יבמ מרחיבה את פעילות ILOG בישראל

תתרגם את מנוע החוקים ותפנה לשווקים חדשים.במסגרת ההיערכות להרחבת הפעילות, ביקר השבוע בישראל צוות מומחים בראשות הארלי דיוויס, דירקטור ביבמ האחראי למכירות מוצרי ILOG באירופה.

לאחר הצלחה ניכרת לה זכו מערכות התוכנה של ILOG בתחום האופטימיזציה, בעיקר בקרב מפתחי תוכנה ומערכות ישראליים הפועלים בשוק העולמי, אשר אינם זקוקים למוצר התומך בעברית – פועלת עתה יבמ להסבת מערכת מנוע החוקים של ILOG לעברית. מנוע חוקים מאפשר לגופים דוגמת בנקים ומוסדות פיננסיים, מערכת הביטחון ומערכות שירותי רווחה וביטוח לאומי, להגדיר לוגיקה המשתנה בתכיפות גבוהה על פי השינויים בזירת הפעילות ובמסגרות החקיקה – ולקבוע נהלים וחוקים לפעילות הארגון במסגרת הלוגיקה הזאת.
 
חברת ILOG נרכשה על ידי יבמ לפני כשנה וחצי תמורת כ-350 מיליון דולר, כחלק ממסע הרכישות המתמשך של חטיבת התוכנה של יבמ. לדברי דייויס, הרכישה אפשרה לא רק לשלב את מוצרי ILOG בסל התוכנה של יבמ – אלא גם להעלות משמעותית את רמת התמיכה ממנה נהנה הלקוח. "ILOG העסיקה 900 איש – יבמ מעסיקה עשרות אלפי אנשים בתחום התוכנה וזה עושה את ההבדל" קבע דיוויס. "ההבדל בגודל מאפשר לנו להשקיע גם בישראל כסף וכוח אדם, על מנת להבטיח תמיכה מקיפה במשתמשים. יבמ מאפשרת לנו מינוף של כוח השיווק והתמיכה שלה".
 
שמעון קיקיון, מנכ"ל חברת אקסיט, המפיצה את מוצרי ILOG בישראל זה 15 שנה, ציין כי התוכנה הוכיחה את עצמה בצורה יוצאת מן הכלל בשוק ה- OEM הפונה לחו"ל ונתמך באופן מלא על ידי החברה. עתה, מתכוונת יבמ להרחיב את הפעילות גם לתחום החוקים העסקיים – תוך התמקדות במוסדות דוגמת הביטוח הלאומי, בנקים, חתמות ביטוח וסליקת תביעות ביטוח, כמו גם מערכת הביטחון.
 
"אנחנו יודעים שישראל היא אחת מהמדינות המובילות בעולם במספר חברות התוכנה המוכרות לשוק העולמי. מינפנו את המציאות הזאת בעבר – ואנחנו רוצים להמשיך בכך יחד עם הרחבת הפעילות לתחומים חדשים", קובע הארלי דיוויס.
 
דייויס קובע גם כי "מנועי החוקים העסקיים הם ספינת הדגל שלנו שמאפשרת לארגונים להגדיר את העסקים שלהם ולנהל אותם. הם מתאימים במיוחד לשוק הפיננסים ולמגזר הציבורי. אם תבחן במיוחד את שוק הבנקים, תראה ש- ILOG מאפשרת לשוק האשראי להגדיר חוקים בתהליך משתנה, על פי שינויי חקיקה, רגולציה וסביבה כלכלית. מהתחום הזה צמחה ILOG והתפתחה לטיפול בתהליכי ליבה בנקאיים דוגמת תשלומים אלקטרוניים, תמחור שירותים קמעונאיים, חתמות ביטוח, טיפול ועיבוד תביעות, ובשוק הציבורי – תשלומי רווחה וביטוח לאומי, במיוחד בו מדובר בחישוב תגמולים מורכב, הנשען על מערכת חוקים משתנה מדי שנה, אותם יש לעדכן במהירות".
 
בתחום האופטימיזציה של רכיבי התוכנה, פונה ILOG הן לחברות הזנק, והן לחברות מפותחות ומאפשרת להן לקצר את זמן ההגעה לשוק. רשימת הלקוחות העולמית שלה כוללת ענקים דוגמת SAP ואורקל כמו גם חברות המונות עובדים ספורים, המעוניינות לקצר ולייעל את תהליכי הפיתוח באמצעות הישענות על רכיבים מתקדמים – שהם גם סטנדרטיים במהותם. על מנת לענות לדרישות השוק, מקפידה ILOG לפנות למפתחים בכל סביבות הפיתוח הן אלה של יבמ והן אלה של מיקרוסופט דוט נט.

דילוג לתוכן