לראשונה: הממשל הפדראלי אישר שימוש ב- MaaS360 של יבמ לניהול ואבטחת פעילות מובייל באמצעות ענן

פלטפורמת ניהול פעילות המובייל הארגונית של יבמ מבוססת הענן, MaaS360, הפכה בסוף השבוע האחרון למוצר הראשון בתחום המקבל הרשאת פעולה זמנית (P-ATO) מטעם התוכנית הפדראלית לניהול סיכונים והרשאות (FedRAMP). הפלטפורמה של יבמ משרתת כיום יותר מ- 50 גופי ממשל פדראלי בארה"ב, לרבות משרד המסחר ומשרד הפנים, על מנת לנהל את מכלול פעילות טכנולוגיות המובייל שלהם. בעקבות האישור, שהוא הראשון הניתן על ידי ועדת האישורים (JAB) של התוכנית לניהול סיכונים, יכולים עתה כל גופי הממשל להשתמש בכלים אלה.

FedRAMP היא תוכנית כוללת של הממשל האמריקאי, המיועדת לבנות גישה אחידה להערכת סיכוני אבטחה ומערכות הרשאות, וניטור שוטף של מוצרים ושירותים המסופקים באמצעות ענן מחשוב. מסגרת התקינה האחידה הזאת מאפשרת לחסוך זמן וכוח אדם, שנדרשו עד כה לביצוע בדיקות כאלו באופן מקביל, ועצמאי, בכל גוף פדראלי בפני עצמו. על פי נתוני FedRAMP, חסכה התוכנית בששת החודשים האחרונים 70 מיליון דולר הוצאות פדראליות ואיפשרה גידול של 41% בהיקפי השימוש בסביבות ענן.

פלטפורמת MaaS של יבמ, המסופקת כשירות ענן, מאפשרת לארגונים לנטר מיד עם הפעלתה ובאופן רצוף את כלל מכשירי הסמארטפון, הטבלטים והמחשבים האישיים המשרתים את עובדיהם, לרבות מכשירים שהם בבעלות העובדים והמשמשים לעבודה. בנוסף, מספקת המערכת שכבת אבטחה נוספת, בזכות שילוב הדוק עם מערכת ניהול אבטחת הגישה של יבמ, המאפשרת לנהל את מכלול הזהויות והרשאות הגישה והפעולה של משתמשים במערכות השונות, כמו גם שילוב עם מערכת Trusteer של יבמ, לניהול איומי אבטחה. שילוב מכלול טכנולוגיות אלו, יוצר סביבת ניהול מקיפה של כלי מובייל ויכולות אבטחה, המכסות משתמשים, מכשירים, אפליקציות, תוכן ותנועות עסקיות. שכבת הגנה כוללת כזו מהווה צורך קריטי בגופי ממשל, שירותים פיננסיים ותחומי משק ותעשייה נוספים.

פלטפורמת MaaS360 היא חלק מסל מוצרי MobileFirst של יבמ, המיועדים לסייע לעסקים לאמץ במהירות טכנולוגיות מובייל, על מנת לתקשר עם לקוחות ולהרחיב את עסקיהם לשווקים חדשים. היכולות אותן מציעה MaaS360 נועדו לשרת את החזון אותו מקדמת יבמ, לניהול כולל של פעילות המובייל הארגונית, לכל אורך מחזור החיים של אפליקציות מובייל, תוך אבטחת תנועות עסקיות בין עסקים, שותפים עסקיים ולקוחות.

דילוג לתוכן