ג'ים וויטהרסט, נשיא ומנכ"ל רד האט

מבט על טרנספורמציה דיגיטלית, חדשנות ותרבות ארגונית

מאת ג'ים וויטהרסט, נשיא ומנכ"ל רד האט

טרנספורמציה דיגיטלית אינה מתרחשת בין לילה. ארגונים אינם יכולים פשוט ללחוץ על מתג ולהפוך למוטי-ענן (Cloud-native). עליהם התאים את התשתית הקיימת שלהם לתוכניותיהם לעתיד. זו הסיבה לכך שאנו מאמינים כי העתיד הינו היברידי.

בדרך כלל אנו מדברים על "היברידי" כמונח רלבנטי רק ל- IT (חשבו על "IT היברידי", "ענן היברידי", וכן הלאה), אך האמת היא שמונח זה מיושם לכלל הארגון. טכנולוגיות היברידיות פתוחות, עובדות טוב יותר כשהן נתמכות על ידי צוותים פתוחים עם תרבויות פתוחות. וככל שאני מדבר יותר עם לקוחות, כך אני רואה יותר שהם מכירים בחזון שהנחה את רד האט מאז ימיה הראשונים: 'פתוח' משחרר את הפוטנציאל של העולם. הם מבינים כי לא רק שטכנולוגיות פתוחות הן עתה ברירת המחדל בארגונים ברחבי העולם, אלא גם שתרבויות ושיטות פתוחות הופכות לנוהל תפעול סטנדרטי במרבית הארגונים החדשניים ביותר כיום.

לכן, כאשר הם מטמיעים את אסטרטגיות הטרנספורמציה הדיגיטלית שלהם, הם מאמצים כלים ונהלים פתוחים למימוש מקורות חדשים של ערך, לגילוי דרכים חדשניות יותר כדי לשרת את לקוחותיהם, ועל מנת לשמור על קצב מואץ של חדשנות. פתרונות מהמדף וחשיבה של פעם אינם נותנים מענה לאתגרים בפניהם הם ניצבים.

קחו לדוגמא את הענן. נראה כי הענן שלט בשיחות שניהלתי עם לקוחות בשנה האחרונה. אך שיחות אלה גילו בעצם עד כמה האתגר מורכב. נכון, הענן הינו עתה מציאות עבור לקוחותינו, אך הם אינם בטוחים כיצד לנצל את יתרונותיו. זאת מפני שאסטרטגיית ענן היא יותר מאשר רק "הענן"; מדובר בתשתית הנדרשת לתמיכה ולהרצת יישומים בענן. לקוחות מספרים לנו שהם עוברים לסביבות מרובות עננים, מבצעים אוטומציה של עומסי עבודה, מנצלים יתרונות של פתרונות אחסון מוגדר-תוכנה ועוד – הכל תוך שהם ניצבים בפני צורך גדל לחדשנות מהירה יותר, כדי לעמוד בקצב של שיבוש ושינוי ללא תקדים. זו הסיבה לכך שרד האט התמקדה בפיתוח פורטפוליו רחב עם ענן בליבתו.

היצע הקונטיינרים שלנו הנו אחד החלקים המרגשים ביותר של פורטפוליו זה. בשנה שעברה אמרתי שמפתיע אותי עד כמה מהר לקוחות מאמצים קונטיינרים, ומגמה זו נמשכת. פלטפורמות כמו Red Hat OpenShift Container Platform מספקות לארגונים פתרון רב עוצמה מבוסס על תקנים פתוחים, כדי להניע מאמצי טרנספורמציה דיגיטלית, לסייע לארגונים לאמץ במהירות טכנולוגיות מתקדמות כמו קונטיינרי לינוקס ו- Kubernetes, בלי להקריב יישומים קיימים או השקעות IT קיימות.

