משתתפים ב-סייברטק טוקיו

לראשונה, סייברטק טוקיו: הסייבר הישראלי במוקד תשומת הלב ביפן

נשלמות ההכנות לקראת כנס סייברטק שיערך לראשונה בטוקיו שביפן מחר, 30 בנובמבר
כ-50 חברות ייקחו חלק בכנס ובתערוכה המתקיימת במקביל, מתוכן 25 חברות ישראליות הלוקחות חלק במסגרת שיתוף הפעולה וחיזוק הקשרים בין יפן לישראל בתחום הסייבר, המציב אתגרים בפני שתי המדינות יחדיו

כנס Cybertech Tokyo שיתקיים מחר, (חמישי 30.11.17) בפעם הראשונה בטוקיו, מושך אליו אלפי אורחים מרחבי העולם, לצד עשרות בכירים מישראל שהגיעו על מנת לחזק את הקשרים בין שתי המדינות כחלק מהסכם ההבנות בתחום הסייבר, בין יפן וישראל, שנחתם לפני מספר חודשים. בכנס ובתערוכה המתקיימת במקביל, ישתתפו כ-50 חברות, מתוכן 25 חברות ישראליות. כחלק מהתערוכה יוקם מתחם של מכון הייצוא הישראלי, שיאגד 11 חברות סטארטאפ ישראליות בתחום הסייבר אשר יציגו בפני המשתתפים באירוע את החידושים והפתרונות שפיתחו. לכנס יגיעו עשרות משתתפים ממשלחות מכ-17 מדינות ברחבי העולם. כמו כן, נציגים משגרירות ארה"ב ומשגרירות צרפת ביפן יגיעו לאירוע המיוחד.
במרכז הכנס יעמדו הנושאים העומדים על הפרק בתחום הסייבר: חדשנות, פינטק, השקעות, הגנה על תשתיות קריטיות ועוד. כמסגרת הכנס ייערכו דיונים עסקיים על איומי הסייבר בתחומים אלה ועל הדרכים למצוא פתרונות בנושא. בין היתר, יתקיים אירוע מיוחד בנושא השקעות בחדשנות הישראלית ואירוע צד מיוחד של חברת החשמל שיעסוק בניהול משברי סייבר.
בין הדוברים המרכזיים בכנס: שר הכלכלה אלי כהן, סגן שר הכלכלה היפני – טקאשי שימאדה, ראש אגף הטכנולוגיות במערך הסייבר הישראלי יגאל אונא, יו"ר חברת החשמל האלוף (מיל') יפתח רון טל, נשיא ומנכ"ל תאגיד הענק NTT DATA היפני – טושיו איוואמוטו, יאשואיקו טאניוואקי – מי שאחראי על תיאום תחום הסייבר ביפן במסגרת משרד הפנים והתקשורת ביפן, סגן ראש רשות הסייבר ביפן – ד"ר איוקו מיסומי, פרופ' דן בלומברג מאוניברסיטת בן גוריון, ד"ר יניב הראל מקבוצת DELL-EMC, פרופ' יובל אלוביץ' מאוניברסיטת בן גוריון, שי הורוביץ' מנכ"ל סייבריזון יפן, מארק גזית מנכ"ל חברת ThetaRay, ובכירים רבים נוספים מתחום הסייבר וההייטק מישראל ומיפן.
כנס סייברטק טוקיו מתקיים כחלק משבוע הסייבר הישראלי ביפן במסגרתו הגיעה משלחת של עשרות בכירים מהתעשייה ומתחום הסייבר. בראש המשלחת עומד שר הכלכלה אלי כהן, ומשתתפים בה בין היתר, גם מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי, מנכ"ל מכון היצוא גדי אריאלי ויו"ר לשכת המסחר ישראל־יפן זאב וייס. בשבוע זה מתקיימות עשרות פגישות משותפות בין מומחי סייבר ישראלים ויפנים שמטרתן להעמיק את שיתוף הפעולה בין המדינות.
במסגרת אירועי שבוע הסייבר הישראלי ביפן, נערך קוקטייל חגיגי בשגרירות ישראל ביפן. שגרירת ישראל החדשה ביפן, יפה בן ארי, אמרה בקבלת הפנים כי הביקור של השר אלי כהן משקף את השיפור הגדול ביחסים בין יפן לישראל כהמשך לביקור של ראש הממשלה ביפן ושל ראש הממשלה היפני בישראל. לדבריה, "הכלכלה עובדת בשיפור הדיפלומטיה".
השר אלי כהן אמר באירוע כי כבר מתחילים לראות את פירות ההסכמים בין המדינות, וכי בתוך שלוש שנים היקף ההשקעות היפניות בישראל גדל פי 20. למשתתפים היפניים אמר "באנו לא רק לשתף פעולה אלא גם ללמוד. אנחנו רוצים מאוד לשתף פעולה. בישראל יש יותר מ-300 חברות בינלאומיות. המטרה כעת היא לראות יותר חברות יפניות בישראל". עוד הוסיף ואמר כי "שתי האומות מבוססות על הון אנוש. הן משלימות, לא מתחרות".

דילוג לתוכן