מאיה מיקור חוץ בחרה במערכת גיוס העובדים Synerion Recruitment של סינריון

מאיה מיקור חוץ, המתמחה בשרותי גיוס, איתור, מיון והעסקת מומחי מחשוב ויועצים לתחום הטכנולוגיה ולמערכות המידע, בחרה במערכת גיוס העובדים – Synerion Recruitment מבית סינריון. המערכת מאפשרת לחברה לקצר את משך תהליך הגיוס של עובדים חדשים, מצמצמת עלויות, מרח מאיה מיקור חוץ, המתמחה בשרותי גיוס, איתור, מיון והעסקת מומחי מחשוב ויועצים לתחום הטכנולוגיה ולמערכות המידע, בחרה במערכת גיוס העובדים – Synerion Recruitment מבית סינריון. המערכת מאפשרת לחברה לקצר את משך תהליך הגיוס של עובדים חדשים, מצמצמת עלויות, מרחיבה את היקף החיפוש על ידי סנכרון עם רשתות חברתיות ומשפרת את איכות התאמת המועמד למשרה.

"המערכת נותנת מענה מלא לאורך כל תהליך הגיוס. החל מפרסום הצעות העבודה, דרך קליטה אוטומטית של קורות החיים וניתוח נתוני המועמד, ועד לשלב ההשמה", אומר דובי צ'יזיק, מנכ"ל מאיה מיקור חוץ. "תכני המערכת הותאמו לתהליכי העבודה שלנו ולצרכי המשרות אותן אנו מבקשים לאייש; כך המערכת המסונכרנת עם האתר שלנו ועם הרשתות החברתיות בהן נמצאים ביום יום המועמדים הפוטנציאלים, מאפשרת לנו למצוא את המועמד המתאים ביותר לכל משרה. בסוף היום, מערכת Synerion Recruitment נותנת לנו פיתרון טוב, טוב מאוד אפילו, לתהליך גיוס העובדים".

"בזכות המערכת תהליכי הסינון והמיון מהירים יותר, דבר שמקצר משמעותית את זמן ההשמה של מועמדים למשרות. יתרה מכך, שלא כמו בעבר, מערכת הגיוס מרכזת את כל קורות החיים במאגר אחד, בציון המשרה המבוקשת אליה פנה המועמד. המשמעות היא שמנהלי הגיוס באמצעות לוח הבקרה של המערכת, יודעים בזמן אמת כמה פונים יש להם לכל משרה ולאילו משרות מצאה המערכת התאמות חדשות, צוות הגיוס פחות עסוק במפתוח והכנסת קורות חיים לתוך המערכת וכל אחד מהם יכול לטפל במספר גבוה יותר של גיוסים", הוסיף צ'יזיק.

בין היתרונות הנוספים: למערכת פונקציות פנים-ארגוניות כגון מנגנון מעקב אחר משימות גיוס העובדים, בקרת מדדים לבחינת יעילות תהליך הגיוס וסנכרון בין הגופים השונים בארגון: יחידת משאבי האנוש, מנהלים מגייסים, חברות השמה ועוד. היא אף מבצעת התאמה דו-כיוונית המצליבה בין דרישות התפקיד לכישורי מועמדים, ומספקת תצוגה גרפית של מידת ההתאמה, לזיהוי המועמדים המתאימים ביותר.

דילוג לתוכן