לנובו פותחת בגרמניה מרכז חדשנות גלובלי ראשון בתחום המחשוב עתיר הביצועים

שטוטגרט, 25 במרץ, 2013: לנובו הכריזה היום על פתיחת מרכז החדשנות הגלובלי הראשון של החברה בתחום המחשוב עתיר הביצועים (HPC). מרכז זה מציע אתר קבוע לביצוע מבחני יישומים וכן פיתוח ומחקר. בנוסף מודיעה החברה על יצירת אקו-סיסטם חדש של שותפים שישתפו פעולה בפרויקטים מובילים להשגת תועלות מסחריות לתחום ה-HPC במטרה להגדיל את טווח הלקוחות ועומסי העבודה. המרכז, הממוקם בשטוטגרט שבגרמניה, מסמל את המחויבות של לנובו למחשוב הארגוני ואת השאיפה שלה להפוך לספקית מספר אחת בשוק המערכות הפתוחות.

 

בנוסף, ובמקביל לפתיחה, לנובו התקבלה כחברה מלאה בפורום התעשייתי European Technology Platform for High Performance Computing (ETP4HPC) – פלטפורמת הטכנולוגיה האירופאית למחשוב עתיר ביצועים. פורום זה ממנף את העוצמה של המחשוב עתיר הביצועים כדי לדחוף קדימה את היכולות האירופאית להתחרות בתחומי המדעים, העסקים והתעשייה.

 

תוך עבודה צמודה עם אינטל, המרכז מציע את מעבד ה-Intel Xeon E5 2600 v3 המעודכן עם מארג ה-EDR 100Gb/s InfiniBand interconnect של מלנוקס כדי למנף את היכולות של מערכת ה-NextScale של לנובו כפלטפורמת מחשוב בסיסית. מערכת זו תאפשר למנף את הידע העמוק והיכולות המסוימות של מספר לקוחות שותפים מתמחים מרחבי אירופה, שישתפו פעולה כדי להרחיב עוד יותר את היכולות ואת המחקר המקומי המתקדם.

 

נשיא לנובו EMEA וסגן נשיא בכיר של קבוצת לנובו, איימר דה לנקיוסנג, אמר לגבי ההכרזה: "זהו יום המסמל ציון דרך בשאיפה שלנו כחברה. לא רק שאנחנו פותחים את מרכז המחשוב עתיר הביצועים הגלובלי הראשון של החברה, אלא שאנו מאשרים מחדש את המחויבות, ההשקעה והשאיפות שלנו בארגונים הגדולים. לשוק ב-EMEA יש פוטנציאל ענק למחשוב עתיר ביצועים והוא מספק קרקע פורייה עבורנו להובלת התקדמות בפרויקטים ומחקר בעלי השפעה אדירה על התעשייה והחברה כאחת".

 

"מדובר בגישה חדשה לחדשנות – כזו שתרתום את העוצמה של לנובו, וכן של הספקים והלקוחות השותפים שלנו, לקדם את התועלות של מחשוב עתיר ביצועים למספר רב יותר לקוחות מסביב לעולם", אמר בריאן קונורס, סגן נשיא לבריתות אסטרטגיות ומנכ"ל למחשוב עתיר ביצועים, לנובו העולמית.

 

שותפים הם המפתח להצלחה

לצד ששת הלקוחות השותפים בעלי החזון וארבעת מובילות התעשייה עליהם הוכרז ב-SC14, שלושה ספקי תוכנה עצמאיים ושותפה לקוחה בעלת חזון מצטרפים למרכז ולשיתוף הפעולה. לנובו תמשיך לגייס ולהרחיב את האקו-סיסטם של השותפים מעבר לחברות הבאות:

שותפות תעשייתיות: אינטל, יבמ, מלנוקס ו-NVIDIA
לקוחות שותפים:Leibniz-Rechenzentrum (LRZ), Science & Technology Facilities Council: Hartree Centre, Barcelona Supercomputing Center (BSC), Cineca, Rechenzentrum Garching (RCZ), Forschungszentrum Jülich (FZJ), ו-Distributed Research utilising Advanced Computing (DiARC)
ספקי תוכנה שותפים:ScaleMP, Allinea ו-PathScale

