מדטרוניק רוכשת את מזור רובוטיקה

 

 

הרכישה תאיץ את האסטרטגיה של מדטרוניק לשינוי תחום ניתוחי עמוד שדרה ולשיפור התוצאות הקליניות באמצעות פתרונות כירורגיים משולבים

 

 

 

דבלין, אירלנד וקיסריה, ישראל – 21 בספטמבר, 2018 – חברת מדטרוניק (NYSE: MDT), חברה מובילה בשוק הטכנולוגיה הרפואית, וחברת מזור רובוטיקה, (TASE: MZOR; NASDAQGM: MZOR), חלוצה בתחום מערכות הנחיה רובוטיות, הודיעו היום כי החברות התקשרו בהסכם מיזוג מחייב, במסגרתו מדטרוניק תרכוש את כל הון המניות של מזור רובוטיקה, תמורת מחיר של 58.50 דולר לתעודת פיקדון (ADS), או 29.25 דולר למניה רגילה (104.80 שקל למניה), במזומן, בתמורה כוללת של כ-1.64 מיליארד דולר, או  1.34 מיליארד דולר בניכוי חלק המניות במזור שזה מכבר בבעלות מדטרוניק ויתרת המזומנים במזור. הדירקטוריונים של מדטרוניק ומזור אישרו (פה אחד) את העסקה.

 

רכישתה של מזור על-ידי מדטרוניק מחזקת את מעמדה של מדטרוניק כמובילה עולמית בטכנולוגיות מעצימות יכולת בתחום ניתוחי עמוד השדרה ותקדם את מימוש חזונה של מזור רובוטיקה להציב את טכנולוגיית הליבה שלה בחזית השוק הרפואי העולמי. פלטפורמת טכנולוגיית הליבה הייחודית של מזור, הכוללת את מערכות ההנחיה הרובוטיות Mazor XTM ומערכת ההנחיה הניתוחית RenaissanceTM, הופכות ניתוחים ידניים (freehand) לניתוחים מונחי רובוט בדיוק מרבי, בטכנולוגיה פורצת דרך. באמצעות שילוב של שתלים לעמוד השדרה, טכנולוגיות ניווט והדמיה תוך-ניתוחית מובילות השוק של מדטרוניק עם מערכות ההנחיה הרובוטית של מזור, מדטרוניק תוכל להציע פלטפורמה טכנולוגית אחודה לתכנון ניתוח, ביצועו ובקרתו. החברות מתכוונות להציג את הטכנולוגיה האחודה בכנס NASS 2018 (North American Spine Society) השנתי בלוס אנג'לס שייערך בקרוב.

 

"אנחנו מאמינים שניתוחים מונחי רובוט הם העתיד של ניתוחי עמוד השדרה, ומספקים למנתחים יכולת יותר מדויקת, הדירה ומבוקרת לביצוע ניתוחים מורכבים. מדטרוניק מחויבת להאיץ את אימוץ ניתוחים מונחי רובוט ולהפוך את רפואת הגב דרך פתרונות פרוצדורליים שמשלבים שתלים, חומרים ביולוגיים וטכנולוגיות מעצימות יכולת", אמר ג'ף מרתה (Geoff Martha), סגן נשיא בכיר ונשיא קבוצת הרפואה המשקמת במדטרוניק. "הרכישה של מזור מוסיפה את יכולות ההנחיה הרובוטית להיצע המוצרים והשירותים המתרחב שלנו של טכנולוגיות מעצימות יכולת. מדטרוניק מתכוונת להמשיך את מורשתה של מזור לחדשנות בניתוחים מונחי רובוט על-ידי טיפוח מרכז החברה וצוות העובדים בישראל כבסיס לצמיחה עתידית".

 

עסקה זו נשענת על היחסים שנרקמו בין החברות לאחר חתימת ההסכמים העסקיים בין החברות בחודש מאי 2016 שכללו הסכם אסטרטגי רב-שלבי והסכם להשקעה הונית במזור. באוגוסט 2017, מדטרוניק הרחיבה וחיזקה את שיתוף הפעולה המקורי כשעברה לשמש כמפיצה עולמית בלעדית של מערכות Mazor X, דבר שהוביל להתקנתן בהצלחה והכנסה לשימוש קליני של יותר מ-80 מערכות Mazor X מאז השקתה. עם הודעתה היום על המיזוג בין שתי החברות, מדטרוניק חותרת להאצת קידומן ואימוצן של מערכות הנחיה רובוטית בניתוחי עמוד שדרה לטובת המטופלים, המטפלים ומערכת הבריאות בכללותה.

 

"זהו יום היסטורי בשוק ניתוחי עמוד השדרה ואירוע מכונן בהתפתחות השוק ואני מוקיר ומודה לכל מי שתרם והאמין בחברה, הבעת אמון זו הייתה חיונית וחשובה להצלחתנו", אמר אורי הדומי, מנכ"ל מזור רובוטיקה. "ההשתלבות המלאה של מוצרי מזור וצוותה במדטרוניק תמקסם את ההשפעה של מוצרי מזור בעולם ותקדם את מימושו של חזון החברה להבאת מזור לחולים, באמצעות חדשנות".

 

 

 

דגשים פיננסים

 

השלמת העסקה צפויה במהלך הרבעון השלישי הפיסקאלי של מדטרוניק המסתיים ב-25 בינואר, 2019, בכפוף לעמידה בתנאי הסגירה הנהוגים, ובכלל זה אישורים רגולטוריים ואישור אסיפת בעלי המניות של מזור. העסקה צפויה להשפיע באופן מתון על הרווח המתואם למניה בשנה הפיסקאלית 2019, עם זאת, לנוכח חוזק מעמדה העסקי של מדטרוניק, החברה מצפה לספוג השפעה זו. בהתאמה ליעדיה העסקיים ארוכי-הטווח, מדטרוניק צופה כי העסקה תתרום לתשואה על ההון המושקע (ROIC) בשיערו דו-ספרתי עד השנה הרביעית למיזוג.

 

היועצים הפיננסים של מדטרוניק לעסקה הם Perella Weinberg Partners  ו-Goldman Sachs עם ייעוץ משפטי ממשרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות'. היועצים הפיננסים שליוו את מזור רובוטיקה בעסקה הם J.P. Morgan Securities ו- , Duff & Phelps LLC עם ייעוץ משפטי של משרד עורכי הדין Kirkland & Ellis ושל משרד לוכטנשטיין, לוי, ויסמן ושות'.

 

דילוג לתוכן