מדיגוס משתתפת במאגד אירופאי לפיתוח קולונוסקופ פלורסנטי המיועד לשיפור יכולת הגילוי של סרטן המעי הגס

עומר, ישראל, 23 בינואר 2018 – (נאסד"ק –MDGS) (ת"א – מדגס), חברת מכשור רפואי העוסקת בפיתוח מכשור זעיר-פולשני לביצוע הליכים אנדו-כירורגיים ומובילה בטכנולוגיית ווידיאו להדמיה ישירה, הודיעה היום כי היא הגישה בקשה במסגרת מאגד למענק  אירופאי לפיתוח קולונוסקופ פלורסנטי מקרן Horizon 2020. משך הפרויקט הצפוי הוא ארבע שנים ותקציבו 3,000,000 יורו ומטרתו לשפר את יכולת הגילוי המוקדם של סרטן המעי הגס.

 

בנוסף למדיגוס, חברות במאגד שלוש אוניברסיטאות מגרמניה והולנד (Helmholtz Zentrum München, Technical University of Munich, University Medical Center Groningen) וחברה גרמנית (Amcure). בעוד האוניברסיטאות והחברה האחרת יתמקדו בפיתוח ההיבטים המולקולריים-כימיים של הדגשה באמצעות פלורסנציה של גידולים וטרום גידולים במעי הגס, מדיגוס תהיה אמונה על פיתוח הקולונוסקופ המהפכני, אשר יכיל שתי מצלמות, אחת לראיה באיכותHD  באור נראה והשניה לראיה בתחום האינפרה-אדום (NIR).

 

יצויין כי תחום האנדוסקופיה הפלורסנטית צובר תאוצה בשנים האחרונות ומספר שחקניות אסטרטגיות בתחום פועלות לפיתוחו. החידוש בקולונוסקופ שבמוקד בקשת מענק זה הוא ששתי התמונות, תמונת האור הנראה באיכות HD ותמונה פלורסנטית רגישה במיוחד יתקבלו בעת ובעונה אחת מאותו קולונוסקופ וכך יולבשו בדיוק רב לכדי תמונה מאוחדת.

 

כריס רולנד, מנכ"ל מדיגוס אומר: "אנו שמחים כי האוניברסיטאות האירופאיות המכובדות ושותפתן פנו אל מדיגוס כדי שתהווה מרכיב מרכזי במאגד זה. הפיתוח המוצע מביא לידי ביטוי את המומחיות הרבה שצברה מדיגוס ברבות השנים בפיתוח מיכשור רפואי זעיר פולשני המבוסס על טכנולוגיות וידאו ממוזערות. יכולות אלו הן שמקנות למדיגוס את היתרון בפיתוח הקולונוסקופ המדובר. מדיגוס מצפה להצלחת הפרויקט ותפעל למיסחורו לכשיושלם. כך תוכל מדיגוס לתרום הן לבריאות הציבור, בשיפור הגילוי המוקדם של סרטן המעי הגס, והן להשיא ערך לבעלי המניות בהסתמך על השקעות העבר".

דילוג לתוכן