רד האט ממוצבת באופן ייחודי לסייע בהיבטים כה רבים של אתגרי טרנספורמציה בארגונים. זוהי מורשתנו. במשך עשרות שנים סייענו לארגונים מכל הגדלים באתגר הגירה דומה: מעבר מיוניקס ללינוקס. עתה אנו ערוכים לעשות זאת שנית – הפעם כאשר לקוחות ושותפים עסקיים עוברים אל הענן, מחדשים את התשתיות שלהם, או מבצעים אוטומציה של עומסי עבודה יותר ויותר מורכבים.

עבודה כה חשובה, בה כרוכות מערכות עם מורכבות גבוהה, אמינות גבוהה ודרישות גבוהות – דורשת שותף היכול לאזן בין חדשנות ניסיונית לעקביות תפעולית; מי שמבין "היברידיות" ברחבי הארגון כולו. זוהי רד האט. אנו פועלים עם רגליים בשני עולמות: עובדים עם ארגונים המחפשים לשנות את דגמי החדשנות שלהם, ועם ארגונים מוטי-דיגיטל (Digital natives) פעילים בקהילות מפתחים. מנקודת תצפית ייחודית זו, אנו יכולים לעזור ללקוחות לזהות מגמות, לנתח אפשרויות, וליצור פתרונות המקדמים אותם להצלחה מחר, להבדיל מהתמודדות בלבד עם מה שניצב בפניהם היום.

אנו עושים זאת באמצעות קוד פתוח, על ידי צירוף רשתות של מגוון שותפים יחד, לכדי יצירת הפתרונות הטובים ביותר שאפשר. הגישה שלנו אשר ממוקדת בקהילה, בידלה אותנו תמיד מאחרים, והיא אף הופכת ליותר בולטת היום, זמן בו ליצירה משותפת יש חשיבות גדולה יותר מאשר לצריכה. יותר ויותר לקוחות אינם מבקשים מאיתנו לפתור עבורם בעיות אלא מבקשים מאיתנו לפתור בעיות יחד איתם. הם לא מחפשים ספק אחר שמציע להם לצרוך פתרונות ארוזים מראש. הם רוצים שותף העובד לצדם, חובר אליהם למענה לבעיות הבוערות ביותר, וחולק איתם נהלים ותהליכים מומלצים.

סוג זה של שיתוף פעולה הינו בלבם של כל הדברים שאנו עושים. זה מה שמזין את גישתנו: לשרת את לקוחותינו ולסייע להם להשיג את היעדים שלהם. אנו רואים גישה זאת בפעולה לרוחב ההיצע שלנו, לדוגמא, זו אחת הסיבות לכך שפיתחנו את ה- Open Innovation Labs שלנו (ואחת הסיבות להצלחה המרשימה שלהן ב- 2018). לקוחות מכירים בכך שבאופן טבעי אנו עובדים בדרך בה הם רוצים לעבוד – שקיפות, הכלה ופתיחות כברירות מחדל. הם פונים לרד האט מפני שהם מעוניינים בביצוע סוג זה של שינויים עמוקים בתרבויות הארגוניות שלהם, אשר יביאו אותם לעתיד של הצלחה.

העתיד נשאר פתוח. לפי סקר תעשייה שרד האט נתנה לו חסות בנושא מצב הקוד הפתוח בארגונים, אשר יפורסם באפריל השנה, השימוש הארגוני בקוד פתוח גדל ב- 68 אחוז בשנה האחרונה. 53 אחוז מהמשיבים הטמיעו פתרונות קוד פתוח בארגוניהם ומחדשים את תשתיות ה- IT שלהם, ו- 40 אחוז מהם משתמשים בכך עבור DevOps. באופן ברור, אחו גדול יותר ויותר מהעולם פונה עתה אל קוד פתוח, לא רק כמקור רב עוצמה של חדשנות טכנולוגית, אלא גם כתקן עבור בניית הארגונים של העתיד. אני נרגש מכל הדרכים בהן רד האט יכולה להמשיך לסייע לעולם לפתח תחזית פתוחה זאת.

 

 

דילוג לתוכן