מדליית זהב להייטק הישראלי

הישג מרשים לסטארטאפים שייצגו את ישראל בגמר תחרות החדשנות הבינלאומית שנערכה בסין – The Global Innovation Awards 2016

NiNiSpeech גרפה את המקום הראשון
AerialGuard זכתה במקום השני

בגמר, שנערך בבייג'ינג' התמודדו 21 סטארטאפים מארה"ב, סין, ישראל, ואירופה
על פרסים בסך 1.5 מיליון דולר במזומן ו- RoadShow מול ענקיות הטכנולוגיה הסיניות

התחרות:פרי שיתוף פעולה של קרן JVP וחברת הייעוץ הסינית המובילה שנג'ינג (Shengjing360)
שותפים אסטרטגייםEMC :, מייקרוספט וונצ'רס, פועלים טק, EY ישראל, HFN, נאוטילוס (AOL) ו – PR Newswire.

ירושלים, בייג'ינג, 10 באוגוסט, 2016 – כבוד בינלאומי לתעשיית הסטארטאפ הישראלית בשלב הגמר שלThe Global Innovation Awards 2016 – תחרות הסטרטאפים הבינלאומית שהתקיימה בסין:

NiNiSpeech- שמציעה פתרונות דיגיטליים מהפכניים לתחום הפרעות התקשורת גרפה את המקום הראשון.
AerialGuard -שפיתחה מערכת ניווט אוטונומית לכלים בלתי מאוישיםזכתה במקום השני.

זוהי השנה השניה ברציפות שסטארטאפ ישראלי זוכה במקום הראשון, לאחר שבשנה שעברה זכתה במקום הראשון DiaCardio הישראלית, המפתחת תוכנה חדשנית בתחום פענוח אולטראסאונד לב.
מעל 3000 סטארטאפים מכל העולם ניגשו לתחרות. בתום תהליך שארך כשמונה חודשים, בארבעה אזורים גאוגרפים שונים, נבחרו 21 הסטאראפים הטובים ביותר, המייצגים מגוון רחב של קטגוריות ושלבי גיוס שונים .
הזוכים הישראלים התמודדו בתחרות מול 21 סטארטאפים מכל העולם: סין ((10) ארה"ב (6), ישראל (3) ואירופה (2), על פרסים בסכום כולל של 1.5 מליון דולר במזומן ללא אקוויטי.
ההכרזה על הזוכים נערכה בבייג'ינג' לעיני קהל של מעל אלף איש, בהסתמך על החלטת צוות של 11 שופטים מרחבי העולם, כמו גם על הדירוג שקיבלו הסטרטאפים בזמן אמת מהקהל שנכח באולם.
הפרס בסך מליון דולר יחולק בין 5 הסטרטאפים המובילים (Top 5 ) ויזכה כל אחד מהם ב – 200,000 דולר במזומן. פרס בגובה חצי מליון דולר יחולק בין הסטרטאפים שהגיעו למקומות 6-10, ויזכה כל אחד מהם ב- 100,000 דולר במזומן.

בנוסף לזכייה בפרסים בסך כולל של 1.5 מיליון דולר, יזכו הסטרטאפים להינות מאפשרות להשקעה מקרן מיוחדת בסך 25 מליון דולר שהוקמה ע"י Shengjing Group לרגל התחרות. בימים הקרובים צפויים הפיינליסטים לקיים רוד-שואו וסדרת פגישות עם משקיעים סינים וענקיות הטכנולוגיה הסיניות.

את התחרות בישראל, הובילה קרן ההון סיכון JVP בשיתוף גופים מובילים מהתעשייה והאקדמיה הישראלית, אשר ליוו את התהליך ובחירת הפיינליסטים:
EMC, מייקרוספט וונצ'רס, פועלים טק, EY ישראל, HFN, נאוטילוס (AOL) ו – PR Newswire.

התחרות הושקה בישראל במרץ השנה, ומתוך כ- 140 סטרטאפים שייצגו חתך מגון של ההייטק הישראלי העפילו לשלב חצי הגמר שהתקיים בחודש יוני בישראל, 8 סטרטאפים, מתוכם נבחרו שלושת הפיינליסטים שנבחרו לייצג את ישראל בתחרות העולמית.

