מהפיכה בעבודת עורכי הדין מול ההוצאה לפועל

פתרון חדשני שפיתחה חברת עו"דכנית מאפשר לעורכי דין להתנהל מול רשות האכיפה והגבייה, ישירות ממשרדם וללא נייר

 

ניר קורנפלד, מנכ"ל משותף בעו"דכנית: "בשנים האחרונות עבדנו בשיתוף פעולה עם רשות האכיפה והגבייה ופיתחנו מודול ייחודי בעו"דכנית פלטינום המתממשק למערכת כלים שלובים ומותקן היום כבר בכ-1000 משרדים של לקוחותינו".

 

חברת עו"דכנית, המתמחה בפיתוח תוכנות לניהול משרדי עורכי דין, השיקה ממשק ייחודי המקשר את עורכי הדין, העוסקים בתחום הגבייה, למערכת המחשוב החדשה של רשות האכיפה והגבייה (הוצאה לפועל) – מערכת "כלים שלובים". הממשק משנה את דרך העבודה אליה התרגלו עורכי הדין בעבודתם מול ההוצאה לפועל. משרדים יכולים כעת להתעדכן ולבצע את רוב הפעילות ללא צורך בהגעה ללשכות ההוצאה לפועל וללא צורך בהדפסה של טפסי נייר.

 

תחום גביית חובות מעסיק כיום אלפי משרדים של עורכי דין המתמחים בתחום או מספקים אותו כחלק מהשירות ללקוחותיהם. עבודת המשרדים מול ההוצאה לפועל התאפיינה מאז קום המדינה בצורך במילוי טפסים שונים לצורך הגשתם למזכירות בלשכות, בעמידה ממושכת בתור להגשת הטפסים, בתיקים עבי כרס שנערמו במשרדים ובקושי בביצוע מעקב יעיל אחר התקדמות התיק.

 

לפני כחודש, ולאחר עבודת פיתוח ממושכת של למעלה מארבע שנים, השיקה רשות האכיפה את מערכת המחשוב החדשה שלה – מערכת "כלים שלובים". המערכת החדשה אמורה לתת פתרון כולל לביצוע פעילות הגבייה בתיקים על ידי הרשות וכן מענים בתחום העבודה מול גורמים רבים כגון: משטרת ישראל, ביטוח לאומי, בנקים, חברות ביטוח ומשרדי עורכי הדין העוסקים בתחום הגבייה. בתכנון המערכת החדשה הושם דגש על הצורך לקיצור התורים בלשכות וטיפול בבעיה של הררי הניירת הנצברת מדי שנה בהוצאה לפועל.

 

חברת עו"דכנית פיתחה ממשק ייחודי המקשר את תוכנת ניהול המשרד למערכת כלים שלובים של ההוצאה לפועל. הממשק החדש מאפשר לעורכי הדין לקבל עדכונים שוטפים לגבי ההתפתחות בתיק ואת העתקי החלטות הרשמים על פי הרישומים במחשבי ההוצאה לפעול. החידוש העיקרי של הממשק החדש הוא שמעתה יכולים עורכי הדין לבצע כמעט כל פעילות בתיקים משלב פתיחת התיקים בהוצאה לפועל, ביצוע הליכים שונים ואף סגירת התיקים, כל זאת, ללא צורך בהגעה ללשכות ההוצאה לפועל. הפעילות מתבצעת באמצעות תקשורת, דרך האינטרנט, בין תוכנת עו"דכנית פלטינום למערכת המחשוב של ההוצאה לפועל, ללא נייר וללא צורך לצאת מהמשרד. הממשק החדש נמצא בשימוש של כאלף משרדי עורכי דין שהחלו לעבוד עימו מאז עליית מערכת "כלים שלובים". מאז הושק הממשק החדש נפתחו בהצלחה מאות תיקים מרחוק והוגשו אלפי בקשות שונות. מנהלי החברה ועובדי רשות האכיפה מתכוונים להרחיב בימים הקרובים את השימוש במערכת הגשת הבקשות מרחוק וצופים כי הממשק החדש עשוי לשנות את המציאות בלשכות.

 

על פי ניר קורנפלד, מנכ"ל משותף בעו"דכנית: "כאשר החלו ההכנות למעבר של רשות האכיפה והגבייה למערכת נתונים חדשה, הבנו כי יש צורך לתת מענה נוח ופשוט לעורכי הדין העובדים עם המערכת הייחודית, אך המורכבת, של ההוצאה לפועל ובמקביל לאפשר להם ליהנות מהיתרונות הרבים אותם תאפשר מערכת 'כלים שלובים'.  ואכן, בזמן שהרשות עבדה על המערכת, אנו עבדנו בשיתוף פעולה איתה כדי ליצור מודול ייחודי בעו"דכנית פלטינום. למעשה, אנו היחידים המחזיקים כיום בפתרון פעיל המאפשר התממשקות ישירה ומלאה למערכת 'כלים שלובים' שחוסך את הצורך להגיע פיזית אל הלשכות, ומקל הן את עבודת עורכי הדין העובדים עם המערכת והן את עבודת אנשי ההוצאה לפועל. קרוב לאלף משרדי עורכי דין כבר עובדים עם המודול החדש במערכת שלנו. הם שידרו ופתחו בהצלחה מעל ל-1,000 תיקים בתקשורת ושידרו וביצעו מעל ל-3,000 בקשות שונות, שעד היום היה צורך להגישן בטפסים בלשכה וזאת רק ההתחלה".

לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר של חברת עו"דכנית:

עודכנית

דילוג לתוכן