ישראלי מציע למכירה ב-eBay את הטרקטור הראשון של רוה"מ אריאל שרון

20 אלף דולרים – זה המחיר ההתחלתי אותו מציע ניר סדן, ישראלי מקיבוץ יעלה, עבור הטרקטור הראשון של רוה"מ ה-11 של מדינת ישראל, אריאל (אריק) שרון. המכירה הפומבית מתקיימת ברגעים אלה ממש ב-eBay, ענקית המסחר האלקטרוני.

 

הטרקטור מסוג "McCormick" שימש את ראש ממשלת ישראל לשעבר, אריאל שרון, בין השנים 1968-1974, בעבודתו בחוות השקמים, מקום מגוריו. לימים, כאשרנוכח שרון כי הטרקטור גדול ומהיר מדי לצרכיו, החליט למכרו ובשנת 1974 הועבר לבעלותו של חקלאי צ׳רקסי בשם קורקוס. בשנת 1990 הוצע הטרקטור למכירה פעם נוספת ונרכש על ידי ניר סדן, בעליו הנוכחי.

 

בשנת 2008, בזמן תקופת כהונתו כראש ממשלת ישראל, הוזמן שרון, רוה"מ דאז, להשתתף בטקס הנחת אבןהפינה של הישוב נירית, שבגלבוע. ניר סדן, שהתגורר בסמוך ושמע על הטקס המתוכנן, דאג לכלול את הטרקטור בתערוכת הטרקטוריםשהוצגה בטקס. עם תחילת האירוע ומיד כשעלה שרון לבמה, זיהה את הטרקטור ובדבריו כינה אותו "חברו הראשון".

 

לדברי ניר סדן, הבעלים של הטרקטור: "כבודהוא לי להיות חלק מן השרשרת אשר משמרת את מורשתו של איש יקר וגדול זה אשר תרם כהרבות למדינת ישראל. בחרתי להציע את הטרקטור במכירה פומבית ב-eBay משום שהיא מאפשרת להגיע למספר עצום של אנשים, כך שהטרקטור יגיע לידיים טובות".

 

לדברי אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של eBay בישראל: "בכל רגע נתון מוצעים למכירה ב-eBay למעלה מ-850 מיליון פריטים. מעת לעת אנו מצליחים לאתר עסקאות יוצאות דופן והטרקטור הוא דוגמא מצוינת לכך. אני שמח שניר סדן בחר בפלטפורמה של eBay בכדי להציע למכירה את הטרקטור ואני משוכנע שהוא ימצא את דרכו אל הקונה המתאים ביותר עבורו".

 

אין זו הפעם הראשונה שנמכר ב-eBay פריט אספנות נדיר של אישי ציבור: בשנת 2014 נמכר במכירה פומבית ב-eBayסט סכו"ם 170 חלקים של בן גוריון ב- 40 אלף דולר וב-2012 נמכר במכירה פומבית ב-eBayזוג תחתונים של מלכת אנגליה ב- 18 אלף דולר.

 

פרטי אספנות מעניינים נוספים שנמכרו ב-eBay:

ב- 2014 נמכרה חוברת הקומיקס הראשונה של "סופרמן" מהדורת יוני 1938 בכ-3 מיליון דולר.
ב-2010 הוצעו למכירה שירותים ששימשו את מחבר התפסן בשדה השיפון, הסופר ג'.ד. סאלינג'ר, בלמעלה ממיליון דולר, אך לא נמכרו.
על פי פרסומים שונים ברשת האינטרנט, היו ב-2006 שמועות על מכירת אבן מהכליה של שחקן מסע בין כוכבים, וויליאם שאטנר בכ-76 אלף דולר, ב- 2009 על מכירת פחית פח בעלות של חמישה דולר ובתוכה נמצא גליל סרט, שהתגלה כסרט לא מוכר של השחקן צ'רלי צ'אפלין, השווה היום למעלה מ-60 אלף וב- 2002 נמכרה קווצת שיער של מלך הרוקנרול, אלביס פרסלי, בכ-100 אלף דולר. אולם למכירות אלה לא נמצאה עדות למכירה או להעלאה של המוצר ב-eBay ולכן לא ניתן לאמת את פרטי המכירות.

 

לינק לנאומו של שרון על הטרקטור: כאן

לעמוד המכירה של הטרקטור ב- eBay: כאן

 

אודות אריאל (אריק) שרון:

אריאל (אריק) שרון, שימש כראש הממשלה האחד עשר של מדינת ישראל, שר בממשלות ישראל, חבר הכנסת מטעם הליכוד, מייסד ויו"ר מפלגת קדימה. בתחילת שנות ה-50 הקים את יחידה 101 והוביל את פעולות התגמול. כמפקד חטיבת הצנחנים במבצע סיני היה מפקד קרב המיתלה. במלחמת ששת הימים זכה לתהילה על הקרבות שניהל באום-כתף ובאבו עגילה. הכריע את הטרור ברצועת עזה בתחילת שנות ה-70 כאלוף פיקוד הדרום. במלחמת יום הכיפורים חצה עם אוגדתו את תעלת סואץ והביא למפנה העיקרי במלחמה.

 

היה ממייסדי מפלגת "הליכוד" ובמשך שלושים שנות פעילותו הפוליטית בלט בגישתו המיליטנטית למלחמה בטרור ובתמיכתו במפעל ההתנחלויות. כשר הביטחון הוביל את צה"ל למלחמת לבנון הראשונה, וכראש ממשלה הוביל במרץ 2002 את ישראל למבצע חומת מגן. בשנת 2003, לאחר שנבחר בשנית לראשות הממשלה, חל מפנה בעמדותיו: הוא הכריז על תוכנית ההתנתקות, ובאוגוסט 2005 פינה את כל ההתנחלויות מרצועת עזה וכן ארבע התנחלויות בצפון השומרון. בנובמבר אותה שנה פרש מהליכוד והקים את מפלגת "קדימה".

 

ב־18 בדצמבר 2005, לקה באירוע מוחי קל וב-11 בינואר 2014, לאחר שמונה שנים שבהן היה שרוי בתרדמת, נפטר.

דילוג לתוכן