יבמ תשלם 1.3 מיליארד דולר תמורת חברת תוכנה

יבמ רוכשת את Kenexa, חברה ציבורית מפנסילבניה, תמורת 1.3 מיליארד דולר במזומן, או 46 דולר למניה.
החברה הנרכשת פועלת ב- 21 מדינות, ומעסיקה 2,800 עובדים.
קנקסה מייצרת תוכנה מבוססת ענן לניהול כוח אדם באמצעות רשתות חברתיות ומשרתת כיום יותר מ- 8,000 לקוחות במגוון רחב של תחומי תעשייה, ובכלל זה עולם השירותים הפיננסיים, תעשיית התרופות, קמעונאות ושירות לקוחות.
בין המשתמשים בכלי התוכנה של קנקסה, ניתן למצוא מחצית מהחברות הכלולות ברשימת פורצ'ן 500.
הרכישה תאפשר ליבמ להרחיב את היצע המוצרים והשירותים שלה המיועדים לסייע במינוף רשתות חברתיות למימוש יעדים עסקיים, באמצעות הפקת תובנות המאפשרות לפעול על בסיס זרמי המידע החדשים הנוצרים מדי יום ברשתות כאלה.
קנקסה היא ספק מוביל של כלים לגיוס עובדים ולניהול כישורים במסגרות ארגוניות. היא מביאה עימה שילוב ייחודי של טכנולוגיה מבוססת ענן מחשוב ושל שירותי ייעוץ, הממזגים בין אנשים ובין תהליכים. כך, ניתן לספק פתרונות לניהול ולתפעול חכם יותר ואפקטיבי יותר של כוח עבודה בכל תחומי הפעילות העסקית הקריטית.
החברה הנרכשת משלימה את האסטרטגיה של יבמ החותרת להביא מידע, נתונים רלוונטיים, מומחיות וידע על מנת להעמידם ככלי בידי המנהלים והמובילים העסקיים בכל אחת ממחלקות הארגון – החל ממכירות ושיווק ועד לפיתוח מוצרים ולניהול משאבי אנוש. הסינרגיה בין הפתרונות המוצעים על ידי יבמ במכלול התחומים הארגוניים תאפשר ללקוחות לגייס ולפתח את הכישורים הנדרשים על מנת לבנות צוותים מתאימים לכל פרוייקט – כבר בניסיון הראשון.
אימוץ טכנולוגיות עסקיות מבוססות רשתות חברתיות מאפשר להתמודד עם הגידול התלול בהיקף הנתונים, Big Data, והצורך בניתוח אנליטי של מגוון רחב של נתונים גולמיים ממקורות שונים. סקר מנהלים בינלאומי של יבמ מעלה כי 57% מהמנכ"לים מציבים את תחום העסקים החברתיים בצמרת סדרי העדיפויות שלהם, ויותר מ- 73% מבצעים השקעות משמעותיות על מנת להפיק תובנות מתוך המידע והנתונים הזמינים בידיהם.
הסקר העלה גם כי 70% מהמנהלים מדרגים את ניהול ההון האנושי כגורם הבודד התורם ביותר ליצירת ערך כלכלי חדש. שילוב הכלים והעוצמות של יבמ וקנקסה מאפשר ליצור בידול ברור בעידן שבו מחפשים ארגונים מכל גודל ובכל תחום אחר דרכים חדשות לשיפור יעילות כוח העבודה ולהפקת תובנות חדשות מהמידע העסקי הזמין בידיהם.
הפתרונות של קנקסה יאפשרו ליבמ להציע ייעוץ אסטרטגי, פלטפורמה חברתית ומומחיות גלובאלית, על מנת לסייע ללקוחות לקדם את התפעול של כוח עבודה חכם ולהבטיח יתרון תחרותי בכל שוק בו פועלים הלקוחות האלה.
הרכישה משלימה את סל השירותים של יבמ בתחום העסקים והרשתות החברתיות כמו גם בתחום ניהול משאבי האנוש. יותר מ- 60% מהחברות הגדולות בעולם המדורגות ברשימת פורצ'ן 100 משתמשים כיום בפתרונות של יבמ בתחום העסקים ברשתות חברתיות. שילוב של תוכנות רשתות חברתיות, כלי ניתוח אנליטי, מערכות ניהול תוכן ומומחיות מעמיקה מציב כיום את יבמ בעמדה ייחודית המאפשרת לה לסייע לארגונים לרכז מידע, להפיק תובנות מעודכנות ולנהל קשרים עם לקוחות המתורגמים לערך עסקי אמיתי.
העסקת הרכישה צפויה להיות מושלמת ברבעון האחרון של השנה, בכפוף לאישור בעלי המניות של קנקסה ולקבלת האישורים הרגולטוריים הנדרשים.

דילוג לתוכן