לראשונה בישראל – שיתוף פעולה לקידום הנפקות חברות הייטק ישראליות בנאסד״ק

לאומיטק ונאסד״ק משיקות תכנית משותפת להכנת חברות הייטק ישראליות לקראת הנפקתן בנאסד״ק

התוכנית, בניהול משותף של לאומיטק ונאסד״ק, מציעה הכנה מעשית לחברות המעוניינות להרחיב נוכחות גלובלית ולבחון אפשרויות מימון להמשך הצמיחה

נשיא בורסת נאסד"ק, נלסון גריגס, ומנכ״לית לאומי, רקפת רוסק-עמינוח, חתמו היום על הסכם ראשון מסוגו בישראל, לשיתוף פעולה אסטרטגי, בין שני הגופים, לצורך קידום חברות טכנולוגיה ישראליות בשלב הצמיחה, המעוניינות לבחון אפשרויות להנפקה ראשונית בנאסד"ק, תוך לשימוש בנכסיה הגלובליים ובתובנות של נאסד״ק מחד, ובפלטפורמת לאומיטק מאידך. זאת מתוך רצון לתרום להמשך צמיחה והתרחבות עתידית של חברות הטכנולוגיה שישתתפו במיזם.
במסגרת ההסכם תשיק לאומיטק – זרוע בנקאות ההייטק של קבוצת לאומי, את Gateway to Global Growth (GGG), תכנית בלעדית עם נאסד״ק שתכלול סדרת מפגשים סגורים לבכירי חברות טכנולוגיה פרטיות המתאימות לפרופיל של הנפקה ראשונית בנאסד״ק ומתעניינות בתהליכים ובאפשרויות הכרוכים בכך. כל מפגש של GGG יעסוק בהיבט אחר הכרוך בתהליך הפיכת חברה לציבורית, לרבות היבטים משפטיים, רגולטוריים, בינלאומיים, כלכליים וכיוב׳.
במפגשים ייחשפו המשתתפים למומחים בכל תחום, וייפגשו עם מנהלים בפועל של חברות הנסחרות בנאסד״ק, ומומחים נוספים בנושאי בנקאות השקעות, אספקטים משפטיים וחשבונאיים של IPO, קשרי משקיעים, תקשורת, מיומנויות הצגת פרזנטציה ועוד. את התכנית ילוו בכירי הנאסד"ק, בכירי לאומיטק ובכירים בחברות הנסחרות בנאסד״ק, אשר יתרמו מניסיונם האישי בתהליך.
מפגש הסיום של ה-GGG יתקיים בניו-יורק, בהשתתפות ראשי נאסד״ק ולאומי.
מנכ״לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, סבורה שריבוי הנפקות של חברות הייטק ישראליות בנאסד״ק הוא נכון ומתבקש לאור מיצובה של תעשיית ההייטק הישראלים באקוסיסטם העולמי. "כשלאומיטק ובורסת הטכנולוגיה הגדולה בעולם מקימות יחדיו מיזם להכוונה והכשרה של חברות ישראליות בנבכי הדרך להנפקה בנאסד״ק, מדובר בהחלט בקרש קפיצה עבור חברות ישראליות רבות ובבשורה להייטק הישראלי כולו. אין זה סוד שבורסות רבות מחזרות אחרי היזמים הישראליים, אולם נאסד״ק היא בהחלט המובילה והאטרקטיבית שבהן. אין לי ספק ששיתוף הפעולה בין הבנק המוביל את בתחום ההייטק בישראל ובורסה הטכנולוגית המובילה בעולם, יסייע להעמקת היחסים של קהילת ההייטק הישראלית עם שוק ההון האמריקאי והזדמנות נפלאה להמשיך להתקדם, לצמוח ולהצליח. אני סמוכה ובטוחה ששיתוף הפעולה הזה יניב לחברות הישראליות הישגים בסדר גודל עולמי״.
נשיא נאסד״ק, נלסון גריגס: "ישראל היא שוק מפתח עבור נאסד״ק, ואנו גאים ומודים על הזכות להוות חלק אינטגרלי מהכלכלה הישראלית זה למעלה מ-40 שנה. עם מעל 80 חברות ישראליות הרשומות בנאסד״ק, וזרם קבוע של חברות יזמות, ישראל הינה למעשה המדינה השנייה בהיקף הייצוג שלה בנאסד״ק, מתוך המדינות שמחוץ לארה"ב." אומר גריגס. "ישראל מוסיפה לייצר חברות יזמות צומחות בכמה וכמה סקטורים ואנו מצפים לשותפות הגדולה הזו עם בנק לאומי כדי לתמוך בשוק הישראלי ולהעמיק את הנוכחות שלנו בו אף יותר."
מנכ"לית לאומיטק, יפעת אורון, מדגישה את התועלת שתצמח ללקוחות משיתוף הפעולה עם נאסד״ק. "לאומיטק הפכה לבית הפיננסי של תעשיית ההייטק הישראלית, וממשיכה לגבש דרכי עבודה ושירותים המותאמים באופן ייחודי לחברות ההייטק הישראליות. שיתוף הפעולה הראשון מסוגו עם נאסד״ק נותן לנו כלי עבודה משמעותי נוסף, אתו נוכל לסייע לחברות ישראליות המתלבטות לגבי המשך דרכן״, אומרת אורון. בפרויקט ישתתפו חברות מובילות, שייבחרו בתהליך סלקטיבי, חברות שנמצאות בתהליך של צמיחה מתקדמת ובעלות קשרים בחו"ל. התכנית תרכז עבורם את כל המידע שהם זקוקים לו ותעניק להם ערך מוסף ייחודי"

דילוג לתוכן