כשקולינריה פוגשת חדשנות

פסטיבל מסעדות פתוחות וקרן JVP באירוע ייחודי שמפגיש את בכירי עולם הקולינריה והצרכנות
עם טכנולוגיות מזון פורצות דרך

, בהשתתפות: בכירי מדריך המסעדות מישלן, סטארטפים ישראלים מתחום טכנולוגיות מזון, שפים מצובילים מהעולם, ונציגי ענקית הצרכות הבריטית TESCO

יום שישי, ה 17/11, 10:00-13:00, רובע המדיה של JVP, ירושלים

בין הדוברים: מיכל דריימן, שותפה בקרן JVP, שרון סיטון, מנהלת התוכן של Seed and chip כנס הפודטק הגדול בעולם ממילנו, שף רוד ווננברג, שף כוכב משלן לשעבר ויועץ קולנירי, ליסה טימר, מנהלת ייצוג שפים כוכבי מישלן, אדריאן ברקוול, מהנדס ראשי של טקסו לאבס ועוד..

כנס ה-Foodtech הגדול בעולם Seed and chips ממילאנו מגיע לישראל, ויערוך יחד עם JVP Play המאיץ החדשני של קרן ההון סיכון הירושלמית JVP אירוע המוקדש כולו לטכנולוגיה ומזון. תחת השם "כשקולינריה פוגשת חדשנות וצרכנות", יעלו בזה אחר זו בכירים מהנהלת הכנס וממדריך המסעדות המפורסם מישלן. אליהם יצטרפו 6 סטרטאפים ישראלים בתחום שיציגו את פיתוחיהם: שימוש בחרגולים כמקור של חלבון, מכשיר שמוצא את המתיקות האופטימלית של המשקה לכל אדם, הטבעות על מוצרי מזון ועוד. בין האישיויות שישתתפו בכנס: שרון סיטון, מנהלת התוכן של Seed and chip כנס הפודטק הגדול בעולם ממילנו, שף רוד ווננברג, שף כוכב משלן לשעבר ויועץ קולנירי וליסה טימר, מנהלת ייצוג שפים כוכבי מישלן.

האירוע שיתקיים ברובע המדיה של JVP בירושלים יתקיים במסגרת התוכנית של "מסעדות פתוחות" הכוללת שלל אירועים ייחודיים וחד פעמיים. "JVP Play גאה להוביל את מהפיכה ביצירת סטארטפים המשנים את כללי המשחק הגלובליים", אומר אראל מרגלית, מייסד ויו"ר קרן JVP ומוסיף: "לראשונה, אנחנו מפגישים כבר בשלבים המוקדמים, את שלושת הגורמים – יזם, משקיע ולקוח – על אותו מגרש משחקים. המטרה: בניית חברה רלוונטית, איתנה, ובעלת יסודות עמוקים עם פוטנציאל להיות הדבר הגדול הבא".

דילוג לתוכן