מגזין פורבס בחר במנכ"ל Nimble Storage כאחד המנכ"לים המשפיעים בתעשייה: יצר טלטלה בתחום האחסון

מגזין הכלכלה המוביל פורבס (Forbes) בחר במנכ"ל Nimble Storage, סורש ווסודבאן (Suresh Vasudevan) כאחד מן המנכ"לים המשפיעים, אשר משנים את האופק העסקי בתחומי פעילותם. Nimble Storage היא ספקית של פתרונות אחסון פלאש אדפטיבי, אשר הציגה בשנים האחרונות צמיחה מהירה במיוחד.

 

הצמיחה המהירה יחד עם הארכיטקטורה שמשנה את חוקי המשחק שהציגה Nimble Storage, התחרות הישירה מול ענקיות התחום, והרקורד האישי של האיש, הביאו לבחירה בווסודבאן כדמות בולטת בעולם העסקים, והגדרת החברה ככזו ש"יצרה טלטלה בעולם האחסון".

 

המגזין מציין בסדרת כתבות שהוקדשה למשפיעים כי: " Nimble Storageעברה מתכנית על מפית לחברה ציבורית בתוך פחות מ-6 שנים. כיום, יותר מ-5,000 ארגונים, גופים ממשלתיים וספקיות שירותים מפעילים את פתרונות אחסון הפלאש של Nimble Storage ב- 38 מדינות. על פי הדוחות הכספיים האחרונים, הכנסות הרבעון האחרון הציגו צמיחה שנתית של 64% לרמה של 68.3 מיליון דולר".

 

ווסודבאן הביא לתפקידו הנוכחי שילוב של ידע מקצועי בתחום האחסון מתקופת פעילותו ב-NetApp יחד עם יכולות אנליטיות של עולם העסקים אותן רכש במסגרת תפקידיו הקודמים בחברת הייעוץ מקינזי. אלה יושמו להתוויית הדרך של Nimble Storage: "מייסדי החברה האמינו כי פלאש שונה כל כך מכונני דיסקים ברמה שהוא דורש חשיבה מחדש של ארכיטקטורת מערכות האחסון מהבסיס למעלה", אמר ווסודבאן בראיון לפורבס. "כאשר אתה מסתכל על החברות בתעשיית האחסון, בין אם זו NetApp, EMC, Dell או HP, חלק גדול מן ההתקנות שלהן התבצע על חומרה קיימת וארכיטקטורת תוכנה שפותחה לפני שני עשורים".

 

כאשר הקים את Nimble Storage הוא הבין כי קיימת הזדמנות לשחקן חדש שיבנה לא רק פעילות עסקית משמעותית, אלא יתמודד ישירות מול חברות כמו EMC ו-NetApp. בפורבס מציינים כי ההישג של Nimble Storage בולט בעיקר על רקע הפעילות של יותר מ-50 סטארטאפים שנכנסו לשוק זה בשנים האחרונות. ניתוח היסטורי שביצע ווסודבאן העלה כי הצמיחה של רוב חברות האחסון החדשות נעצרת כאשר כאשר הן מגיעות ל- 2,000 לקוחות, ואז הן הופכות ליעד נוח לרכישה על ידי הענקיות בתחום. המסקנה של ווסודבאן הייתה כי מערך התמיכה בלקוחות הופכת לצוואר בקבוק ומהווה מכשול בדרך לצמיחת חברה מאלפי לקוחות לארגון של עשרות אלפי לקוחות. הפתרון של Nimble Storage למערך השירות הוא פתרון בשם InfoSight ההופך את התמיכה לפרו אקטיבית. הפתרון מנטר באופן רציף מהענן את פעילות האחסון אצל הלקוח, ומזהה בעיות בשלב מוקדם. החברה מפעילה כיום אלפי חיישנים אשר שולחים אליה נתוני ביצועים מהלקוחות. בכך הוא חוסך תהליך איטי ויקר של ניטור וזיהוי בעיות אצל לקוחות, פתיחת פניה אצל הספק והעברת נתונים וניתוחם על מנת לפתור בעיות ותקלות.

 

ווסודבאן, יליד הודו ובוגר אוניברסיטת BITS בדרום הודו, הצטרף למקינזי כשתפקידו היה לסייע לארגונים מקומיים שבעבר היו מוגנים על ידי הממשלה, להתמודד עם פתיחת השוק לכניסת שחקנים בינלאומיים. הוא עבר לארה"ב לשליחות של שנה, אך התכוון לחזור להודו מכיוון שהיה מתוסכל מכך שרוב עבודתו באינדיאנה בה פעל התמקדה בגיבוש תוכניות צמצומים במקום בניה של תוכניות צמיחה ודרכים להחזיר אנרגיה לעיר. מעט לפני שעמד לחזור להודו קיבל הזדמנות מחברת NetApp לנהל חברה שנרכשה על ידה והופעלה באופן עצמאי. לאחר שהגדיל את הכנסות החברה מ-6 מיליון ל-60 מיליון דולר חזר ל-NetApp כדי לנהל את המו"פ של החברה. לאחר מכן עבור לנהל סטארט אפ בשם Omneon ולאחר שזה נרכש הצטרף לצוות המייסד של Nimble Storage.

דילוג לתוכן