 

שת"פים בפעולה

מספר פרויקטים חשובים כבר יצאו לדרך, כולל:
לנובו ואינטל – התאמת MPI בטכנולוגיות חדשות כמו OmniPath וחיבורי EDR משולבים
לנובו ו-LRZ – תזמון מודע אנרגיה, מרכזי נתונים יעילים אנרגטית ומיטוב עומסי עבודה
לנובו ומרכז Hartree – פיתוח הדור הבא של ארכיטקטורות ותוכנה למחשוב על, שילוב הנהלים הטובים ביותר עם חדשנות כדי לספק פתרונות יעילים אנרגטית
לנובו ומלנוקס – התאמת MPI במארג קצב העברה גבוה

 

ציטוטים:

 

"אינטל נלהבת משיתוף הפעולה המעמיק עם לנובו במרכז החדשנות בתחום המחשוב עתיר הביצועים ", אמר ראג'יב חזרה, סגן נשיא, קבוצת מרכזי הנתונים ומנכ"ל קבוצת המחשוב הטכני, אינטל. "מעבר להענקת אפשרות גישה מוקדמת לכמה מהטכנולוגיות החדשות ביותר של אינטל למשתמשי הקצה, כמו מעבדי ה-Xeon Phi העתידיים ומארג ה-OmniPath, המרכז יהווה גם software enabling site חשוב המתמקד במיטוב MPI ובמודרניזציה של קוד עבור יישומים שפועלים באופן מקבילי ברמה גבוהה. אנחנו מצפים לחדשנות החשובה של משתמשי הקצה שמרכז זה יעזור לאפשר".

 

"ScaleMP שמחה לשתף פעולה עם לנובו במרכז החדשנות הגלובלי בתחום המחשוב עתיר הביצועים החדש בשטוטגרט, גרמניה, המתמקד בפתרונות עבור מחשוב עתיר ביצועים ובסיסי נתונים מאוד גדולים הפועלים בזיכרון. תוך שימוש במוצרי vSMP Foundation של ScaleMP, לנובו מאפשרת לחוקרים ולמהנדסים לפתור בעיות גדולות יותר, עם הקטנת מורכבות הפריסות, וכך מאפשרת למשתמשים ארגוניים להתאים בקלות בסיסי נתונים ענקיים ל-RAM כדי להשיג ביצועים שאין להם מקביל וכן חסכון בעלויות", ציין שי פולטהיים, מייסד ומנכ"ל ScaleMP. "אנחנו חותרים כל הזמן להסיר את הגבולות והמגבלות שנכפו על ידי ארכיטקטורות גידול שרתים ישנות באמצעות תוכנה ניתנת להתאמה ושותפויות צמודות, ואנחנו נלהבים לגבי שיתוף הפעולה המוגבר עם לנובו".

 

"מרכז החדשנות בתחום המחשוב עתיר הביצועים של לנובו בשטוטגרט יספק למפתחים ולמשתמשים גישה לפתרונות EDR 100G InfiniBand Interconnect של מלנוקס כדי למטב את ביצועי היישומים שינצלו את הקישוריות עתירת הביצועים היעילה ביותר", אמר גלעד שיינר, סגן נשיא לשיווק במלנוקס טכנולוגיות. "יכולות ביצועי הקישוריות קריטיים עבור יישומיים מוגברי נתונים ומחשוב הדורשים זמן אחזור נמוך במיוחד וקצב גבוה של העברת הודעות בכדי לספק תוצאות מהר יותר".

 

אחד הפרויקטים המשתמשים בשדרת מרכז החדשנות מבוצע בבריטניה בה משתמשים מדענים ב-STFC DiRAC Facility בטכנולוגיות של לנובו בשיטות חדשות לטיפול ביישומים הדורשים באופן אינטנסיבי זיכרון בקנה מידה גבוה. ד"ר ג'קמי ייטס, מנהל DiRAC Facility, אמר כי "אחד ממשתני המפתח להצלחה של מרכז החדשנות יהיה למדוד כיצד הוא עוזר לקדם הון אינטלקטואלי מקומי ואנחנו מעודדים בזכות המיקוד בשיתופי לוויין".

 

דילוג לתוכן