יו"ר רשות החדשנות ייצא, בראש משלחת של 11 חברות IoT ישראליות, ליפן

יו"ר רשות החדשנות בראש משלחת חברות IoT ישראליות ליפן
רשות החדשנות הישראלית מוציאה משלחת של 11 חברות IoT ("Internet of Things") ישראליות בין התאריכים 3-7 ביולי, לטוקיו ולאוסקה שביפן. החברות הישראליות המשתתפות מייצגות קשת רחבה של יישומי IoT: אבטחה, אוטומציה ביתית, טכנולוגיה לבישה ועוד.
יו"ר רשות החדשנות מר אבי חסון: "תחום 'האינטרנט של הדברים' הוא אחד התחומים המבוקשים ביותר בתעשיית הסטארט-אפ העולמית, שצפוי להקיף בין 20 ל-30 מיליארד מכשירים מחוברים כבר בשנת 2020 וישראל מהווה מדינה בעלת השפעה עולמית בתחום זה. עם השתייכות של 5% מכלל חברות הסטארט אפ בישראל לתחום ה- IoT (נכון לשנת 2015), שיתוף פעולה עם יפן שהינה מעצמה טכנולוגית בענף זה הוא אך טבעי".
תחום ה-Internet of Things ("האינטרנט של הדברים") הוא ללא ספק אחד התחומים החמים ביותר בתעשייה הטכנולוגיה העולמית.
האינטרנט של הדברים הוא רשת של חפצים פיזיים, או "דברים", המשובצים באלקטרוניקה, תוכנה וחיישנים המאפשרים תקשורת מתקדמת בין החפצים ויכולות איסוף והחלפת מידע. רשת זו צפויה להוביל לאוטומציה בתחומים רבים. האינטרנט של הדברים כולל בין השאר את תחומי "הבית החכם" ו"העיר החכמה" ויכול להתייחס למגוון רחב של מכשירים.
כמדינה בעלת מובילות עולמות בתחום זה, ישראל שולחת במסגרת זו משלחת של 11 חברות IoT לפעילות במתכונת רואודשואו בנושא "האינטרנט של הדברים", בין התאריכים 3-7 ביולי, בטוקיו ובאוסקה. המשלחת תייצג קשת רחבה של חברות מתחום ה IoT דוגמת: טכנולוגיות לבישה, אבטחה, smart grid, אוטומציה ביתית ועוד. בין החברות החברות במשלחת, חברת IQP, שפיתחה פלטפורמה חדשנית לצמצום עלויות הפיתוח וזמני הפיתוח של אפליקציות בתחום האינטרנט של הדברים, חברת, AllBe1, שפיתחה מכשיר קטן בעל פתרונות ושימושים רבים כגון כפתור חירום, גלאי וזיהוי תנועה, מודד טמפרטורה ועוד וחברת HeraMED שמציעה טכנולוגיה מבוססת סמארטפון לניטור בריאות העובר שבבטנה.
במסגרת האירועים יתקיימו הרצאות של אנשי ממשל בכירים מישראל ומיפן (מר אבי חסון, יו"ר רשות החדשנות הישראלית, ומר הירויוקי סומאטסו, מנכ"לIndustrial Science and Technology Policy and Environment Bureau, METI ). החברות ישראליות יציגו את הפיתוחים שלהן בפני חברות ומשקיעים יפנים המתעניינים בטכנולוגיה והן יקיימו סבבי פגישות עסקיים-טכנולוגיים שתואמו עבורן מראש (כ- 200 פגישות B2B מתוכננות סה"כ לכלל חברי המשלחת). בין החברות היפניות שייפגשו את חברי המשלחת הישראליות: FUJITSU, NEC ו .HITACHI
על פי מחקר שנערך לאחרונה על ידי Innovation Endeavors, נכון לשנת 2015 ישנן 330 חברות סטארט-אפ בתחום ה-IoT הפועלות בישראל (אחת מכל 20 חברות סטארט-אפ בישראל היא חברה ממוקדת IoT), הנעות בין שלבי ה-Seed ועד חברות מבוססות יותר בעלות הכנסות בצמיחה.

על פי יו"ר רשות החדשנות, מר אבי חסון: "תחום האינטרנט של הדברים הוא אחד התחומים המבוקשים ביותר בתעשיית הסטארט-אפ העולמית, הצפוי להקיף בין 20 – 30 מיליארד מכשירים מחוברים כבר בשנת 2020. מדובר באחד מתחומי הטכנולוגיה הצומחים ביותר בשנים האחרונות כשהמימון וההשקעות בחברות אלה גדל פי שניים ב-5 השנים האחרונות, מ- 768 מיליון דולר בשנת 2010 ליותר מ -1.9 מיליארד דולר בשנת 2014."
הסכם שיתוף הפעולה במו"פ בין ישראל ליפן נחתם בשנת 2014 בין רשות החדשנות (לשכת המדען הראשי לשעבר) ו-METI (משרד הכלכלה היפני) ומטרתו ביסוס ועידוד שת"פ במו"פ תעשייתי בין חברות ישראליות ויפניות והידוק הקשרים העסקיים ביניהן. ההסכם מהווה פלטפורמה למימון ממשלתי בילטרלי לקידום פרויקטים לשת"פ במו"פ בין חברות משתי המדינות.
רשימת החברות הישראליות המלאה היוצאת במשלחת:
AllBe1, CartaSence, HERAMED, IQP, N-Join, Perytons, PowerPlug, PowerTags, PROACTS, SENSIBO, SensOleak, vayyar.

דילוג לתוכן