יבמ תשקיע 3 מיליארד ד' בשירותי ענן וניתוח אנליטי בתחום האינטרנט של הדברים

'האינטרנט של הדברים' מגיע לעולם העסקי:

יבמ תשקיע בארבע השנים הקרובות 3 מיליארד דולר ביחידה עסקית חדשה, שתעסוק בתחום האינטרנט של הדברים, (IoT). יבמ בונה עתה פלטפורמת ענן פתוחה, המיועדת לסייע ללקוחות ולשותפים עסקיים במגוון רחב של תחומי משק ותעשייה, לשלב טוב יותר את הנתונים הנאספים בזמן אמת ממגוון רחב של מקורות, והתובנות המופקות מהם – ישירות אל תוך תהליכי הפעילות העסקית.

הפעילות החלוצית של יבמ בתחומי העולם החכם והערים החכמות, התבססה על יישום בפועל של טכנולוגיות אינטרנט של הדברים במסגרות ארגוניות, והובילה לפיתוח היצע מוצרים ושירותים המאפשרים כיום לצמצם את שיעורי הפשיעה, למזער סיכונים בפעילות שירותי הכבאות, ולנטר את מערכות המים העירוניות. יבמ מובילה בתחומי היישום של פתרונות IoT, המשלבים באופן מאובטח נתונים ממקורות שונים, ומנתחים את המידע המגיע ממגוון רחב של ערוצים.
השירותים הייעודיים החדשים אותם משיקה יבמ במגוון תחומי משק ותעשייה, והכלים הנחשפים עתה, יישענו על המומחיות אותה צברה החברה בשילוב נתונים ממגוון ומכמות גדולה במיוחד של מקורות בעולם ה- IoT, יחד עם מקורות מידע מסורתיים יותר. הכלים והשירותים של יבמ יהיו זמינים על גבי פלטפורמה פתוחה, על מנת להציע ליצרני נתונים ומפעילי מערכות לתכנן ולייצר מכשירים מקושרים טובים יותר ולבנות מערכות שימצו את הערך העסקי של IoT בעולם המחשוב הארגוני.

ביבמ מעריכים כי במהלך העשור הקרוב ישנה האינטרנט של הדברים את פני העולם העסקי, מן היסוד. על פי ההערכות של יבמ, כ- 90% מהנתונים הנוצרים על ידי מכשירים דוגמת סמארטפונים, טבלטים, כלי רכב הקשורים לרשת ומכשירים המשלבים יכולות תקשורת – אינם מנותחים בפועל, ואינם משמשים בסיס לפעילות. 60% מנתונים אלה מאבדים מערכם בתוך חלקיקי שניות מרגע יצירתם. על מנת להתמודד עם אתגרים אלה, תציע יבמ שורת טכנולוגיות, כלים ושירותים חדשים.

פלטפורמת ענן אינטרנט של הדברים ייעודיות לתחומי משק ותעשייה. השירותים האנליטיים החדשים של יבמ יאפשרו תכנון ואספקת פתרונות IoT, על גבי סביבת הענן הפתוחה של יבמ הזמינה גם ללקוחות ולשותפים הבונים פתרונות משלהם. כך, למשל, תציג יבמ שירות מבוסס ענן המאפשר לחברות ביטוח לגזור ולנתח נתונים המתקבלים ממכוניות המקושרות לרשת, או ממכשירי הסמארטפון של הנהג, באופן הסולל את הדרך להשקת תוכניות תמחור ושירותים חדשים, המאופיינים ברמה גבוהה של התאמה אישית.

איזור IoT בענן הפיתוח בלומיקס של יבמ, מציע סביבת פלטפורמה כשירות לבניית אפליקציות IoT חדשות, בתחומים דוגמת ניהול נכסים ארגוניים, ניהול מתקנים, וכלי תכנון תוכנה – תוך שילוב מידע המתקבל בזמן אמת, וניתוח אנליטי המשובץ בתהליכי האיסוף והטיפול במידע, על מנת להציג אופטימיזציה משופרת של תהליכים קריטיים בתחום ה- IoT.

סביבה אקולוגית בתחום ה- IoT אותה מרחיבה עתה יבמ, כוללת שורת שותפים החל מייצרני סיליקון ומכשירים ועד לספקי פתרונות דוגמת AT&T, ARM, סמטק, כמו גם שיתוף פעולה חדש עם The Weather Company, המספקת מדי יום 26 מיליארד תחזיות מזג אוויר סביב העולם, על בסיס נתונים המגיעים מרשת חיישנים פרטית בת 100,000 חיישנים, מטוסים, ומיליוני מכשירי סמארטפון, בניינים ומכוניות. שתי החברות ישתפו פעולה בסיוע לגופים במגוון תחומי משק ותעשייה, במיצוי שיטתי של נתונים אלה כחלק מפעילותם העסקית.

רשימת השותפים העסקיים עימם כבר פיתחה יבמ פתרונות בתחום ה- IoT כוללת בין השאר את יצרנית הצמיגים והחלקים לרכב קונטיננטל; יצרנית המנועים קמינס המשתמשת בטכנולוגיות IoT לאיסוף נתונים ממנועים הפועלים בשטח, לצורך שיפור תהליכי התחזוקה; יצרנית המנועים התעופתיים פראט אנד וויטני; ויצרנית הסירות SilverHook המנהלת פרוייקט ראשון מסוגו לאיסוף נתונים מכלי שייט. יצרנית מוצרי החשמל ווירפול משתמשת בטכנולוגיות של יבמ לאיסוף נתונים ושיפור ביצועי המכשירים שלה. במקביל, משתפת יבמ פעולה עם גופים אקדמיים מובילים דוגמת אוניברסיטת דרום קרולינה המשתמשת בטכנולוגיות של יבמ לניתוח ושיפור תחזוקת מבנים ומערכות – ומקדמת תוכניות הוראה ומחקר בתחום זה.

דילוג לתוכן