לבנות סטארט-אפ בברלין – עם "EXIST Startup Germany"

EXIST Startup Germany פתחה לאחרונה סבב חדש של גיוס משתתפים, אשר יימשך מה-1 באפריל ועד ה-31 במאי 2016. התכנית מקדמת שיתוף פעולה וחילופין בין יזמים גרמניים וישראליים. באמצעות EXIST Startup Germany משרד הכלכלה והאנרגיה הפדרלי (BMWi) מממנת יזמים בתחום ההייטק המעוניינים להגיש מועמדות למענק EXIST Business Startup Grant. המענק יתמוך בצוותים המצויים בשלב הפיתוח של רעיון הסטארט-אפ שלהם בזמן שהם יחיו בברלין או בפוטסדאם במשך תקופה של שנה. ההרשמה מורכבת מתהליך בן שלושה שלבים:
1) הגשת טופס מועמדות אינטרנטי דרך האתר: http://www.existstartupgermany.com/
2) עד 10 צוותים ייבחרו להשתתף בביקור בן שלושה ימים בברלין בחודש יוליובמהלכו ייבחרו העולים לגמר באירוע pitch חי.
3) העולים לגמר יזכו לתמיכה מצד מומחים בהכנת המועמדות שלהם למענקEXIST Business Startup Grant, המספק עד 3,000 אירו לחודש לכל חבר צוות במשך שנה אחת לכיסוי עלויות המחייה,ובנוסף לציוד וחומרי קואצ'ינג בערך של עד 35,000 אירו.
לטופס ההרשמה האינטרנטי ומידע נוסף היכנסו לאתר http://www.existstartupgermany.com/
סבב ראשון: נבחרו חמישה סטרטאפים ישראליים לשיתוף פעולה עם אוניברסיטת ברלין ואוניברסיטת פוטסדאם
במהלך הסבב הראשון, שנפתח בנובמבר 2015, ביקרו עשרה צוותי מייסדים בברלין על מנת ללמוד על התמיכה שמספקות אוניברסיטת ברלין ואוניברסיטת פוטסדאם למייסדים, וכן על תכנית EXIST של משרד הכלכלה והאנרגיה הגרמני. הביקור בברלין, שהתקיים בפברואר, כלל קואצ'ינג אינטנסיבי לצוותים כדי להכין אותם לתחרות ה-pitch ביום השלישי והאחרון של הביקור. שם הם נדרשו להציג את הרעיונות העסקיים שלהם מול חבר מושבעים שהורכב מחברים בקבוצות היזמות של שתי האוניברסיטאות. חמישה צוותים נבחרו לשלב הבא של התכנית, שלב הקואצ'ינג, ושודכו בהמשך לאחת מהאוניברסיטאות השותפות ולמנטור במטרה לקדם את המועמדות שלהם למענק EXIST Business Startup Grant. חמשת הסטרטאפים הישראליים שנבחרו הם:
● Truck-E – המתכננת פלטפורמה מבוססת-ענן שמייעלת, בזמן אמת, את הניצול והניתוב של ציי משאיות
● Recovr.io – המספקת אפליקציית מציאות מדומה לרפואה שיקומית
● Panza – המפתחת אפליקציות B2B לתכניות נאמנות לקוחות
● Modular Robotics – העובדת על פיתוח מערכת הרכבה מודולרית לרובוטים תעשייתיים
● Pin-2-Pin – המפתחת פלטפורמה למהנדסים לאספקת ידע ומרכיבי חומרה
כחלק מהביקור בברלין, כל משתתפי הסבב הראשון של EXIST Startup Germany נפגשו עם שר הכלכלה והאנרגיה הפדרלי, מר זיגמר גבריאל.
כפוף לאישור המועמדות שלהם לתכנית EXIST, חמשת הצוותים שנבחרו בסבב הראשון צפויים לעבור בברלין לתקופה של שנה לקראת סוף קיץ 2016.

רקע על הפרויקט
EXIST Startup Germany שואפת לשלב צוותי מייסדים ויזמים ישראליים בזירת הסטארט-אפ הקיימת באזור ברלין. בנוסף, התכנית תומכת בצוותים הישראליים בחיפוש שותפים-מייסדים גרמניים במהלך תהליך הקבלה שלהם לתכנית.
בישראל התכנית זוכה לתמיכה של שותפים מקומיים הלוקחים חלק בשיווק, ייעוץ ובחירה ראשונית של המשתתפים. השותפים המקומיים כוללים את StarTAU, מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב, כמו גם BETATEC, יוזמת הסטארט-אפ של לשכת המסחר והתעשייה ישראל-גרמניה (AHK Israel).
בשלב האחרון למועמדות למענק EXIST Business Startup Grant חלים אותם התנאים לצוותים הישראליים ולמתחרים מגרמניה. הישראלים שיעלו לשלב הגמר יזכו לתמיכה ספציפית נוספת מצד רשת EXIST של האוניברסיטה המתאימה.
EXIST StartUp Germany היא תכנית פיילוט שמטרתה להוסיף אלמנט בינלאומי לתכנית EXIST הקיימת של ממשלת גרמניה. מאז 2007, תכנית EXIST של ה-BMWi תומכת בסטודנטים, בוגרים ומדענים באוניברסיטאות ומכוני מחקר ברחבי גרמניה ומקדמת אותם בשלבים המוקדמים של סטרטאפים טכנולוגיים חדשניים.
תנאים
שיפור תנאי התמיכה של EXIST ב-2014 יצר תנאים התחלתיים מצוינים למייסדים בעלי רקע אקדמי: גרמניה מעניקה למייסדים הזוכים במענקEXIST-Business Startup Grant עד 3,000 אירו בחודש לאדם במשך שנה, בנוסף לציוד וחומרי קואצ'ינג בשווי של עד 35,000 אירו. EXIST StartUp Germany מציעה את התנאים הללו לאקדמאים ישראליים, כדי שברלין תשמש להם קרש קפיצה אטרקטיבי אל השוק האירופאי.

למידע נוסף על EXIST StartUp Germany או על אחד מחמשת המועמדים הישראליים שעלו לשלב הגמר: http://www.existstartupgermany.com/

 

דילוג לתוכן