לנובו מגדירה את החזון שלה לגבי האקו-סיסטם העתידי של ההתקנים המחוברים

לנובו חושפת ב-Lenovo Tech Worldמוצרים חדשים ומציגה תפיסות טכנולוגיות עתידיות

 

לנובו חשפה היום, בכנס Lenovo Tech World, אירוע הטכנולוגיה הגלובלי הראשון של החברה, מוצרים חדשים רבים והציגה מספר תפיסות מוצר שמהוות פריצת דרך וישנו את הדרך בה אנשים מתקשרים עם טכנולוגיה. מעבר למוצרים שיהיו זמינים כבר השנה, סיפקה לנובו מבט מבפנים על שלושה מבין פרויקטי הטכנולוגיה והמחקר הבאים שלה. פרויקטים אלה מפגינים את החשיבה החדשנית של החברה, והם מציעים את ההבטחה לשנות את פני הטכנולוגיה של המחר.

 

השעונים החכמים מושכים את המשתמש בעיקר בשל נוחותם, עם זאת, גודלם הקטן המותאם לרצועה מאתגר את היכולת להציג מידע אמיתי מעבר לקבלת הודעות מיידיות. לנובו מתייחסת לאתגר הזה בעזרת קונספט שהיא מכנה Magic Watch – צעד ראשון במסע להפיכת השעונים החכמים לשימושיים יותר. Magic Watchהוא השעון החכם הראשון עם שני מסכים. המסך השני – התצוגה האינטראקטיבית הוירטואלית – מסיר את המגבלות מהמידות הפיזיות של המסך הראשי. הוא משתמש בשיקוף אופטי כדי ליצור תמונה וירטואלית ומאפשר למשתמשים לעקוב אחר מפה, לצפות בתמונות ואף בוידיאו בתצוגה וירטואלית שגדולה עד פי 20 יותר מתצוגת פני השעון עצמו.

 

smartwatch concepet front

מעבר להתקני מחשוב לביש, לנובו הציגה את הפתרון שלה להפיכת הטלפונים החכמים לשימושיים יותר, דמויי PC, כשחשפה את מוצר הקונספט Smart Cast. בעוד שהטלפונים החכמים של ימינו מוגבלים לצריכת תוכן, Smart Cast מציע שינוי תבנית בכך שהוא מעניק למשתמשים טלפון חכם עם מקרן לייזר מובנה, חיישן תנועה באינפרא-אדום ואלגוריתם לביצועים גבוהים. שילוב הטכנולוגיה הזה, הראשון אי פעם, פותח עולם חדש של אינטראקציה. המשתמשים יכולים להקרין מסך מגע וירטואלי גדול על שולחן או להקליד עם מקלדת וירטואלית ולעבוד עם אפליקציות מסוימות (מחשבון, שרטוט, כתיבת פתקים ואפילו עריכה ב-PowerPoint של מיקרוסופט). השימוש במקרן עצמו בלבד מאפשר למשתמשים להפוך את הקיר שלהם לאולם סרטים בכדי לצפות בוידיאו, להציג מצגות או אפילו לשחק משחקים כמו Fruit Ninja על ידי שימוש במחוות ידניות על השולחן או בהטלה אל הקיר. ניתן גם לקיים שיחת וידיאו על ידי הקרנת התוכן על הקיר תוך צפייה בו זמנית בתכנים אחרים במסך הטלפון החכם.

Concept phone with projection

 

במהלך הכנס, הפגין הפסנתרן לאנג לאנג את יכולות ה- Smart Castעם ביצוע של The Entertainer שנוגן על המקלדת הוירטואלית בזמן שדף תווים בגודל מלא הוצג מהמקרן של הטלפון החכם.

 

לנובו הציגה גם את התפיסה שלה לגבי נעליים חכמות – אחד ממוצרי האינטרנט של הדברים (IoT) הממנף את הענן כדי לקשור זה לזה חומרה, תוכנה ואפליקציות בדרך חדשה. הנעליים החכמות הציגו את מצב הרוח של המשתמש על המסך וכן מעקב וניתוח של נתוני כושר גופני, כולל קצב פעימות לב וצריכת קלוריות. תפיסת הנעליים החכמות משתלבת היטב באסטרטגיית ענן האינטרנט של הדברים של לנובו שמטרתה לבנות אקו-סיסטם הכולל פלטפורמת SDK פתוחה, חממת חדשנות עם מקצוענים מתחומים שונים, מכשירים חכמים, שרשראות אספקה ותשתית ענן רבת עוצמה.

 

ב-2014 הכריזה לנובו על הקמת ShenQi, חברה נפרדת המתמחה במכשירי האינטרנט של הדברים שהחלה לפעול בסין במהלך אפריל. ShenQi ממוקדת בשילוב של תוכנה וחומרה ליצירת חוויית משתמש ייחודית ופיתוח מוצרי אינטרנט של הדברים התומכים במערכות בית חכם. ShenQi תפתח מכשירים לבישים ומוצרים המיועדים לשימוש בתחבורה חכמה ובמשרד החכם.

 

ב-Tech World הציגה ShenQi מספר מכשירים כולל סוללות ניידות חדשות דקות במיוחד, מדפסות תלת-ממד שיכולות להדפיס מזון, וכן עצמים שדורשים דיוק רב, תיבת תהודה, הזעירה מסוגה, לשימוש בתנאי שטח וכן מרכז בקרה לבית חכם המבוסס על WiFi. החברה גם בודקת תחומים צומחים כמו רובוטים וכלי טיסה לא מאוישים.

 

"Lenovo Teach World היא חגיגה של חדשנות עם כמה ממובילי הטכנולוגיה הגדולים בעולם", אמר יאנג יואנקינג, יו"ר ומנכ"ל לנובו. "ללנובו יש מעמד ייחודי בתעשייה מכיוון שאנחנו יכולים לספק את המכשירים, את הקישוריות החכמה ואת התשתית הנדרשת כדי ליצור חוויית משתמש נהדרת וכדי לרצות את הצרכים של המשתמשים. ויותר מכך, המשתמשים שלנו הם שותפינו בהגדרת עתיד הטכנולוגיה. אנחנו נספק חדשנות כפי שהראנו כאן בכנס כדי לפתור בעיות יומיומיות וכדי להתייחס לסוגיות שמטרידות את המשתמש. אנחנו נחבר חומרה, תוכנה ושירותים כדי לשנות את חוויית המשתמש. זהו החזון שלנו ".

 

 

לינק להורדת תמונות – http://news.lenovo.com/LenovoTechWorld/

דילוג לתוכן