לוקהיד מרטין ויישום חתמו על הסכם שיתוף פעולה ארוך טווח

יעקב מיכלין, מנכ"ל יישום, אמר במעמד טקס החתימה: "הסכם המסגרת שנחתם היום סולל את הדרך למגוון רחב של תחומי שת"פ מחקריים פוטנציאליים בין שני הצדדים"

יהושע שני, מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל, הכריז: "יחסינו עם יישום ועם האוניברסיטה העברית מהווים הבטחה לשית6 באוקטובר, 2014 – לוקהיד מרטין (Lockheed Martin) ישראל ויישום, החברה לפיתוח מחקר של האוניברסיטה העברית, הודיעו היום כי חתמו על הסכם ארוך-טווח לשיתוף פעולה מחקרי. שיתוף הפעולה יתמקד במחקר מדעי בסיסי ויישומי בתחומים כגון חישוביות קוונטית וחומרים, כמו גם בתחומים נוספים של עניין משותף. לפי תנאי ההסכם, ללוקהיד מרטין תהיה האופציה לרכוש רישיון בלעדי לשימוש של כל המצאה או תוצר שינבעו מפעילות המחקר המשותף. שותפות זו מהווה נדבך משמעותי במחוייבות של שני הארגונים לקידום התעשייה והאקדמיה בישראל.

יעקב מיכלין, מנכ"ל יישום, אמר במעמד חתימת ההסכם, בקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית: "אנו שמחים מאוד להיכנס לשותפות ארוכת טווח עם חברה בינלאומית מובילה בתחום התעופה והביטחון, כלוקהיד מרטין. הסכם המסגרת שנחתם היום סולל את הדרך למגוון רחב של תחומי שת"פ מחקריים פוטנציאליים בין שני הצדדים. באמצעות תמיכה בחדשנות פורצת דרך של חוקרים באוניבסיטה העברית, שותפות זו יכולה להוביל למוצרים מסחריים מהפכניים".

יהושע שני, מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל, הוסיף: "זהו צעד נוסף בתוכנית ארוכת הטווח של לוקהיד מרטין ישראל לפתח שותפויות נוספות מחוץ לתעשיית הביטחון דרך שיתופי פעולה עם התעשייה והאקדמיה בישראל. אנו נלהבים לחבור אל יישום ואל האוניברסיטה העברית ומצפים להרבה פרוייקים פרודוקטיביים משותפים".

אודות לוקהיד מרטין
לוקהיד מרטין היא חברה גלובלית בתחום של ביטחון ותעופה. החברה מעסיקה כ-113,000 עובדים ברחבי העולם ועוסקת במחקר, תכנון, פיתוח, ייצור, שילוב ותמיכה של מערכות טכנולוגיות מתקדמות, מוצרים ושירותים. היקף המכירות של החברה בשנת 2013 עמד על 45.4 מיליארד דולר. לפרטים נוספים: www.lockheedmartin.com

אודות יישום
יישום, החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית בירושלים בע"מ, אחראית בלעדית למסחור הטכנולוגיות והפטנטים שמקורם באוניברסיטה העברית. החברה, שהוקמה בשנת 1964, נחשבת כיום לאחת המובילות בעולם בתחומה. יישום רשמה למעלה מ-8,500 פטנטים על 2,400 המצאות בכל תחומי הטכנולוגיה והביוטכנולוגיה. כשליש מהפטנטים מוסחרו, ומוצרים המבוססים עליהם נמכרים בלמעלה מ- 2 מיליארד דולר בשנה. ליישום 90 חברות פורטפוליו המבוססות על המצאות חוקרי האוניברסיטה, ביניהן מוביל-איי, בריפקם, קולפלנט וביוקנסל. ליישום הסכמי שיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות דוגמת נוברטיס, רוש, ג'ונסון אנד ג'ונסון, טבע, מרק, אינטל, גוגל, אדובה מונסנטו, סינג'נטה, וילמורין ועוד רבים נוספים. לפרטים נוספים www.yissum.co.il.
 

דילוג לתוכן