מאות בתי ספר משתתפים ב'משחק התכנות הגדול'

משחק התכנות הגדול של בתי הספר בישראל יצא לדרך. בסוף המסלול מחכים לבתי הספר פרסים בשווי כולל של 100 אלף שקלים. מנכ"ל סאנדיסק ישראל: "חשוב לחשוף את תלמידי ישראל לתכנות בסיסי, שהוא מקצוע חובה בחלק ממדינות ה- OECD וכישור חיים בסיסי בעידן המהפכה הטכנולוגית"
תחרות ארצית במשחק מחשב מהנה המלמד את יסודות התכנות יצאה לדרך ביום ו' האחרון, ה – 13/3. במשחק משתתפים עשרות אלפי תלמידים ממאות בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים ברחבי הארץ. מטרת התחרות היא ללמוד לכתוב שורות קוד בשפת תכנות באמצעות CodeMonkey – משחק מחשב חווייתי אשר פותח על ידי  סטארט-אפ ישראלי. במיזם לוקחים חלק המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח) וחברות הטכנולוגיה הבינלאומיות סאנדיסק, קוואלקום ומארוול, שיתרמו פרסים בסכום של 100 אלף שקלים.

CodeMonkey‪‬ הוא משחק מבוסס רשת הפועל על גבי כל דפדפן, בו מתבקש השחקן לסייע לדמות הקוף לאסוף בננות, תוך התגברות על מכשולים שונים, על ידי כתיבת שורות קוד בשפת תכנות. המשחק, הכולל 90 שלבים, חושף בפני המשחקים נושאים שונים מתחום מדעי המחשב, ומפתח מיומנויות שונות כגון פתרון בעיות, תכנון, חשיבה גיאומטרית, מתמטיקה ואף אנגלית. חברת הסטארטאפ CodeMonkey נוסדה בידי האחים יונתן ועידו שור לפני כשנתיים, ומאז הושק המשחק הוא זכה בפרסים ומשתמשים בו תלמידים רבים ברחבי העולם.

לדברי גילה בן הר מנכ"לית מטח, המפגש הראשון עם CodeMonkey נערך במאיץ הטכנולוגי של המרכז– MindCET. "שמחנו לאמץ את המוצר כחלק מהיצע הפתרונות שאנו מציעים לשוק החינוך בישראל."

שחר בר אור מנכ"ל סאנדיסק ישראל וסגן נשיא חטיבת הנדסת המובייל בסאנדיסק, אומר כי בסאנדיסק ישראל מושקעים משאבים רבים לעידוד לימודי מדעים מדוייקים בישראל. "חלק מהמדיניות הזו היא לחשוף את תלמידי ישראל לתכנות בסיסי, שהוא כבר מקצוע חובה בחלק ממדינות ה OECD וכישור חיים בסיסי בעידן המהפכה הטכנולוגית. אני מאוד מקווה שחברות נוספות יצטרפו ליוזמות החינוכיות השונות ובכך ישתתפו באחריות על עתיד החינוך וההייטק בישראל".

דילוג לתוכן