יבמ מרחיבה את שירותי האבטחה המנוהלים

יבמ מרחיבה את שירותי האבטחה המנוהלים: רוכשת את Lighthouse Security Group המספקת אבטחת זהות משתמשים ונתונים בענן יבמ רוכשת את פעילותה העסקית של Lighthouse Security Group, המספקת שירותי אבטחה בסביבת ענן מחשוב. הפלטפורמה של לייטהאוס מגינה על זהויות המשתמשים והנתונים בסביבות טכנולוגיות מידע מורכבות, בהן מאוחסנים חלקים גדולים יותר ויותר של המידע העסקי בסביבת ענן, שם הם משמשים לגישה ממכשירים ניידים. החברה הנרכשת היא חברה בת של שותפה עסקית ותיקה של יבמ, Lighthouse Computer Services. הפרטים הפיננסיים של העסקה לא פורסמו.
הרכישה הנוכחית באה מעט לאחר השלמתה של עסקה קודמת, במסגרתה רכשה יבמ את CrossIdeas הפרטית, המספקת תוכנת אבטחה ושליטה בגישת משתמשים ליישומים ולמידע במערכות הפועלות באתר המשתמש ובמערכות ענן כאחד. CrossIdeas משלבת מערכות שליטה המונחות על פי שיקולים עסקיים, יחד עם יכולות ניתוח אנליטי – על מנת להציע למשתמשים שליטה טובה יותר בתהליכי אבטחת הארגון. שילוב העסקים הקיימים של לייטהאוס יחד עם CrossIdeas ועם כלי ניהול הזהויות והרשאות הגישה של יבמ עצמה, יאפשר ליבמ להציע חבילה שלמה של תוכנת אבטחה ושירותים המאפשרים להגן על זהויות המשתמשים ולנהל אותן.
אתגר השליטה על גישה לנתונים הולך והופך מורכב יותר בעולם הדיגיטאלי שבו נאבקות חברות על מנת להגן על המידע החיוני להן, ובכלל זה זהויות עובדים ולקוחות,ככל שאלו מאוחסנות מעבר לתחומים המסורתיים של הארגון. במקום לנהל נקודת גישה וכניסה בודדת למידע זה, חייב כיום העסק להיות מסוגל לאמת את זהות המשתמשים הניגשים למערכות הארגוניות, לנתונים ולרשתות – ולברר האם רשאים משתמשים אלה לגשת אל כל נתון ואל כל מערכת. רמת המורכבות גדולה עוד יותר, לנוכח השימוש הנרחב במכשירים ניידים מסוגים שונים, כנקודות קצה הניגשות למערכת המידע ולנתונים הארגוניים. בנסיבות אלו, הפך ניהול זהויות המשתמשים וניהול הגישה לנתונים לקו ההגנה הראשון בהתמודדות למניעת זליגת מידע.
לייטהאוס, הפועלת ברוד איילנד, פיתחה פתרון ניהול זהויות העתיד להשתלב עתה בחבילת שירותי האבטחה המנוהלים אותם מציעה יבמ. לקוחות יוכלו להפעיל ולהשתמש בשירות החדש מתוך סביבת ענן מאובטחת, תוך חיסכון בעלויות והאצת תהליכי ההקמה של סביבות טכנולוגיות מידע – הן ברמת מרכז עיבוד הנתונים, הן בענן והן בסביבה היברידית..
עסקת הרכישה משפרת את מעמדה המוביל של יבמ בתחום האבטחה. במהלך העשור האחסון ביצעה יבמ יותר מתריסר רכישות בעולם האבטחה, וכיום היא מעסיקה בתחום זה יותר מ- 6,000 חוקרים ומפתחים ב- 25 מעבדות מתמחות סביב העולם – ובכלל זה בישראל.
 

דילוג לתוכן