יבמ שידרגה את השרתים ומערכות האחסון במעבדת הביצועים של חברת ריטליקס

מעבדת הביצועים של ריטליקס, השלימה פרוייקט רחב היקף להחלפה ושידרוג תשתיות עיבוד ואחסון, על בסיס שרתי PureFlex ומערכות אחסון Storwize V5000, בשילוב עם בקר האחסון הווירטואלי SVC, כולם של יבמ.מעבדת הביצועים של ריטליקס, השלימה פרוייקט רחב היקף להחלפה ושידרוג תשתיות עיבוד ואחסון, על בסיס שרתי PureFlex ומערכות אחסון Storwize V5000, בשילוב עם בקר האחסון הווירטואלי SVC, כולם של יבמ.
ריטליקס, שהחלה את דרכה כחברת הזנק ישראלית ונרכשה ב- 2012 על ידי NCR, היא ספקית עולמית מובילה של פתרונות תוכנה ושירותים לרשתות קמעונאיות הפועלות בסביבות עבודה מורכבות וגדולות, הכוללות סופרמרקטים, חנויות נוחות, תחנות דלק, רשתות פארם וכלבו.
מעבדת הביצועים הוקמה לפני כארבע שנים, על מנת לבחון את המערכות המפותחות בארץ ומוצעות ללקוחות סביב העולם. עד לשידרוג, התבססה המעבדה על שרתי להב של HP ומערכי אחסון של EMC, ללא שרידות –שילוב שאיפשר להריץ סביבת בדיקות אחת בלבד, בשל אי-יכולתו לעמוד בעומס גבוה של פעולות. בסך הכל, תמך מערך הבדיקות ב- 6,000 פעולות קלט-פלט לשניה.
שידרוג המעבדה נועד לאפשר ביצוע בדיקות עומס למספר מעבדות ומשימות במקביל. התצורה החדשה, נדרשה לאפשר ביצוע 40,000 פעולות קלט פלט בשניה, ברמת השהיה (latency) של לא יותר משש אלפיות השניה. כל אלה מטילים עומס גבוה על מערך האחסון – מה שהוביל לצורך בשידרוגו המשמעותי.
בהרצאה בכנס של חטיבת החומרה והמערכות של יבמ ישראל, שנערך לאחרונה, הציג אריק יגל, מנהל טכנולוגיות המידע של ריטליקס את מערך התשתיות החדש. יגל הסביר כי החברה בחנה את כל הפתרונות הזמינים בשוק, ובחרה בשרתי PureFlex של יבמ, בשילוב עם מערך אחסון Storwize V5000 של יבמ בנפח כולל של 27 טרא-בייט, הנשלטים על ידי מערכת וירטולאיצזיה של האחסון, SVC, גם היא של יבמ. התקנת בקר SVC איפשר המשך שימוש במערכי האחסון הקיימים בריטליקס, ושימור השקעות העבר – כאשר בקר האחסון מטפל בהקצאה אוטומטית של הנתונים לרמות אחסון שונות, ובדחיסת נתונים תוך כדי הזרמתם.
יגל הדגיש את קלות הניהול, המתבצע באופן פשוט ואינטואיטיבי, בממשק גראפי שנחשף לראשונה במערכות XIV של יבמ. לדבריו, הכלים האלה הופכים את תהליך ההכשרה של מנהלי מערכת למהיר במיוחד, מיעלים את תהליכי הניהול –במיוחד בעבודת מערך האחסון. בעקבות השידרוג, ערוכה מעבדת הביצועים לתת תשובות אמיתיות הקשורות לרמת הביצועים של מערכות ריטליקס, תוך תמיכה במקביל במספר של סימולצית- לקוח ובתהליכי פיתוח כאחד.
זמן ההטמעה של המערכות החדשות היה קצר במיוחד, והכניסה לעבודה מלאה ארכה שבוע בלבד.
לאחר כחודשיים של עבודה במערכות החדשות, מדווחת ריטליקס על שיפורים משמעותיים. אלה, הם תוצאה ישירה של טכנולוגיית הדחיסה הייחודית של יבמ, המאפשרת חיסכון בדיסקים פיזיים מבלי לפגוע בביצועי השרת. הוסיף על כך יגל, "אני משקף למעבדות שלי 68 מאגר של טרא-בייט אחסון, כאשר במציאות, יש לי בסך הכל 44 טראבייט של דיסקים פיזיים. על ידי שימוש בדחיסה ובהקצאה רזה וגמישה (thin provisioning ) של משאבים ונפחים, אני משתמש בפועל רק ב- 16 טראבייט – למרות שכולם רואים נפח זמין של 68 טראבייט בסך הכל". בעקבות התקנת המערכות של יבמ, מסביר יגל בחיוך, כי הוא עומד במצב ייחודי בעולם טכנולוגיות המידע: "אני לא מכיר עוד מנהל IT שיכול לומר למנהל שלו 'בשנה הבאה אנחנו לא צריכים אחסון נוסף'".
על בסיס הניסיון אותו צבר, ממליץ יגל בפני ארגונים הנערכים לשדרוג מערכי האחסון שלהם, להשתמש בשלב התכנון הראשוני בכלי ה- compresstimator, אותו מציעה יבמ ללא תשלום, המבצע ניתוח אוטומטי של מערכי המחשוב והאחסון הקיימים בארגון – ואומד מראש את היקף החיסכון והייעול האפשריים בכל שילוב עתידי של מערכי אחסון וכלי ניהול. בנוסף, מציע יגל לארגונים המפעילים יחידות אחסון מבוססות רכיבי פלאש, להגדיר דיסקים SSD בתצורת RAID 5, המשפרת משמעותית את הביצועים לעומת RAID 1.
 

דילוג לתוכן