יבמ משיקה תוכנית עולמית לחברות הזנק בענן

תציע לחברות שיעמדו בתנאי הקבלה עד ל-120,000 ד' בשירותי ענן, ליווי מקצועי וחשיפה עסקיתיבמ משיקה תוכנית יזמים עולמית לחברות הזנק הפועלות בסביבת ענן. התוכנית תסייע ליזמים ולחברות צעירות למנף את עוצמת ענן המחשוב של יבמ, ותקשר ביניהם ובין הרשת העולמית של לקוחות ארגוניים גדולים של יבמ, יועצים הפועלים במסגרת החברה, ומרכזי החדשנות שלה – על מנת לבנות מהר יותר פתרונות חדשניים, לאפשר הרחבה מהירה של מערכות ויישומים, ולהאיץ את הצמיחה העסקית.
סקר בקרב יותר מ- 300 משקיעי הון סיכון ומשקיעים פרטיים שנערך השנה, מצביע על התעניינות כללית בחברות טכנולוגיות, במיוחד באלו המפתחות פתרונות בתחום הענן והמובייל. (2014 Global Venture Capital Confidence Survey). ככל שתחומים אלה הולכים ומתחממים, מעמיקה יבמ את מעורבותה ומחוייבותה לספק לחברות ההזנק כלים הנדרשים להן, על מנת לבנות את הדור הבא של יישומים בענן, ולמצות את הפוטנציאל הכלכלי הגלום בו.
התוכנית הכלל-עולמית של יבמ תאפשר לחברות העומדות בתנאי הקבלה לקבל זיכוי של עד 120,000 דולר לשימוש בכלי הענן של יבמ – תוך שהיא מציעה תשתית להשקה מיידית של עסקים ופתרונות חדשים על גבי הענן ומאפשרת לחברת ההזנק להתמקד בפיתוח היישומים עצמם, בבנייתם ובהצגת רעיונות חדשניים לשוק. התוכנית תפתח בפני חברות ההזנק את רשת הקשרים ההדוקה של יבמ עם בסיס הלקוחות הארגוניים אותו משרתת החברה , אשר רבים מהם פונים אל קהילת חברות ההזנק בחיפוש אחר גישות חדשות להתמודדות עם אתגרי התעשייה.
יזמים ייהנו מגישה אל כל סל מוצרי הענן של יבמ, הבנויים על גבי תשתיות SoftLayer. סל מוצרים ושירותים זה כולל גם את Bluemix, פלטפורמת הפיתוח של יבמ ליישומי ענן, המציעה יותר מ- 75 גרסאות ריצה ושירותים, המסייעים לחברות ההזנק בריכוז נתוני Big Data מסביבת מובייל ורשתות חברתיות, אינטרנט של חפצים – ובמינופם לצרכים עסקיים.
Bluemix כוללת מגוון רחב של שירותים המאפשרים פיתוח אפליקציות חדשניות לעולם הענן, לרבות שילוב עם טוויטר, המאפשר להפיק תובנות המבוססות על מגמות בשיח במדיה החברתית; כלי העברת נתונים מהירים של Aspera; שירותי ניטור תפקוד וביצועים לאפליקציות ענן; ובסיס נתונים גמיש ובעל ביצועים גבוהים של Cloudant, המוצע כשירות ענן.
יבמ תקים מסגרת כנסים ומפגשי פנים אל פנים בין מנהלי מידע בארגונים ובין יזמים, באמצעותה תובטח לעסקים הצעירים חשיפה ותיבנה רשת קשרים ושותפים עסקיים. יזמים המפתחים מוצרים ונדרשים להרחבת הפריסה והתשתיות המשרתות אותם, יזכו גם לשירותי ייעוץ של יבמ, במסגרת יותר מ- 40 מרכזי החדשנות אותם מפעילה החברה סביב העולם, חממת פיתוח חדשה אותה הפעילה יבמ בניו-יורק, ו- Bluemix Garage בסן פרנציסקו.
ענן המחשוב הולך ומבסס את מקומו כאחת הטכנולוגיות מחוללות השינוי הגדול ביותר בעשור הנוכחי, תוך שהוא מעצב את אופן השימוש ב- Big Data, מובייל ותחומים נוספים כדי לפתח מגוון רחב של יישומים, החל מיישומי מובייל ועד למכשירים ביו-רפואיים. על פי תחזית של חברת הייעוץ IDC, יהיו יותר מרבע מהאפליקציות שיפעלו בשנת 2016, זמינות בסביבת ענן. 85% מהתוכנה החדשה הנכתבת כיום בנויים כבר בסביבת ענן.
לדברי סנדי קרטר, המנהלת הכללית של פיתוח אקוסיסטמס ביבמ, "ככל שמגוון השירותים, היכולות, ורשת השותפים המשתמשים בענן המחשוב של יבמ ממשיכים לצמוח, חשוב יותר להנגיש את הענן שלנו לחברות הזנק בשלבים הראשונים של פעילותן, בכל העולם – על מנת להאיץ את החדשנות במגוון עצום של תחומי משק ותעשייה, החל משירותי בריאות ועד לבנקאות. Big Data, ניתוח אנליטי ומחשוב קוגניטיבי פותחים בפני תעשיית הטכנולוגיה אפשרויות בלתי מוגבלות. דחיפת רעיונות אלה לחזית העיסוק בארגונים גדולים, תאפשר לארגונים אלה לפתור כמה מאתגרים הגדולים ביותר הניצבים כיום בפני עולם העסקים".
 

דילוג לתוכן