יבמ רוכשת את Truven המציעה שירותי ניתוח אנליטי בתחום הבריאות תמורת 2.6 מיליארד דולר

יבמ רוכשת את Truven Health Analytics, המפתחת מערכות מבוססות ענן לטיפול בנתונים בתחומי הבריאות ולניתוח אנליטי שלהם, תמורת 2.6 מיליארד דולר. Truven, המצטרפת לקבוצת Watson Health של יבמ, מביאה עימה יותר מ- 8,500 לקוחות, ובהם גופים פדראליים, מעסיקים, מפעילי תוכניות ביטוח רפואי, בתי חולים, רופאים וחברות בתחום מדעי החיים.
עם השלמת הרכישה, יאחסן ענן המחשוב של יבמ בתחום הבריאות את אחד ממאגרי הנתונים המגוונים בעולם של מידע רפואי, המכסה כ- 300 מיליון בני אדם. יבמ מתכוונת לשלב את מאגרי הנתונים של Truven הכוללים מאות סוגים של נתונים אודות עלויות, תביעות ביטוח, דוחות איכות ודוחות תוצאות טיפול, יחד עם מאגרי הנתונים הזמינים כבר ביבמ.
ענן הבריאות של ווטסון, Watson Health Cloud, המופעל על ידי יבמ, יאפשר לארגונים בתחום הבריאות לשלב בין מאגרי נתונים שהתנהלו עד כה בנפרד, ובכלל זה כמויות גדולות של מידע בלתי-מובנה, על מנת לבנות תובנות ייחודיות המסייעות בקבלת החלטות רפואיות מושכלות.
העסקה הנוכחית היא רכישה רביעית המתבצעת על ידי קבוצת פתרונות הבריאות של ווטסון, מאז הוקמה קבוצה זו באפריל אשתקד. עם השלמתה, יגיע היקף הרכישות המצרפי של יבמ בתחום זה ליותר מארבעה מיליארד דולר, והיקף כוח האדם המועסק בקבוצת הבריאות של יבמ יחצה את רף ה- 5,000 כולל מאות רופאים, אפידמיולוגים, סטטיסטיקאים, מנהלי בריאות, מומחי מדיניות ויועצים בתחום הבריאות.

דילוג לתוכן