לראשונה – בדיקת שמיעה חדשנית בפורמט וירטואל ריאליטי

הילד שלכם חושש ללכת לבדיקת שמיעה?
שימוש חדשני במשחקי במציאות מדומה לבדיקת שמיעה בילדים
סטודנטית כבדת שמיעה מהמחלקה לתקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון פיתחה את Soundventure – בדיקת שמיעה פורצת דרך לילדים באמצעות משחק מציאות מדומה
רוני גבאי, סטודנטית כבדת שמיעה, עברה חוויה לא נעימה בילדותה במהלך בדיקת שמיעה בגיל .8 "כילדה זו הייתה עבורי חוויה טראומטית ומאיימת. כדי לעבור את הבדיקה השאירו אותי לבד בחדר אפור ואטום והשמיעו לי צלילים בשיטה מיושנת", היא מספרת. לאחרונה ייצרה גבאי דרך חדשה שתקל עבור על ילדים לעבור בדיקת שמיעה במסגרת עבודת גמר שערכה במחלקה לתקשורת חזותית ב- HIT מכון טכנולוגי חולון.
גבאי מציינת כי רצתה להתאים את בדיקת השמיעה לטכנולוגיה של ימנו "ולייצר לה פן חדשני וחווייתי כך שתותאם בעיקר לילדים, כאשר המטרה המרכזית היא לגרום להם ליהנות מהבדיקה ואפילו לרצות לחוות אותה שוב". הפתרון החדשני לבדיקת השמיעה נמצא בפורמט "סאונד הרפתקני" (Soundventure") – בו משמיעים לילדים צלילים בבדיקה באמצעות משחק מחשב מאויר המותאם לקהל יעד בטכנולוגיית מציאות מדומה.
הבדיקה נערכת במספר שלבים לאורך משחק מחשב המוקרן לילדים על גבי משקפי מציאות מדומה על בסיס הפרמטרים שבבדיקת השמיעה המקורית. הנבדק נכנס במשחק להרפתקה, כאשר בכל פעם הוא שומע צליל אליו הוא צריך להגיב בלחיצה על מקש. בשלב הראשון הוא מתבקש לאתר את הצליל במרחב לפי הכיוון ממנו הוא מגיע. בשלב השני הוא נמצא במגדלור ומתבקש להיות קשוב לצלילים, ובשלב השלישי הוא נמצא בג'ונגל ומתבקש לאתר את מיקום החיה לפי הקול שלה. לסיום, הנבדק נמצא בסירה בלב ים ומתבקש לנווט באמצעות הצלילים המוטמעים.
בדיקת השמיעה החדשנית תוכל לשמש כבדיקת סינון בבתי ספר יסודיים על מנת לאבחן בעיות שמיעה וקשב וריכוז. בנוסף, הבדיקה מוכוונת לביצוע בבית או בקליניקה המיועדת לכך עבור כלל הגילאים.

תערוכת הבוגרים "חדשות טובות של HIT מכון טכנולוגי חולון תתקיים בין התאריכים: 27/7-9/8 . בתערוכה יציגו המחלקות לעיצוב תקשורת חזותית, עיצוב פנים ועיצוב תעשייתי. בין השעות: בימים א, ב, ד, ה' – 16:00 – 22:00, ימי ג' 10:00 – 22:00, ימי ו' – 09:00-13:00.
הפקולטה לעיצוב במכון טכנולוגי חולון נעשתה זה מכבר לפקולטה המובילה בארץ בתחומה. ב-41 שנות פעילותה היא התברכה באלפי בוגרים בעלי הישגים יוצאי דופן שתורמים תרומה מכרעת לעיצוב בישראל.
סרטון הדמיה של החוויה:

סרטוני 360 של העולמות אליו נכנס הילד במשחק:
חוף ים

מגדלור

ג'ונגל

דילוג לתוכן