"כאשר אהיה שרת החינוך, אבטל את הפסיכומטרי"

השרה לשיוויון חברתי, גילה גמליאל, פתחה היום את בכנס מטח "מעצבים את העתיד 4" במלון הילטון בתל אביב. הכנס, מתקיים אחת לשנתיים ועוסק בטכנולוגיות חינוכיות ובעתיד של החינוך בארץ ובעולם. למעלה מאלף איש נוכחים בכנס, שכולל כשישים מרצים מעשרים מדינות ברחבי העולם, והתארח בו גם את שר החינוך הבריטי לשעבר, לורד ג'ים נייט.

גמליאל, הזכירה בנאומה כי "בקרוב מאוד ירד חסם משמעותי עבור הצעירים בישראל וקורסי הפסיכומטרי יהיו בחינם לכל הצעירים בישראל ללא קשר למעמד הכלכלי". והוסיפה: "כשאני יהיה שרת החינוך אבטל את הפסיכומטרי בכלל". השקעה קטנה של המדינה תוביל לחסכון גדול עבור הצעירים".

השרה אף הביעה אופטימיות לגבי עתיד החינוך, והפוטנציאל של הטכנולוגיות החדשות שנכנסות לשוק לשנות את חווית החינוך. "בזכות הלמידה הדיגיטלית, הקורסים יתאימו את עצמם לתלמידים ולקצב שלהם", מה שלדבריה ינגיש את החינוך לקהל רחב. הכנס עצמו השנה מתמקד בטכנולוגיות של בינה מלאכותית ומערכות לומדות, וכולל מספר חוקרים מובילים בעולם בתחום ה-AI, ביניהם ד"ר איה סופר מ-IBM ופרופסור רוז לאקין מאוניברסיטת UCL.

גילה בר הר, מנכ"לית מטח: "אנו מעצימים את העתיד. הוא מהווה הזדמנות לחשוב ביחד איך לשפר את מערכת החינוך, עבור כל התלמידים".

דילוג לתוכן