לראשונה בעולם: רשתות תקשורת של גופי חירום ישולבו עם רשת סלולרית מסחרית

לראשונה בעולם ישולבו רשתות תקשורת של גופי חירום ברשת סלולרית מסחרית. היישום הראשון מסוגו יתבצע במסגרת הסכם לשיתוף פעולה בין חברת מוטורולה סולושנס ולבין חברת הסלולר וריזון, הגדולה ביותר בארה"ב הפתרון הייחודי המוצע על ידי שתי החברות משלב רשתות רחבות פס פרטיות (דור 4 – LTE) הנשלטות ומפוקחות על ידי גופי החירום – המשטרה, כיבוי האש וההצלה בארה"ב – יחד עם היתרונות של הרשת המסחרית האמינה והגדולה ביותר בארה"ב.
 
באופן זה יוכלו אנשי כוחות ההצלה והחירום, שניהלו עד כה את מכלול משימות התקשורת שלהם ברשתות ייעודיות בלבד, להישען גם על אתרים סלולאריים אזרחיים, על מנת ליהנות מתקשורת בטכנולוגיית דור רביעי ומאפשרות מעבר חלקה יותר בין אזורי כיסוי ואתרים סלולאריים שונים.
 
גופי החירום וההצלה ייהנו מיתרונות הגודל ומהתכנון האופטימאלי של הרשתות המסחריות, שאותן ניתן יהיה להתאים ולשדרג לצורך פעילות החירום. שיתוף הפעולה בין מוטורולה סולושנס ובין וריזון יאפשר לשירותי החירום להרחיב את פלטפורמות התקשורת למשימות קריטיות ולהוסיף אל ליבת הרשת גם תמיכה בתקשורת מדיה עשירה, כמו גם קיבולת תקשורת משופרת וכיסוי רחב יותר של רשת הדור הרביעי 4G LTE.
 
הפתרון הטכנולוגי החדש משלב יכולות ניהול שליטה ובקרה בזמן אמת, מאפשר נדידת משתמשים (Roaming) לכל רוחב ארה"ב, ושיתוף גופים שונים בשימוש בתשתיות אתרים סלולאריים קיימים, על מנת להבטיח פריסה מהירה תוך עמידה במגבלות של תקציב. מוטורולה ווריזון יאפשרו לגופי ההצלה והביטחון לבחור במגוון מודלים כלכליים ועסקיים להקמה ולניהול התפעול של רשתות ה- LTE החדשות שלהם.
 
טכנולוגיית הרשת החדשה של מוטורולה מספקת קצבי תקשורת מהירים בשיעור של עד פי עשרה בהשוואה לרשתות הדור השלישי – 5-12 מגה-ביט לשנייה בטעינת נתונים, ו- 2-5 מגה-ביט לשנייה בהעלאת נתונים, גם בתנאי רשת עמוסה לחלוטין.
 
מוטורולה מנהלת כיום את התוכנית המקיפה מסוגה בתעשייה, לפיתוח ולאספקת דור חדש של פתרונות תקשורת לשירותי חירום ציבוריים. רשתות ה- LTE של מוטורולה, המבוססות על תקני הענף, מספקות את יכולות התעדוף לתקשורת חירום, האבטחה, השליטה והבקרה הנדרשות לפעילות קריטית, תוך שילוב בין רשתות קול קיימות למשימות קריטיות ובין תשתיות רשתות ציבוריות.
 
הפתרון הטכנולוגי של מוטורולה משלב מכשירי LTE המסוגלים לעבור ולפעול בתחומי תדר שונים, ומערכת ניהול ושליטה בזמן אמת. שיתוף הפעולה עם וריזון יאפשר למכשירים של מוטורולה להישען על אתרים סלולאריים קיימים המשרתים רשתות מסחריות – ויפתח את הדרך לנדידת משתמשים במכשירי תקשורת החירום, שיוכלו מעתה לקבל שירות גם מאתרים סלולאריים אזרחיים.
 
 
 

דילוג לתוכן