לראשונה תעבורת הנתונים בסלולר עולה על תעבורת נתוני הקול

חברת אריקסון הכריזה בועידת CTIA לרשתות אלחוטיות בלאס וגאס, ארה"ב כי בחודש דצמבר 2009 תעבורת הנתונים בסלולר עלתה על תעבורת הקול. הכרזה זו מתבססת על מדידות, שערכה החברה ברשתות במחוזות שונים ברחבי העולם.ממצאי המחקר, אותו חשפה אריקסון מראים כי במהלך השנתיים האחרונות צמחה תעבורת המידע בעולם בסלולר ב- 280 אחוזים. לפי תחזית החברה, צפויה תעבורת המידע לצמוח ואף להכפיל עצמה מידי שנה, במשך חמש השנים הבאות. אחת ממסקנות המחקר העיקריות היא שהרשתות סלולאריות יצטרכו לחלק את ממדי תעבורת המידע כמו שהן מחלקות את מימדי הקול.
 
על פי אריקסון העולמית, קו פרשת המים בין תעבורת הנתונים (Data) לתעבורת הקול (Voice) נחצה  ב-140,000 טרה בייט בקירוב, בכל חודש. אלה הם נתונים מעניינים במיוחד, כיוון שהעלייה בתעבורת המידע תורמת לצמיחה בהכנסותיהם של המפעילות הסלולאריות. העלייה בתעבורת הנתונים נזקפת בעיקר בשל מעבר הצרכנים לשימוש בשירותי מידע, באמצעות מכשירי סלולאר חכמים ומחשבים ניידים. עוד עולה ממצאי המחקר כי תעבורת המידע ברשתות הדור השלישי עברה את תעבורת המידע בדור השני הסלולארי.
על אחוז גבוה מאוד בתעבורת המידע בסלולאר אחראיות הרשתות חברתיות, כיוון שמשתמשים רבים פעילים ברשתות אלו באמצעות הסלולאר. למעלה מ-200 מפעילות סלולאריות בכ-60 מדינות ברחבי העולם מטמיעות ומקדמות אפליקציות של פייסבוק על גבי הנייד. לממשקי הפייסבוק הסלולאריים כ-100 מיליון משתמשים פעילים, שנכנסים לפייסבוק, באמצעות הסלולאר.  
אוכלוסיית המחקר של אריקסון מתבססת על 4,580 צרכנים משישה שווקים בוגרים. מנתוני המחקר עולה כי יותר מ-80 אחוז משתמשים סלולאריים, המנויים לפס הרחב, דורשים גישה לאפליקציות חברתיות בכל זמן ובכל מקום. ממצא נוסף קובע כי ככל שתעבורת המידע עולה ברשת, כך רוחב הפס הרחב גדל והופך לאישי לכל משתמש. 80 אחוז מהמשתתפים במחקר השיבו כי הם לא יחלקו את המחשב הנייד שלהם עם אף אחד ו-65 אחוז ענו שהם לא יחלקו את פס הרוחב הסלולארי שלהם עם אף אחד.
אחת ממסקנות המחקר העיקריות היא שהרשתות סלולאריות יצטרכו לחלק את ממדי תעבורת המידע כמו שהן מחלקות את מימדי הקול. השינוי החדש מצריך עריכת מודרניזציה לרשת הקיימת יחד עם מעבר לכל טכנולוגיות ה-IP. כמו כן, כדאי לעבור למערכות תומכות חדשות, תחום בו אריקסון מתמחה, כך שתוכל לעזור למפעילות הסלולאריות להרוויח מההזדמנויות החדשות הנקרות בדרך.
 
האנס ווסטברג, נשיא ומנכ"ל אריקסון: "זהו ציון דרך חשוב עם כ-400 מיליון מנויים לפס רחב בתקופה זו, שיוצרים תעבורת מידע יותר גבוהה מתעבורת קול מתוך אוכלוסיה של 4.6 מיליארד מנויי סלולאר ברחבי העולם. החזון שלנו הוא כי הרצון להיות מחובר בכל מקום ובכל זמן יניע את צמיחת הפס הרחב הנייד ואכן חזוננו מתחיל להתגשם כפי שניתן לראות ממצאי המחקר אותו ערכנו".
 

דילוג לתוכן