מימין: • דודו סלמה – דיירקטור בכיר במלאנוקס ו/או מנהל הפעילות של מלאנוקס בשטחים,• הייטם ג'ונדי – ראש צוות תוכנה בחברת אסאל,• ניזר חווארה – מהנדס תוכנה בחברת אסאל,• יאיר גולדל – דיירקטור בכיר במלאנוקס

לראשונה- האקתון יזמות של חברת מלאנוקס ברצועת עזה ובשטחי הגדה

חברת מלאנוקס טכנולוגיות קיימה לראשונה תחרות Hackathon בשטחי הרשות הפלסטינית.

התחרות התקיימה בשני אתרים, רוואבי ועזה במשך 48 שעות, בה לקחו חלק 50 משתתפים אשר קידמו ופיתחו רעיונות טכנולוגיים שהם עצמם הגו. רוב משתתפי התחרות היו עובדי חברת אסאל הפלסטינית אשר עובדים עבור חברת מלאנוקס בשטחי הרשות הפלסטינית, אליהם חברו גם מהנדסים צעירים שרק סיימו זה עתה את לימודיהם.

 

את הפרויקט ליוו מנהלים מחברת מלאנוקס אשר הגיעו פיזית למתחם התחרות ושימשו כמנטורים טכנולוגיים לכל 17 הקבוצות המתחרות. בין שופטי התחרות היו מנהלים בכירים ממלאנוקס הישראלית ומחברת אסאל הפלסטינית אשר דירגו את הקבוצות והכריזו על המנצחים. במקום הראשון זכתה קבוצה אשר פיתחה תוכנה לניהול וייעול צריכת החשמל בחוות שרתים. כל חברי הקבוצה זכו בקונסולת משחקים של XBOX.

 

דודו סלמה, מנהל הפעילות של חברת מלאנוקס בשטחים: "הייתה אוירה מדהימה. האתרים חוברו באמצעות וידאו ומסכי ענק על מנת שהצוותים משני האתרים יוכלו לצפות ולחוות מהאווירה באתר המקביל. עבור העובדים הצעירים זו הייתה הזדמנות להיחשף להנהלה הבכירה בחברה וגם להציג תוצרים מדהימים פרי יצירתם. נחשפנו להרבה רעיונות מצוינים ואני מעריך שלפחות חמישה מהם ישולבו בקרוב במוצרי החברה. זוהי רק תחילתה של מסורת ואני בטוח שבעתיד נקיים תחרויות דומות נוספות."

דילוג לתוכן