לארי אליסון בפתיחת כנס OOW – משיק את בסיס הנתונים האוטונומי בענן – הראשון בעולם

חברת אורקל משיקה יישומים חדשים בתחום Machine Learning בהרצאת הפתיחה של כנס Oracle OpenWorld 2017
כנס Oracle OpenWorld, סן פרנסיסקו, קליפורניה – 1 באוקטובר 2017

לארי אליסון, יו"ר מועצת המנהלים ומנהל טכנולוגיה ראשי בחברת אורקל, חשף יישומים מהפכניים חדשים בתחום(ML) Machine Learning עבור אבטחת בסיסי נתונים וסייבר, במסגרת הרצאת הפתיחה של כנס Oracle OpenWorld 2017 שנערך במרכז הכנסים Moscone Center בסן פרנסיסקו.
אליסון הציג את בסיס הנתונים האוטונומי בענן הראשון בעולם, (Oracle Autonomous Database Cloud). מדובר בבסיס נתונים אוטונומי ב-100%. כמו כן, הציג יישומים חדשים להגנת סייבר אוטומטית, אשר מגלים ומבודדים התקפות בזמן אמת.
באמצעות אוטומציה מלאה המבוססת על ML, Oracle Autonomous Database Cloud מבטלת את הצורך בעבודה של בני אדם לשם ניהול בסיס נתונים, בכך שהיא מאפשרת לבסיס הנתונים לשדרג, לתקן ולכוונן את עצמו באופן אוטומטי תוך כדי פעולתו. עכשיו שאין עוד מקום לטעות אנוש או דרישות לבדיקת ביצועים על ידי בני-אדם, אורקל מצליחה למזער את זמן ההשבתה, המתוכנן והבלתי-מתוכנן, עד פחות מ-30 דקות לשנה ומצליחה להבטיח כי ארגונים יוכלו לצמצם את עלויותיהם במחצית בהשוואה ל-Amazon.
אליסון הציג גם תוצאות של מבחנים (benchmark) במהלך הדגמות קצרות, אשר הדגישו את פער הביצועים בין בסיס נתונים אורקל הפועל במסגרת Oracle Cloud לבין בסיס נתונים אורקל הפועל במסגרת השירות הטוב ביותר של Amazon עבור בסיס נתונים אורקל בענן, Amazon Relational Database Service (או RDS). ההשוואה הישירה הדגישה גם את הפער בין רמות האמינות והזמינות של Amazon בשיעור 99.95%, אשר לא כוללות את רוב המקורות לזמני השבתה מתוכננים ובלתי-מתוכננים, לבין הרמה המובטחת על ידי אורקל שהיא 99.995%.
ציטוטים מהרצאת הפתיחה של לארי אליסון:
• "ובכן, לא בכל שנה אני זוכה להשתמש בצירוף המילים 'טכנולוגיה חדשה מהפכנית' בכנס Oracle OpenWorld. . אנחנו לא עושים זאת – אתם יודעים, כי אין כל כך הרבה טכנולוגיות חדשות מהפכניות. אבל זו אחת מהן".
• "הדבר הזה הוא גמיש ומיידי לגמרי. אז לעולם לא תגדירו יותר משאבים מכפי שאתם זקוקים להם. זה ממש מחשוב על פי דרישה".
• "זה לא כאילו שאורקל הלכו והמציאו את ההדגמות ההזויות ביותר אותן ניתן להמציא על מנת לגרום ל-Amazon להיראות רע. אלו נתונים שבהם השתמשנו בפועל לצורך בדיקות עמידות וביצועים לשם אימות בסיס הנתונים שלנו".
• "הפתרון של Amazon יקר פי 5 עד 8 עבור עומס עבודה זהה, בהשוואה ל-Oracle Autonomous Database".
• "אנו מתחייבים בפניכם חוזית לצמצם את החשבון שלכם מ-Amazon בחצי. זה קל למדי כאשר אתה מהיר פי 5 עד 8 יותר. אנו מרגישים די בנוח".
• "זה לא חריג שהמתחרים שלנו משתמשים בטכנולוגיה שלנו. בחברת Amazon יודעים זאת. היא בין המשתמשים הגדולים ביותר באורקל על פני כדור הארץ. חברת SAP היא בין המשתמשים הגדולים ביותר באורקל על פני כדור הארץ".
• תוכנית "הבא את הרישיון שלך עבור PaaS חל על כל שירותי PaaS שלנו. לא רק בסיס הנתונים, אלא גם תוכנת middleware וכן אנליטיקה. מדובר בצמצום מחירים דרמטי".
• "אתם תראו מעבר, התפתחות של כישורי בסיס הנתונים, כאשר תתמקדו יותר בתכנון בסיס הנתונים, תכנון הסכימה, סוגים שונים של אנליטיקה עבור נתונים, כולל ML, הגדרת מדיניות לגבי מה חיוני לארגון, מה מצריך התאוששות מאסון, קביעת המדיניות בנושאים אלה".

דילוג לתוכן