לוויינים של טרה ביט כדי להגביר גישת אינטרנט מרוחקת

למרות הגידול בסיבים ורשתות ניידות, פס רחב לווייני הופך להיות חשוב יותר מתמיד. גוגל, פייסבוק מתכננים קישוריות לאינטרנט גם בחלקים המרוחקים של העולם וחברות תעופה נמצאות בתהליך של שדרוג הציוד שלהם לספק Wi-Fi מהיר במהלך טיסות.

אמנם נכון להיום יש בערך 400 לוויינים מסחריים המקיפים את כדור הארץ, אבל התפוקה די מוגבלת. חברת תקשורת אמריקאית ViaSat מאמינה שהיא יכולה לשנות את זה, אז היא חברה לענק החלל בואינג במטרה להשיק שלושה לוויינים חדשים אשר יכפילו את קיבולת הרשת המשולבת הכוללת של כל הלוויינים המחוברים כבר בחלל.

שתי החברות כבר החלו לעבוד על שלושת הלוויינים ViaSat-3, אשר יספקו יותר מ- 1 טרה (1000 ג'יגה) של קיבולת כל אחד. על ViaSat יהיה לתכנן ולייצר את תכולתו ועל בואינג יוטל לפתח "פלטפורמות אוטובוס לווין הקשורים" לקראת ההשקה הצפויה ב- 2019. שני הלוויינים הראשונים יכסו את אמריקה אירופה, המזרח התיכון ואפריקה (EMEA) והשלישי ישמש אסיה.

לאחר שיהיו במסלול, המערך ViaSat3 יהיה מסוגל לספק אינטרנט במהירות של Mbps 100 למגורים ויציע מהירויות של  Gigabit לחברות מסחריות. והחשוב מכל, ViaSat-3 שואפת לספק אינטרנט זול למיליוני אנשים, שלרבים מהם הוא מחוץ להישג ידם ושכרגע אין להם גישה לאינטרנט.

דילוג לתוכן