"כולם שונאים את העדכונים שצריך לעשות כל הזמן לפיירפוקס"

כך כותב ג'ונו דיקרלו, אחד ממפתחי תוכנת הדפדפן בבלוג שלו; "אנחנו רק גורמים לאנשים לעבור להשתמש ב'כרום'"

ג'ונו דיקרלו, אחד ממפתחי הדפדפן "פיירפוקס" של חברת מוזילה, חושב שדרך הפעולה בה נוקטת החברה בה הוא עובד הורגת אט אט את הפיירפוקס. "פיירפוקס מנסה כל הזמן לעמוד בתחרות עם 'כרום' של גוגל, אבל התוצאה היא שלא רק שהשימוש בדפדפן הולך ונעשה קשה יותר אלא שאנחנו בעצם משיגים את ההיפך – אנחנו גורמים לאנשים לעבור להשתמש בכרום", כך כתב בבלוג שלו.

די קרלו מתכוון לעדכונים הרבים שמשחררת מוזילה למשתמשי הפיירפוקס. הוא טוען שעדכונים אלה אינם איכותיים דיים ולכן החברה נאלצת לשחרר אותם בתדירות גבוהה, ובנוסף, כל העדכונים האלה יוצרים לבסוף מצב בו הפיירפוקס נראה כמו גירסה נחותה של הכרום. "אנחנו מציעים כל הזמן למשתמשים בפיירפוקס לעדכן את הדפדפן. הזרם הבלתי נגמר של הבקשות האלה בסוף גורם לאנשים לעבור לכרום. כשאני מדבר עם אנשים על זה שאני עובד כמפתח בפיירפוקס, יש להם המון תלונות כל הזמן".

האתר Webmonkey מחזק את טענותיו של די קרלו. בפוסט באתר נכתב כי הוא מקבל תלונות רבות ממשתמשי פיירפוקס, בדיוק בנושאים בהם נגע דיקרלו. בנוסף, הוא מאשש את הטענות הללו בנתוני גלישה באתר: "מאז שחרור הפיירפוקס 4 התנועה באתר שלנו מדפדפני פיירפוקס ירדה ל-30% לעומת 34% לפני השקת הגירסה הזו. הבעיה אינה רק בעדכונים התכופים – אלה הם לפעמים כורח המציאות נוכח בעיות אבטחה וכו' – בעיקר מפריע לקבל כל הזמן על המסך תיבות דיאלוג פולשניות, המפריעות למהלך העבודה השוטף".

על פי נתוני חברת StatCounter לחודש אפריל האחרון, פיירפוקס אכן מאבד גובה, עם נתח של כ-25% משוק הדפדפנים בעולם, לעומת כ-30% במאי 2011. כרום, לעומת זאת, ממשיך להתחזק עם נתח של כ-31% לעומת 18% שנה קודם. המפסיד הגדול הוא האקספלורר, עם ירידה לכ-44% לעומת כ-55% שנה קודם.

דילוג לתוכן