יוג'ין קנדל יכהן כמנכ"ל Start-Up Nation Central

יו"ר המועצה הכלכלית הלאומית לשעבר, יעמיק את קשרי הארגון לצמרת המנהיגים העסקיים הגלובליים

 

הארגון ללא מטרת רווח Start-up Nation Central  הודיע היום שפרופ' יוג'ין קנדל, מי ששימש עד לאחרונה יו"ר המועצה הכלכלית הלאומית במשרד רוה"מ, יתמנה למנכ"ל הארגון. Start-up Nation Central  היא, כאמור, ארגון ללא מטרת רווח, ששם לו למטרה לחבר את קהילת היזמות הטכנולוגית בישראל עם צמרת המנהיגות העסקית והממשלתית בעולם, כדי לסייע לארגונים גלובליים להתמודד עם האתגרים שבפניהם באמצעות חדשנות טכנולוגית ישראלית.

קנדל, פרופסור לכלכלה ומימון מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שימש החל מיולי 2009 ועד לאוגוסט 2015 כיו"ר המועצה הכלכלית הלאומית וכיועץ הכלכלי של ראש הממשלה בנימין נתניהו.  פרופ' קנדל יכנס לתפקידו ב- Start-up Nation Central עד סוף השנה.

בתפקידו כיועץ הכלכלי הבכיר ביותר של רוה"מ, פרופ' קנדל היה שותף בכיר לקביעת המדיניות הכלכלית של הממשלה, לגיבוש לאסטרטגית הצמיחה שלה ולשורה של רפורמות כלכליות מרכזיות. כחלק מתפקידו היה פרופ' קנדל מעורב בפיתוח כלכלת החדשנות, שממשיכה להיות קטר הצמיחה של המשק הישראלי. בנוסף, הוא היה מעורב לעומק בהעמקת קשרי הגומלין הכלכליים של ישראל עם מדינות רבות לרבות ארה"ב, גרמניה, קנדה וסין. פרופ' קנדל עמד בראש צוות המשימה הבילטרלי ישראל-סין שהוקם ע"י נשיא סין וראש ממשלת ישראל, בעת ביקורו של מר נתניהו בסין ב-2013. לאחר שמונה לעמוד בראש הצוות מהצד הישראלי, פעל קנדל רבות בשנתיים האחרונות עם אישי ממשל ואנשי עסקים בכירים בסין, לפיתוח הסחר וליצירת הזדמנויות ההשקעה בין שתי המדינות.

"אחת המגמות המובילות בישראל היא התפתחות כלכלת החדשנות שלה" אמר פרופ' קנדל. "כיו"ר המועצה הכלכלית הלאומית, יכולתי לראות מקרוב את ההשפעה המכריעה שיש ליזמות הטכנולוגית על הכלכלה ועל הצמיחה של המשק. Start-up Nation Central הוקמה כדי לחזק את המגמה הזו ולהביא עסקים גדולים, משקיעים וממשלות לישראל, ולהיעזר ביכולות החדשנות שלנו כדי להתמודד בפני האתגרים העסקיים והטכנולוגיים המורכבים שאיתם העולם מתמודד".

יזמים מובילים בישראל בירכו על המינוי. מיכאל אייזנברג באלף, קרן הון סיכון גדולה בתל-אביב, אמר כי "הראייה הגלובלית שלו, הניסיון הרב במוסדות אקדמיים מובילים בעולם, והרקע המוכח שלו בהנעת כמה מהמהלכים הכלכליים המוצלחים ביותר בשנים האחרונות, הופכים את פרופ' קנדל למועמד טבעי ל-Start-up Nation Central. המינוי יחזק את יכולתה של Start-up Nation Central כשער מרכזי לקהיליית העסקים הבינלאומית, שרוצים לנווט ולנצל טוב יותר את האוצר הטבע החשוב ביותר של ישראל – היזמים והממציאים שלה".

איש העסקים פול סינגר, יו"ר Start-up Nation Central והשותף בייסודה אמר: "יוג'ין הוא באמת מיוחד במינו. הוא עסק בגיבוש וניהול אסטרטגיה כלכלית ברמה הגבוהה ביותר של מקבלי ההחלטות, הוא בעל היכרות עמוקה עם הקהילה הטכנולוגית בישראל, ובעל מוניטין מצוין בקרב מקבלי ההחלטות בדרגי הממשל במדינות רבות"

Start-up Nation Central הוקמה בהשראת הספר "סטארט-אפ ניישן" שחיברו שאול סינגר ודן סנור, ואשר סוקר את שורשיה של תרבות החדשנות הטכנולוגית בישראל. הספר שהיה רב-מכר של הניו-יורק טיימס ב-2009, תורגם ל-30 שפות ויצר ביקוש אדיר ברחבי העולם לנגישות, לחידושים הטכנולוגיים וליזמים ישראלים.

