ישראל על מפת הסטארטפים העולמית הישג ישראלי מרשים לסטארטאפים הישראלים בתחרות החדשנות הבינלאומית

The Shengjing Global Innovation Awards 2015

 

DiaCardio גרף את המקום הראשון

Wayerz זכה במקום החמישי

 

בגמר שנערך בבייג'ינג' התמודדו  21 סטרטאפים  מארה"ב, סין, ישראל, אירפה ואמריקה הלטינית

פרס בסך מליון דולר יחולק בין 5 הסטרטאפים המובילים ויזכה כל אחד מהם ב 200,000 דולר במזומן

את התחרות בישראל הובילה קרן ההון סיכון  JVP עם חברת הייעוץ הסינית שנג'ינג (Shengjing360)

 

ירושלים, בייג'ינג, ה-26  באוגוסט,  2015 – הישג מרשים לייצוג הישראלי בתרות הגמר של The Shengjing Global Innovation Awards 2015-  תחרות הסטרטאפים הבינלאומית שהתקיימה בסין:

DiaCardio  – שפיתחה תוכנה המשנה באופן מהפכני את דרך פענוח בדיקת האקו-לב גרפה את המקום הראשון.

Wayerz  – שפיתחה פלטפורמה לחיובים בין בנקים (בילינג) תוך ניהול, שליטה ובקרה על תהליכים בין-בנקאיים בזמן אמת –  זכתה במקום החמישי.

 

21 סטרטאפים מכל העולם: סין (10), ארה"ב (5), ישראל (3), אירופה ואמריקה הלטינית (3), התמודדו על פרסים בסכום כולל של  1.5 מליון דולר במזומן ללא אקוויטי.

ההכרזה על הזוכים נערכה בבייג'ינג' לעיני קהל של מעל 1000 איש באירוע הגמר של התחרות העולמית שנערכה בארבעה אזורים גאוגרפים שונים ובמשך מעל 8 חודשים.

הפרס בסך מליון דולר יחולק בין 5 הסטרטאפים המובילים (Top 5 ) ויזכה כל אחד מהם ב – 200,000 דולר במזומן.

פרס בגובה חצי מליון דולר יחולק בין הסטרטאפים שהגיעו למקומות 6-10, ויזכה כל אחד מהם ב- 100,000 דולר במזומן.

 

בחירת הזוכים נקבעה בהסתמך על דרוג של 13 שופטים מרחבי העולם כמו גם על הדרוג שקיבלו הסטרטאפים בזמן אמת מהקהל שנכח באולם.

 

בנוסף לזכייה בפרסים בסך כולל של 1.5 מיליון דולר, זכו הסטרטאפים לחשוף את  הפתרונות הטכנולוגים שלהם בפני משקיעים,  וחברות מובילות מסין ומהעולם כולו בהם גם Menlo Ventures .

בימים הקרובים צפויים הפיינליסטים לקיים רוד-שואו וסדרת פגישות עם ענקיות האינטרנט הסיניות עליבאבא,טנסנט, ביידו, JD.COM ושיאומי.  בנוסף, בוחנת Shengjing Group השקעה בחלק מהסטרטאפים באמצעות קרן השקעות מיוחדת של 25 מליון דולר שהוקמה לרגל התחרות.

 

התחרות היא פרי יוזמה של חברת הייעוץ הסינית Shengjing360 Group . הגמר בבייג'ינג הינו חלק מפסטיבל היזמות והחדשנות הבינלאומי Zhongguancun, המתפרס על פני חמישה ימים, ומושך אליו יזמים ומשקיעים מכל העולם. הפסטיבל מתקיים בחסות הממשל הסיני הרואה בחדשנות מנוע משמעותי לצמיחה.

את ישראל ייצגו שגריר ישראל בסין, מתן וילנאי,  יואב צרויה, שותף ב JVP  וד"ר אורנה ברי, סגנית נשיא לחדשנות ב- EMC העולמית. המשלחת הישראלית זכתה לקבלת פנים מרשימה והשלושה הוזמנו להיות דוברים מרכזיים באירוע.

