לראשונה בעולם המחשוב: יבמ שברה את מחסום 10 מיליון תנועות בדקה

מערכת מיחשוב מבוססת מעבד POWER7 של יבמ, בשילוב תוכנת בסיס הנתונים DB2 ומערכת אחסון מתוצרת יבמ, שברה את כל שיאי הביצועים והצליחה לחצות לראשונה בתולדות המחשוב את הרף של 10 מיליון תנועות בדקה. התוצאה החדגשה מציבה את יבמ בהפרש משמעותי לפני פתרונות מתחרים של יצרנים   דוגמת HP ואורקל.
יבמ הציגה את הביצועים הגבוהים ביותר שנמדדו אי-פעם במבחן TPC-C לעיבוד תנועות, בעזרת שרת Power עליו הופעל בסיס הנתונים שלה DB2, אשר רשמו 10,366,254פעולות tpmC. ביצועים אלה טובים פי 2.5 בהשוואה לשיאים שנרשמו על גבי מערכות HP, גבוהים ב- 69% במונחים של ביצועים לכל ליבת מעבד, ופי 2.1 במונחים של מחיר לביצועים. בהשוואה לביצועי השיא של אורקל, מציגה יבמ תוצאות טובות ב- 35% מאלה של אורקל, ביצועים גבוהים פי 2.7 לכל ליבה, שיפור של 41% במונחים של מחיר לביצועים, ויעילות אנרגטית טובה יותר ב- 35% במונחים של צריכת חשמל לכל תנועת עיבוד.
TPC הוא גוף  עצמאי ללא כוונת רווח, שעוסק במבחנים ובהשוואות של ביצועי מחשבים. בגוף חברים יצרני מחשבים רבים ביניהם: יבמ, אורקל (סאן), HP  , יוניסיס, פוג'יטסו, דל, מיקרוסופט, היטאצי ועוד. 
כיום, ארגונים בכל תחומי התעשייה מחפשים אחר מערכות המסוגלות להתמודד עם עומסי עבודה גבוהים – תוך צמצום עלויות. ביצועים גבוהים לכל ליבת עיבוד חשובים במיוחד ללקוחות בתחומי האנרגיה, התקשורת הניידת והשירותים הפיננסיים, המשתמשים ביישומי בסיסי נתונים המתומחרים על פי מספר הליבות. השגת ביצועים גבוהים יותר בעזרת מספר קטן יותר של ליבות, מאפשרת חיסכון משמעותי ומיידי בהוצאות רישוי התוכנה ובדמי התחזוקה השנתית שלה.
המערכת עליה הושגו תוצאות השיא, כללה כאמור את את שרת בסיס הנתונים DB2 של יבמ על אשכול של שלושה שרתי Power 780. כל אלה, רשמו 10,366,254 תנועות tpmC, במחיר של 1.38 דולר לתנועה.

דילוג לתוכן