Start-up Nation Central פועלת כמערכת ניווט עבור משקיעים, אנשי עסקים וממשלות שמחפשים גישה נוחה ויעילה לחדשנות טכנולוגית ישראלית. Start-up Nation Central מציעה תכנית מותאמת לצרכיו של כל לקוח שיוצר עימה קשר, ואינה מוגבלת ביצירת קשרים אלה, בהיותה גוף עצמאי שלא למטרות רווח. בזכות קשריה הענפים והיכרותה המעמיקה עם עולם הטכנולוגיה בישראל, Start-up Nation Central יכולה לסייע ולחבר את לקוחותיה עם המומחים בכל תחום טכנולוגי כגון סייבר, ניהול מים, טנכולוגיות פיננסיות, רפואה דיגיטלית, קמעונאות ועוד.

מאז הקמתה, Start-up Nation Central בנתה ופיתחה מאגר מידע יחיד מסוגו, בשם Finder, המציג פרטים של 4,300 סטארט-אפים ישראלים פעילים בכל התחומים. עד היום חיברה Start-up Nation Central לקהילת החדשנות הישראלית כ- 200 מנהיגים מהעולם, וביניהם אישי ממשל מספר מדינות, בנקים מארה"ב ומאירופה, חברות ביטוח וחברות מוצרי צריכה, חברות קמעונאות מובילות, תאגידי בריאות וחברות טכנולוגיות, כמו גם משקיעים פרטיים ומוסדיים גדולים. רשימת הלקוחות מגיעה ממדינות רבות, ביניהן ארה"ב, בריטניה, קנדה, סין, קוריאה, יפן, סינגפור והודו.

כך לדוגמא, אירח הארגון השנה מנהלים מחברת טכנולוגיה מובילה ביפן, את יו"ר מועצת היועצים הכלכליים של הנשיא אובמה, נציגים בכירים של ממשלת סינגפור וממשלות אירופאיות כמו גם משלחות רמות דרג של חברי קונגרס ומושלי מדינות  אמריקניים. בכנס דאבוס האחרון, Start-up Nation Central יזמה ואירחה תכנית על סייבר שהונחתה ע"י העיתונאי תומס פרידמן מהניו יורק טיימס, ובין משתתפיה היו המדען הראשי אבי חסון, נדב צפריר, לשעבר מפקד 8200 בצה״ל ,וכיום יזם בתחום ותומס הדריק ליבס, נשיא אסטוניה, בהשתתפות מנהלים בכירים מחברות פיננסיות וחברות מדיה.

 

אודות יוג'ין קנדל

יוג'ין קנדל נולד וגדל במוסקבה ועלה לישראל ב-1977. הוא בעל תארי BA ו-MA בכלכלה מהאוניברסיטה העברית ו-MBA וPHD מאוניברסיטת שיקגו. הוא מכהן היום כפרופסור באוניברסיטה העברית, ובעבר לימד באוניברסיטת שיקגו ובאוניברסיטת רוצ'סטר. הוא עמית מחקר של המרכז למדיניות כלכלית בלונדון, ועמית במכון האירופאי למנהל תאגידי. הוא הקים את המרכז לשוקי ההון ואת תכנית ה_MA במימון וכלכלה מימונית, שניהם באוניברסיטה העברית. קנדל ייעץ לרה-אירגון של נאסדאק ב-1990, וכן שימש כיועץ מרכזי לבניית שיטת הדירוג של קרנות נאמנות וגמל בהולנד ובישראל. בנוסף, קנדל שימש כשופט בבית הדין להגבלים עיסקיים וכיו"ר ועדות השקעות של קרנות פנסיה וגמל בישראל.

אודות Start-up Nation Central

Start-up Nation Central מחברת בין מנהיגים עסקיים וממשלתיים לבין היזמים והטכנולוגיות בישראל שיכולים לסייע להם להתמודד עם האתגרים הבוערים שלהם. הארגון נוסד ב-2012, ובין חברי מועצת המנהלים שלו נמצאים טרי קאסל, רפאל אוזן, דן סנור ופול סינגר.

אנשי הצוות של Start-up Nation Central באים מרקע מגוון של תפקידים ביחידות טכנולוגיות וביחידות מודיעין בצה"ל , עבודה בסטארט-אפים, בחברות טכנולוגיה גדולות ובמשרדי ממשלה. הצוות הניהולי הבכיר שיעבוד תחת קנדל כולל את:

וונדי סינגר – ניהלה במשך למעלה מעשור את משרד אייפא"ק בישראל, ולפני כן כיועצת לנושאי חוץ בקונגרס בוושינגטון.

ענבל אריאלי – שירתה ב-8200, ולאחר מכן הקימה את תכנית היזמות והחדשנות של בוגרי היחידה ועבדה והקימה מספר חברות היי-טק.

עמרי באומר – המייסד של מרכז המפתחים של גוגל בתל-אביב ומי ששימש בתפקידי מו"פ במספר חברות.

ג'רמי קלצקין יזם ויועץ לחברות סטארט אפ, ועבד בעבר באפל וב-פריים-סנס.

אוהד רייפן – יוצא משרד האוצר בתפקידי תיכנון מדיניות בכירים, ועמית בתכנית תקווה במכון ברוקינגס בוושינגטון.

דילוג לתוכן