מארק צוקרברג איבד 7 מיליארד דולר מהונו בחודשיים האחרונים

מייסד ומנכ"ל פייסבוק שווה כעת "רק" כ-12 מיליארד דולר בעקבות אכזבה מתמשכת של המשקיעים וצניחה של כ-40% במניהמארק צוקרברג, מייסד פייסבוק וכיום מנכ"ל החברה, איבד בחודשיים האחרונים 7 מיליארד דולר מהונו בעקבות הירידה החדה במחיר מניית פייסבוק. החברה דיווחה ביום חמישי בלילה על תוצאותיה לרבעון השני של 2012 והמשקיעים בחברה כלל לא אהבו את המספרים, שכללו אמנם צמיחה ברווחים ובהכנסות, אבל העידו, לדעתם, על צמיחה בקצב נמוך בהרבה מאשר פעם. כל זה הביא לירידה חדה של 12% במחיר המניה במסחר של יום שישי.

מארק צוקרברג על שער מגזין TIME – איש השנה ל-2010
קרדיט: מגזין TIME

צניחה של 12% במחיר המניה בשישי האחרון מצטרפת לירידות חדות במחיר המניה מאז שפייסבוק יצאה להנפקה בבורסה במאי האחרון. מחיר מניית החברה ביום ההנפקה נקבע על 38 דולר, אולם הבאז והמהומה שקדמו להנפקה המדוברת לא סייעו, ושווי החברה נחתך מאז בכמעט 40% – מחיר המניה עומד כעת עת 23.7 דולר.

אנו בטוחים למדי ששתי הפסקאות האחרונות לא גרמו לכם להזיל דמעה על הונו המתכווץ של צוקרברג, ודי בצדק – ביום ההנפקה צוקרברג היה שווה 19 מיליארד דולר, אבל היום הוא שווה "רק" כ-12 מיליארד דולר. מלבד זאת, הוא גם הספיק כבר למכור חלק מהמניות שלו. זמן קצר לאחר הנפקת החברה הוא מכר כ-30 מיליון מניות במחיר של 37.5 דולר למניה, כך שאם תעשו את החשבון – הוא הכניס לכיסו כ-1.1 מיליארד דולר.
 

דילוג לתוכן