יואב צרויה וד"ר אורנה ברי אף שימשו שופטים בתחרות.

 

את התחרות בישראל, הובילה קרן ההון סיכון JVP בשיתוף גופים מובילים מהתעשייה והאקדמיה הישראלית, אשר ליוו את התהליך ובחירת הפיינליסטים בהם: EMC, Deutsche Telecom, HFN, PwC, IDC Executive Education, Yissum.

התחרות הושקה בישראל בפברואר השנה ומתוך 180 סטרטאפים שייצגו חתך מגון של ההייטק הישראלי העפילו לשלב  חצי הגמר שהתקיים בחודש יוני בישראל,  9 סטרטאפים, מתוכם נבחרו שלושת הפיינליסטים שנבחרו לייצג את ישראל בתחרות העולמית. SecuriThing  – הסטרטאפ הישראלי השלישי שייצג את ישראל בתחרות, הפועל בתחום אבטחה ל IoT, הגיע למקום ה 15.

 

 

 

 

 

השתתפותם של הסטרטאפים הישראלים עוררה עניין רב הן בקרב הקהל והן בעקב עשרות גופי התקשורת מסין שסיקרו את האירוע. הסטרטאפים מכל העולם זכו לחוויה ייחודית כשלצד ליווי צמוד לקראת הפרזנטציות, הם לקחו חלק באירועים תרבותיים על טהרת המסורת הסינית.

 

את DiaCardio  ייצגה בתחרות הילה גולדמן אצלאן שהגיעה יחד עם יו"ר החברה ארנון תוסייה-כהן. DiaCardio הינה חברת תוכנה המשנה באופן מהפכני את דרך פענוח בדיקת האקו-לב ("אולטראסאונד של הלב"), באמצעות אלגוריתמים ייחודיים שפיתחה, המפענחים באופן מהיר מדויק ואוטומטי פרמטרים עיקריים של תפקוד הלב. התוכנה משתלבת בקלות בכל מכשירי האקו לב וקיבלה  את אישורי ה FDA וה CE ונמנית עם חברות הפורטפוליו של קפיטל פוינט.

הילה גולדמן-אצלאן: "אנו נרגשים וגאים על הזכייה בפרס הראשון. זו הייתה חוויה מרקת ומעצימה. התחרות הוכיחה שישראל מהווה כור היתוך שמצמיח מיזמים טכנולוגיים מבטיחים. התחרות פותחת אפשרויות השקעה ממשקיעים סינים ואנו מאמינים כי הזכייה תקדם את ההכרה בטכנולוגיה פורצת הדרך שפיתחנו ב DiaCardio".

 

יואב צרויה, שותף ב JVP, שליווה את התחרות מראשיתה ושימש כשופט בגמר אמר: "החדשנות הנה אחד היתרונות התחרותיים העיקריים של הכלכלה הישראלית ושמחנו לראות שמיזמים ישראלים קיבלו על כך הכרה גלובלית. התחרות היוותה עבור הסטרטאפים הישראלים הזדמנות ייחודית לפריצת דרך אל מול השוק הסיני ושווקים בינלאומיים נוספים. על רקע התרחשויות הימים האחרונים ברמת המאקרו, ברור כי חדשנות טכנולוגית הנה המפתח העיקרי להמשך צמיחה משמעותית וליכולת של משק לבדל את עצמו. משאבים רבים מוקצים ע"י מדינות מובילות כמו סין ליצירה ומינוף של חדשנות. נכון לישראל לרתום את תרבות הסטארט-אפ והמיזמים החדשניים לחדירה משמעותית לשוק זה. שמחנו לחבור ל-Shengjing שמהווים חלוץ בתחום החדשנות בסין, כמו גם לגופים בינלאומיים כמו EMC ו-Deutsche Telecom,  אקדמיה בדמות האונ' העברית והמרכז הבין תחומי בהרצליה ע"מ לבחור מיזמים המייצגים את החדשנות הישראלית בתחומים מגוונים".

דילוג לתוכן