את NiNiSpeech ייצג בתחרות המייסד והמנכ"ל, יאיר שפירא, בעצמו אב לילד הסובל מלקות בתקשורת. לדבריו: "עבורי הזכייה במקום הראשון היא גם ניצחון אישי, שאני מקווה שיביא פתרון למיליוני ילדים ואנשים הלוקים בהפרעות תקשורת ברחבי העולם, ועוברים סבל מיותר הנובע מהקושי להביע את עצמם. ניניספיץ' מציעה פתרונות מהפכניים לתחום הפרעות התקשורת. כ-30 מיליארד דולר מושקעים מדי שנה בטיפולים בהפרעות תקשורת. תחום קלינאות התקשורת נותר מסורתי וחף מטכנולוגיות, והתוצאות הטיפוליות עגומות – כ-84% הישנות בטיפולי גמגום. ניניספיץ' מציעה פתרונות דיגיטליים חדשניים, המשפרים את חווית המטפל והמטופל, מיטיבים את התוצאה הטיפולית, וכל זאת בעלויות נמוכות. מערכת ניניספיץ' נמצאת בשימוש במרכזים מובילים ברחבי העולם, וזוכה לתמיכה מצד מובילי הדעה בתחום . https://www.youtube.com/watch?v=1Kt5s-RPiRI
את AerialGuard ייצג בתחרות המייסד-שותף איתי אור. לדבריו: "התחרות היתה חוייה מעצימה שרק הוכיחה לנו שיש צורך אמיתי בטכנולוגיה הישראלית שלנו, שיודעת להפוך באמצעים פשוטים יחסית, כל רחפן לרחפן חכם המבצע משימות באופן אוטונומי. סין היא מעצמה בתחום הרחפנים ואנחנו מקווים שעם הרוח הגבית שהעניקה לנו התחרות והזכייה, נצליח לקדם פעילות נרחבת בסין וביעדים אסטרטגיים אחרים במזרח אסיה".
AerialGuard היא חברת תוכנה המפתחת מערכת ניווט אוטונומית לכלים בלתי מאוישים. מתמקדת בשוק האזרחי של כלים אוויריים בלתי מאוישים ומספקת ליצרני רחפנים יכולות אוטונומיות מתקדמות כגון ניווט חכם, חישה והימנעות ממכשולים אשר מאפשרים לכלי האווירי לנווט בסביבה מציאותית, רוויית מכשולים תוך כדי ביצוע המשימה האוטונומית אשר אליה הוא יועד.

יואב צרויה, שותף ב-JVP, שליווה את התחרות מראשיתה ושימש כשופט בגמר בסין אמר: "אנחנו גאים ונרגשים בהישגים המרשימים האלו אשר מוכיחים פעם נוספת את רמת החדשנות הגבוהה שמייצרות הטכנולוגיות הישראליות"
עוד הוסיף, כי "הזכייה בתחרות הגלובלית, זו השנה השנייה ברציפות משקפת לא רק את המצויינות הטכנולוגית והחשיבה מחוץ לקופסה של רבים מהסטארטאפים הישראלים, אלא גם את הרלוונטיות שלהם לשווקים גלובליים, בדגש על סין. היתרון התחרותי מבוסס על חשיבה טכנולוגית מעמיקה והבנה מדוייקת של השוק וצרכיו. שני תחומים בהם יזמים ישראלים רבים מוכיחים רמה גבוהה, המהווה קטליזטור ליצירת אקו-סיסטם ישראלי ייחודי".

התחרות היא פרי יוזמה של חברת הייעוץ הסינית Shengjing360 Group . (הגמר בבייג'ינג הינו חלק מפסטיבל היזמות והחדשנות הבינלאומי Zhongguancun, המתפרס על פני חמישה ימים, ומושך אליו יזמים ומשקיעים מכל העולם.
את ישראל ייצגו בתחרות שגריר ישראל בסין, מתן וילנאי ויואב צרויה – שותף ב- JVP אשר שימש גם כשופט בתחרות.

את התחרות בישראל, מובילה קרן ההון סיכון JVP בשיתוף גופים מובילים בתעשייה ובאקדמיה הישראלית, אשר ליוו את התהליך ובחירת הפיינליסטים בהם: EMC,מייקרוספט, פועלים טק, EY ישראל, הרצוג פוקס נאמן, ונאוטילוס (AOL). התחרות הושקה בישראל בחודש מרץ השנה, ומתוך 140 סטארטאפים המייצגים חתך מגוון של ההייטק הישראלי, העפילו לגמר הישראלי 8 סטרטאפים, מתוכם נבחרו 3 פיינליסטים לתחרות בסין.

 

דילוג לתוכן