יבמ רכשה את חברת Platform Computing

יבמ רכשה את חברת Platform Computing המפתחת תוכנה לניהול מערכות עיבוד מאסיבייבמ רכשה את חברת התוכנה Platform Computing מטורונטו, קנדה, המפתחת תוכנה לניהול מערכות בתצורת אשכול ומערכות מחשוב שריגי (Grid) בסביבת מחשוב מבוזרת. החברה הנרכשת נמצאת בבעלות פרטית, והפרטים הכספיים של העסקה לא פורסמו.
חברת Platform Computing משרתת כיום יותר מ- 2,000 לקוחות ובהם 23 מתוך 30 הארגונים הגדולים בעולם. רשימת הלקוחות האלה כוללת בין השאר את CERN, Citigroup, Infineon, Pratt & Whitney, קבוצת המירוץ של רד בול, חברת האנרגיה Statoil והאוניברסיטה של טוקיו. החברה מעסיקה כ-530 עובדים ב-10 מרכזים בעולם.
תוכנת הניהול של Platform Computing מסייעת לבנות, לשלב ולנהל סביבות מחשוב משותפות מרמת אשכול המערכות המחלקתי ועד למערכות מחשוב שריגי כלל-ארגוני, באופן המאפשר שימוש במערכות המשולבות האלה למשימות עתירות עיבוד דוגמת סימולציות, בניית מודלים ממוחשבים וניתוח אנליטי. היישומים הטכניים בעלי הביצועים הגבוהים (HPC) עומדים מאחורי תהליכי פיתוח של מוצרים חדשים, קבלת החלטות עסקיות קריטיות ופריצות דרך בעולם המדע, הפיננסים, הייצור, המדיה הדיגיטאלית, תעשיות הנפט והגז, גופי ממשל, מחקר והשכלה גבוהה.
גופים וארגונים מכל גודל ובכל תחומי המשק והכלכלה, מתמודדים עם צמיחה מתמדת בנפח הנתונים ובמורכבות היישומים – המחייבת הגדלה בכושר העיבוד. שילוב התוכנה של Platform Computing יחד עם מערכות החומרה והתוכנה של יבמ, יאפשר לתת ללקוחות הארגוניים האלה שירות טוב יותר בדרך לצמצום העלויות והמורכבות של ניתוח וניהול כמויות המידע הנאגרות ברשותם, במסגרת לוחות הזמנים הנדרשים.
השוק העולמי המצרפי לשרתים, מערכות אחסון ותוכנת מערכות בעולם המחשוב הטכני מוערך השנה ב- 14 מיליארד דולר (נתוני IDC), והוא צפוי לצמוח בקצב שנתי של 8% עד ל- 18.5 מיליארד דולר כבר ב- 2014.
תוכנת ניהול המערכות של Platform Computing תשלים את מערכות המחשוב עתיר הביצועים של יבמ ובכללן שרתי System x ו- BladeCenter, מערכות Power ומערכות האחסון מסדרת System Storage – כמו גם את סל התוכנה וכלי ניהול המערכות של יבמ ובהן טיבולי, ושרתי WebSphere.
הרכישה צפויה לסייע בהאצת הצמיחה של יבמ בתחום המחשוב החכם והפתרונות לעולם חכם. מוקדם יותר השנה, הציגה יבמ תחזיות לפיהן יניב מיזם העולם החכם שלה הכנסות של 10מיליארד דולר כבר ב- 2015.

דילוג לתוכן