יבמ משתפת פעולה עם האיגוד האמריקאי לרפואת לב בפיתוח אפליקציה קוגניטיבית למניעת התקפי לב ושבץ

האיגוד האמריקאי לרפואת הלב (AHA) ישתף פעולה עם יבמ ועם חברת Welltok, בפיתוח אפליקציה ייחודית המבוססת על יכולות המחשוב הקוגניטיבי של מערכת ווטסון של יבמ, בתחום רפואת הלב. האפליקציה החדשה תשלב שיטות מדידה מבוססות מחקר מדעי, יחד עם יכולות ניתוח קוגניטיבי, על גבי פלטפורמת האופטימיזציה של מצב הבריאות, אותה פיתחה Welltok.
התוכנה החדשה תסייע בהערכת הרמה הבריאותית של סביבת העבודה, על בסיס קריטריונים שהוגדרו על ידי האיגוד לרפואת הלב. מערכת ווטסון של יבמ תנתח נתונים הנאספים מעובדים, מקומות עבודה וגופים המפעילים תוכניות ביטוח לעובדים כדי להציע דרכים בהן יכול מעסיק מסויים לתמוך ולסייע לבריאות עובדיו: החל מתכנון סביבת העבודה, דרך תוכניות הדרכה לעובדים ועד תמריצים לניהול אורח חיים בריא.
המשתמשים במערכת יוזמנו למלא שאלון המתייחס להרגלי עישון, דיאטה בריאה, פעילות גופנית, משקל, לחץ דם, כולסטרול וסוכר. Welltok ממנפת את המידע הזה בשילוב עם נתונים הנאספים משעוני כושר גופני ומכשירים לניטור לחץ דם, על מנת להציע המלצות מותאמות אישית, המאפשרות לקבל החלטות נכונות המובילות להקטנת הסיכון למחלות לב וכלי דם.
יבמ עצמה תשלב את האפליקציה החדשה במסגרת תוכניות קידום בריאות העובדים שלה. האפליקציה תעשה שימוש ביכולות עיבוד השפה הטבעית של מערכת ווטסון, הצגת שאלות מורכבות וניתוח תשובות הניתנות בדיבור רגיל, כדי לבצע ניתוח אנליטי ולזהות דפוסים רלוונטיים. ווטסון יוכשר להציג את היעדים המומלצים בתחומי פעילות גופנית, דיאטה, לחץ דם, כולסטרול וסוכר – בהתאמה לכל משתמש. לצד יעדים אלה, ימליץ המחשב על דרכים ספציפיות בהן ניתן ליצור סביבת עבודה בריאה יותר.
על פי ההערכות, אחראים דיאטה לא נכונה, היעדר פעילות גופנית וגורמי סיכון אחרים למחלות לב ולשבץ מוחי, לכרבע מעלויות המעסיקים בארה"ב על בריאות העובדים.

דילוג לתוכן