מאז תחילת שנת הלימודים קיבלו כבר כ-500 מורים מחשבים ניידים במסגרת התכנית "מחשב נייד לכל מורה" של קרן אתנה

מאז תחילת שנת הלימודים קיבלו כבר כ-500 מורים מחשבים ניידים במסגרת התכנית "מחשב נייד לכל מורה" של קרן אתנה. המורים שקיבלו את המחשבים מלמדים ב-10 בתי ספר בראשון לציון, ובתי הספר בכפרי הנוער כדורי, מאיר שפיה ועין כרם. בנוסף למחשבים הניידים מקבלים המורים הדרכה מקצועית של 120 שעות. ההדרכה מקנה כלים להפוך את סביבת הלמידה למתקדמת יותר.

כיום נמצאים בתכנית "מחשב נייד לכל מורה" קרוב ל– 14,000 מורים וגננות ב-1,217 בתי ספר וגני ילדים ב -118 רשויות מקומיות ברחבי הארץ, שכבר קיבלו מחשבים ניידים, יחד עם קורסי הכשרה מקצועיים.

פעילותה והצלחתה של התכנית "מחשב נייד לכל מורה" הביאה להתעניינות בינלאומית מצד פורומים וגופים שונים. כך, לדוגמא, בתחילת אוקטובר הוזמנו נציגי קרן אתנה – נשיא הקרן ומייסדה אורי בן-ארי, ומנהלת תכנית "מחשב נייד לכל מורה" דפנה תמיר – להשתתף בכנס מיוחד שנערך ע"י אונסקו בפריז לציון 50 שנה ליום המורה הבינלאומי. במהלך הכנס השתתפו בן-ארי ותמיר בפאנלים שונים, שעסקו בהכשרה וקידום מעמד המורים בעולם.

סקרים שנערכו בקרב מורים שקיבלו מחשב נייד במסגרת תכניתה של קרן אתנה, העלו כי השימוש במחשב נייד בכיתה תרם רבות לניצול יעיל יותר של זמן ההוראה בכיתה, וליישום שיטות הוראה חדשות. כמו כן העניין של התלמידים בנושאי השיעור גדל מאוד כתוצאת מהשימוש במחשב נייד. השימוש במחשבים כחלק מתהליך הלמידה עזר לשפר את הישגי התלמידים. המיומנות בשימוש במחשב גם חיזקה את מעמד המורה הן בכיתה והן בקרב עמיתים, חברים ובני משפחה.
"התלמידים היום נולדו בעידן של מהפיכה טכנולוגית והשימוש במחשב נייד ע"י המורים בישראל הינו קריטי לאיכות ההוראה ולחומר הנלמד" אמר אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה. "ניתן לראות את ההשפעה החיובית של השימוש במחשבים על איכות ההוראה והלימוד בכיתות אשר משתתפות בפרויקט מחשב לכל מורה".

דילוג לתוכן