לא מדע בדיוני

שינויים בהרגלי הצריכה – חבילות שיגיעו ליעדן באמצעות רחפנים
קבוצת BIG בחרה בחברת TERRASCAN כזוכה בתחרות לפיתוח רחפן למשלוח חבילה
איתן בר זאב מנכ"ל קבוצת ביג: במטרה להוביל את עולם הקמעונאות החדש החלטנו להקים את BIG+ זרוע הסחר המקוון של החברה ולתמוך בחברות טכנולוגיה וסטארטאפים בתחומי המסחר והקמעונאות
ביג מרכזי קניות, בשיתוף האגף לפיתוח תעשיה וחדשנות בעיריית אשדוד, קיימו ב – BIG FASHION אשדוד, את אירוע DRONES IN THE BIG CITY ASHDOS אשר בשיתוף עם קהילת ECOMOTION, וקרן ההשקעות Innovation Endeavors העניק במה למיטב הטכנולוגיות בתחום הרחפנים בעולמות המסחר.
במסגרת האירוע הוכרז הזוכה בתחרות לפיתוח רחפן למשלוח חבילה עליה הכריזה הקבוצה לפני כשנה. החברה אשר זכתה במקום הראשון בפרס כספי של 100,000 שקל הינה חברת Terrasacn labs אשר הציגה את היכולת להטיס רחפן באופן אוטונומי (ללא מגע יד אדם) ולשלשל חבילה לנקודת היעד ברמת דיוק גבוה על ידי שימוש בטכנולוגיית GPS RTK, אשר מאפשרת דיוק ברמה של סנטימטרים. לצורך התחרות פיתחה החברה מערכת אוטומטית שמשלשלת את החבילה מהגובה לנקודת היעד, כדי למנוע קרבה של אנשים לרחפן ומשלוח מדויק. הרחפן המדובר מיוצר בארץ על ידי החברה לצרכיי מיפוי ומדידה ועבר הסבה לטובת התחרות. לרחפן שישה מנועים וקוטרו כ-2 מטר עם יכולת נשיאת משקל של עד 8 קילו.
בנוסף התקיימה תחרות פיצ'ינג בין שישה סטארטאפים שהתחרו בינהן על הצגת פתרון טכנולוגי יצירתי וחדשני בתחום הרחפנים. המציגים נבחנו במוכנות החברה להטמעת פיילוט באשדוד או במסגרת פעילות קבוצת ביג. כל זאת תוך שהן מקבלות הזדמנות לחשוף את המיזם בפני קהל מגוון של אנשי טכנולוגיה, שותפים ומשקיעים פוטנציאליים.
החברה הזוכה בתחרות הפיצ'ים הינה Colugo Systems המפתחת לוגיקת טיסה ובקרה חדשניים המאפשרים לרחפנים להגיע להישגים מרשימים במיוחד: טיסה של מעל שעתיים וחצי וטווחי טיסה של 150 ק"מ עם מטען של מספר ק"ג, וזאת תוך שמירה על יכולת ריחוף, המראה ונחיתה אנכיים בסביבה של רוחות חזקות.
איתן בר זאב, מנכ"ל ביג מרכזי קניות, ציין כי קבוצת ביג רואה את עולם הקמעונאות דרך משקפים יותר ויותר טכנולוגיות. העולם משתנה, שינויים בהרגלי הצריכה במספר חזיתות כשאינטרנט הופך יותר ויותר לצינור שיווק משמעותי. השפעת האינטרנט מוסיף בר זאב, תביא לצמצום שטחי מסחר בעתיד שיובילו לשינוי מהותי בחווית הקנייה במסגרת זו קבלה ביג החלטה אסטרטגית להקמת זרוע סחר אינטרנטית וכן לתמוך בסטרטאפים וטכנולוגיות בתחומי הקמעונאות והסחר
ד"ר סמדר איצקוביץ, ראש ענף פיתוח וחדשנות בעיריית אשדוד , ציינה כי עיריית אשדוד תפעל בשיתוף ביג על מנת "לפתוח את השמיים" עבור הרחפנים מכל מגוון היישומים (עיר חכמה, הצלה ימית, מסחר, סייבר, אבטחה ועוד…),ולאפשר להם לעשות Proof of concept" של הטכנולוגיות במגזר הפרטי והציבורי.

דילוג לתוכן