יבמ תאבטח טלפונים חכמים פרטיים המתקשרים למערכות אירגוניות

שירות חדש של יבמ: ניהול אבטחה לטלפונים חכמים פרטיים הקשורים לרשת הארגונית
יבמ השיקה שירות חדש המסייע לעסקים לאבטח את השימוש ההולך ומתרחב במכשירי קצה ניידים ובמיוחד טלפונים חכמים פרטיים של עובדים, המבקשים להשתמש בהם גם לצורכי עבודה.
ככל שיותר ויותר עובדים מביאים עימם את הטלפון החכם שלהם לעבודה ומתקשרים מהם לדואר הארגוני ולמאגרי מידע ארגוניים , הופך אתגר ההגנה על המידע הארגוני מורכב יותר. כשם שבעבר התלבטו ארגונים לגבי הדרך הנאותה לשלב תוכנות של הודעות מיידיות שנולדו בעולם הצרכני ככלי עבודה לכל דבר – עומדת כיום בעיית השילוב של טלפונים חכמים בסביבה העסקית.
שירותי הניהול המאובטחים של יבמ למכשירי קצה ניידים מרחיבים את סל מוצרי האבטחה של החברה ומכסים אפליקציות הפועלות בסביבת טלפונים חכמים וטבלטים. המערכת מנטרת ומפקחת על מדיניות האבטחה הכוללת, אוכפת כללי אבטחה ומרכזת נתונים לגבי הציות להם ברמת משתמש הקצה.
הניסיון אותו מביאה יבמ – בין השאר בתחומי החברה עצמה – נשען על שילוב המומחיות בחטיבות ובמחלקות שונות של החברה, על מנת ליצור סל חדש של שירותים מאוחסנים המדייע להגן על נכסי המידע הארגוני.
השירות החדש של יבמ תומך במשתמשי iOS של אפל, אנדרואיד של גוגל, בלקברי, סימביאן וחלונות Mobile. המערכת מאפשרת לאתר מרחוק, לנעול או למחוק מידע ממכשירים שאבדו או נגנבו מבעליהם. במקביל, היא כוללת גיבוי מלא של המידע ושחזור שלו על גבי מכשיר חדש, ובכלל זה גיבוי ושחזור של יומן הפגישות ואנשי הקשר. לנוכח התפוצה ההולכת וגוברת של תוכנות ריגול ווירוסים גם בעולם הסלולארי, משלבת יבמ בחבילה החדשה שלה גם שירותי הגנה.
מחקר של יבמ שנערך השנה מעלה כי 73% מהמנהלים  בארגונים מאפשרים כיום לקשר מכשירי טלפון ניידים וטבלטים אל הרשת הארגונית שלהם. 36% חוששים כי המכשירים האלה אינם מוגנים כראוי, ודורשים השקעה נוספת על מנת לספק הגנה כזאת. חברת הייעוץ גרטנר חוזה כי עד 2014 יתמכו 90% מהארגונים בהפעלת יישומים ארגוניים על גבי מכשירים אישיים.
השירות החדש הוא חלק מהיצע מקיף של יבמ בתחום האבטחה של נקודות הקצה. יבמ מציעה כיום תוכנה ושירותים לאבטחת מחשבים אישיים שולחניים, מחשבים ניידים, יישומים, ומכשירי טלפון חכמים. סל המוצרים של יבמ נשען על מאמץ פיתוח פנימי בתחומים האלה – בשילוב עם רכישות אסטרטגיות דוגמת זו של BigFix, בשנת 2010.
בחודש שעבר, הקימה יבמ חטיבת אבטחה חדשה, המציעה את סל הכלים המקיף מסוגו בעולם – בשילוב עם גישה אנליטית מתקדמת, הנשענת על כלים שפותחו ב- Q1 Labs, אותה רכשה יבמ לאחרונה.
השירות החדש של יבמ לניהול אבטחה במכשירים ניידים כולל הגדרת תצורה של המכשיר שבידי העובד באופן העונה לדרישות האבטחה הארגונית; אבטחת נתונים במקרה של אבדן או גניבה; סיוע ואיתור מכשיר גנוב באמצעות אפליקציה נסתרת המשדרת את מיקומו; הגנה מפני תוכנות ריגול וווירוסים; זיהוי, אבחון והסרה מרחוק של אפליקציות שאינן מאושרות לשימוש בטלפונים הקשורים לרשת הארגונית; ניטור ומעקב אחר פעילות המשתמש; ואבטחה משופרת של תהליכי התקשורת.
 

דילוג לתוכן