"כשבלשנים ובשלנים נפגשים" איך מעניינים תלמידים בכיתה ה' ללמוד אנגלית?

בשבוע הבא יתקיים בחולון, אירוע הצגת תוצרים של קורס חדשני 'בלשנים צעירים – לימוד ומשחוק' בו סטודנטים של HIT מכון טכנולוגי חולון פיתחו יחד עם תלמידי כיתות ה' מבי"ס 'גולדטק' משחקים ופלטפורמות טכנולוגיות לשיפור השפה האנגלית
איך מעניינים תלמידים בכיתה ה' ללמוד אנגלית? בשבוע הבא, ב- 15.8.18 יגיע לסיומו קורס חדשני וראשון מסוגו בHIT- מכון טכנולוגי חולון, 'בלשנים צעירים – לימוד ומשחוק'. הקורס, ניתן השנה בפעם הראשונה במסגרת קורסים משלבי עשייה חברתית בHIT, הפועלים במסגרת דקנאט הסטודנטים. סטודנטים של HIT עבדו בצוותים עם תלמידי כיתה ה' של בית ספר גולדטק כדי לייצר לומדות מבוססות משחוק ואינטראקציה ללימוד אנגלית בשיתוף מלא של התלמידים בתהליך.
ד"ר נאווה שקד, מומחית לבינה מלאכותית ב HIT מכון טכנולוגי חולון: "השאיפה היא לייצר כלים שיאפשרו למורה ולתלמידים להפוך את החוויה של לימוד אנגלית כשפה שנייה לחוויה יצירתית תוך שימוש בחוויית משתמש ייחודית עם אלמנטים של מישחוק. בקורס התלמידים והסטודנטים בונים פלטפורמה טכנולוגית, דיגיטאלית ועיצובית שמאפשרת מתן מענה נכון ומתאים לילדים בכיתות ה המתחילים לרכוש שפה שנייה".
שאלות שהתמודדו איתם הסטודנטים במהלך הקורס הן: איך לעניין את הלומדים בפעילויות מישחוק שנועדו לפתח, לאתגר, להקל ללמד ולהנגיש את הלימוד? את הפלטפורמה יצרו הסטודנטים ובחנו אותה אותה על ילדים לומדים בפועל, בשיתוף פעולה עם כיתות ה בבית ספר יסודי גולדטק בחולון, מנהל בית הספר והמורים לקחו חלק בתכנון הפלטפורמה ובבחירת התלמידים שישתתפו בפרויקט.
אור בן ציון, 25 מת"א, סטודנט של טכנולוגית למידה ב,HIT- מכון טכנולוגי חולון: "בהתחלה היה לנו רעיון שקשור לפיתוח משחק שמחבר בין השפה האנגלית לאוכל וחשבנו על לפיצה, והתחלנו לזרוק עם התלמידים רעיונות שונים, והתלמידים רצו משחק ללימוד אנגלית שקשור לגלידות, ואכן בהמלצתם עשינו משחק על אוטו גלידה."
עוד מוסיף בן ציון: "נוצרה ממש חוויה שיתופית. הילדים תרמו באמת והרגישו שייכים לתהליך הפיתוח, והכל היה מאוד פתוח בינינו. במהלך הסמסטר, היו כאלה שפיתחו פלטפורמות למשחקים ברמה הכי גבוהה שיש. חלק עשו למשל 'סטורי ליין', ויש פלטפורמות שמתאימות לסלולר. התלמידים הביאו את הרעיונות וחלקם יצאו לדרך. קיבלנו פידבק מעולה של הילדים שמראה על שיפור משמעותי של השפה האנגלית".
סיגלית אלכסנדר בירנפלד, מורה לאנגלית בבי"ס גולדטק: "תהליך היצירה של הלומדות יצר שיתוף פעולה מפרה בין דורות, במהלכו תרמו הילדים מניסיונם ומחוויותיהם בתחום המשחוק, אך בה בעת נתרמו רבות מהידע האקדמי ומהבגרות של הסטודנטים בתחומים שונים, ביניהם תכנות ועיצוב. מרגש היה לראות את הקשר המיוחד שנוצר בין הסטודנטים לתלמידים שהמתינו בכיליון עיניים למפגשים ".
לדברי ד"ר נאווה שקד: "הקורס משלב מתודולוגיה ייחודית לפיתוח יישומים של הסטודנטים יחד עם קהל היעד שלהם התלמידים הצעירים. אלו התגלו כבעלי דעה ויכולות שהפתיעו את כולנו ויצרו חוויה לימודית ממנפת ויצירתית לשני הצדדים. כמרצה הייתה לי הנאה צרופה לעבוד בשיתוף פעולה עם צוות ההנהלה והמורים של גולדטק שהיו שותפים ליצירה של המיזם המקסים והחדשני הזה."
האירוע יתקיים ב-15 לינואר, בשעה 10:30 בחדר הכנסים בבית הספר גולדטק, רח' אורנה פורת 2, חולון- הכניסה פתוחה לקהל הרחב.

דילוג לתוכן