כדי שתקבל את התרופה הנכונה…

מוטורולה משיקה סייען רפואי דיגיטלי נייד שמשפר את הטיפול הרפואי ומונע טעויות מסוכנות לחולהחברת מוטורולה השיקה היום בישראל, במקביל להשקה העולמית, סייען דיגיטלי נייד לסביבות רפואיות. המכשיר החדש – דגם MC75A0-HC – הוא מחשב רפואי נייד ורב עוצמה שמקושר בתקשורת אלחוטית למערכות המידע וליישומים של המוסד הרפואי. בכך הוא מאפשר לצוות הרפואי (רופאים, אחיות, אנשי מנהלה) למכן את התהליכים במרפאות ובבתי חולים, לייעל ולשפר את השירות ולמנוע טעיות מסוכנות לציבור החולים. המכשיר הנייד – בגודל כף יד – מהווה חלופה לעגלת הרופא שעליה מותקן מחשב נייד והתנועה עמה ברחבי בית החולים מסורבלת ואיטית.         
 
הסייען הדיגיטלי החדש קולט מגוון גדול של סוגי מידע על החולה לרבות: אבחנות רפואיות, תוצאות מעבדה, הוראות טיפול, הקצאת תרופות ועוד. את הנתונים שנאגרים ניתן להפיץ בתקשורת אלחוטית לכל גורם בבית החולים ומחוצה לו ולבצע פעולות מגוונות כמו: הפנייה לבדיקות מעבדה, הפנייה לצילומים, הזמנת תרופות, שינויים בטיפול, הפניות לטיפול חיצוני ועוד. הקליטה הדיגיטלית של נתונים מחליפה את הכתיבה הידנית המסורבלת והלא מדויקת של מסמכים ומרשמים שגורמת במקרים רבים לטעויות מסוכנות לחולה. כך לדוגמה, המכשיר מציג לעיני האחות את התרופות שמקבל כל חולה ומערכת הבר-קוד תבטיח שהיא כן מוסרת לו את התרופה הנכונה שנרשמה לו.
 
המכשיר החדש מאפשר בנוסף תקשורת קולית נוחה עם מגוון מכשירי מוטורולה אחרים – הן אחד לאחד והן תקשורת מאחד לקבוצה, באופן שמאפשר שליטה וחלוקת משימות בזמן אמת.
 
הדגם החדש, בעל מסך VGA בגודל 3.5 אינטש, פותח כמכשיר קשיח שעמיד בפני נפילות קשות. הוא חסין לחלוטין בפני מים ונוזלים אחרים וניתן לחטא אותו בנוזל ללא כל חשש ולהתאימו לעבודה בסביבה סטרילית.       

                 
 
 

דילוג לתוכן