יבמ מרחיבה את יכולות גילוי הנתונים וניהול שאלות ותשובות בסביבת ווטסון

מקדמת מודל שירות עצמי לניתוח אנליטי עסקי בעזרת עיבוד שפה טבעית, ויזואליזציה של נתונים וחיזוי אנליטי

יבמ מציגה יכולות חדשות בתחום גילוי הנתונים ומתן תשובות לשאלות בשפה מדוברת, באמצעות מערכת Watson Analytics. הכלים החדשים יקלו על משתמשים להפיק תובנות מתוך נתונים במגוון רחב של פורמטים ובמיוחד במאגרי מידע בלתי מובנה וטקסט חופשי. בתוך פחות משנה מאז הוצגו השירותים של ווטסון לגילוי נתונים והצגה ויזואלית של נתונים, כבר נרשמו יותר מחצי מיליון אנשי מקצוע בכל העולם המשתמשים בכלים של יבמ.
הזינוק המהיר של Watson Analytics למעמד אחת מהפלטפורמות האנליטיות בשירות עצמי הפופולאריות ביותר בעולם, נשען על יכולת יחודית להעמיד כלים לניתוח אנליטי בהישג ידם של משתמשים עסקיים ולפתוח עידן חדש של ניתוח אנליטי בלתי-מוטה. מערכת Watson Analytics מסייעת לגלות ולמצות את הערך החבוי בנתונים הזמינים כבר במערכות הארגון, כמו גם בנתונים המגיעים ממגוון רחב של מקורות חיצוניים. בחלק מהמקרים, המשתמשים כלל אינם מודעים לצורך במקורות חיצוניים אלה או לתובנות הנוספות אותן הם מאפשרים להפיק.
באמצעות ריכוז הכמות הגדולה ביותר האפשרית של נתונים הנוגעים לבעייה נתונה, יכולים אנשי מקצוע למצוא תשובות לבעיות המורכבות ביותר ולשלב את התובנות והמומחיות הנשענת על תשובות אלו לקבלת החלטה העומדת על הפרק.
היכולת הייחודית של ווטסון להבין שפה טבעית, להציג נימוקים ולהציע היפותיזות, מסייעת לאנשים להבין, לנמק וללמוד מתוך הנתונים הזמינים בידיהם במגוון רחב של דרכים חדשות. יבמ מרחיבה עתה את יכולות גילוי הנתונים ומערכת השאלות והתשובות של Watson Analytics, באופן המאפשר לאנשי מקצוע להציג למערכת שאלות, לגלות דפוסים חבויים במידע, ולבנות הנחות לצורך בחינה נוספת.
מחברי-נתונים (Data Connectors) חדשים מאפשרים למשתמשים להביא מידע ממגוון רחב יותר של מקורות חיצוניים לצורך מתן מענה לשאלה עסקית. המחברים מסייעים להבטיח איסוף וריכוז המידע הנכון, באופן שיאפשר התייחסות להקשר, לעומק הנתונים ולמידת הביטחון הנלווית לכל החלטה. טכנולוגיית Secure Gateway החדשה של יבמ מקשרת בין בסיס הנתונים הפועל באתר הלקוח ובין מערכת הניתוח האנליטי של ווטסון הפועלת בענן: היא מצפינה את הנתונים באופן אוטומטי, ומשתמשת במכולות Docker כדי להעביר אותם דרך מערך קישורים ייעודי, לצורך ביצוע ניתוח אנליטי בסביבה מאובטחת.
יבמ מציגה גם גילוי נתונים אינטראקטיבי בעזרת ספר מומחים (Expert Storybook) המנחה את המשתמשים ומסייע באופן ההבנה, הלימוד והנימוק של ממצאים הנשענים על סוגים שונים של מקורות מידע. כך, ניתן להציף את העובדות הרלוונטיות ביותר ולגלות דפוסי נתונים והקשרים חבויים לצורך קבלת החלטות עתידיות.
שורת שותפים עסקיים של יבמ כבר מציעים "ספרי מומחים" למשימות ייעודיות. כך, למשל, מציעה חברת ראיית החשבון דלויט מערכת מדידה של תוכניות תמריצים בארגונים; סוכנות הפרסום OglivyOne מציעה כלי לניתוח היעילות של מסעות שיווק המשלב, בין השאר, נתוני מזג אוויר ובוחן את השפעותיהם על האפקטיביות של הקמפיין; כלי נוסף, מיועד לנתח מידע המסתתר בציוצים של טוויטר על מנת לזהות סיכונים למניטין ולהבין את עמדת הציבור כלפי מותג או נושא כזה או אחר. כלים נוספים מייעלים תהליכי ניתוח החזר על השקעות (ROI) בפרוייקטים טכנולוגיים, ניתוח אסטרטגיות השקעות ובחינת סיכונים בעת מתן אשראי.
האימוץ המהיר של Watson Analytics הוא חלק מהתרחבות השימוש בניתוח אנליטי במודל שירות עצמי. עד שנת 2018, צפויה מערכת גילוי נתונים חכמה, הכוללת כלי שאלות וחיפוש בשפה טבעית, להפוך לכלי הבינה העסקית המבוקש ביותר. העברת הניתוח האנליטי למתכונת שירות עצמי מבוסס ענן מחשוב, מאפשרת למשתמשים עסקיים לייעל פרוייקטים אנליטיים ללא צורך בהשקעה נרחבת בתשתיות טכנולוגיות מידע יקרות ולהפיק מהר יותר תובנות הנוגעות למידע קריטי.
חברת הייעוץ Ventana Research קבעה לאחרונה כי מערכת Watson Analytics היא הכלי המוביל בעולם בתחום הניתוח האנליטי העסקי והעניקה ליבמ את "פרס החדשנות הטכנולוגית", המחולק לכלים ולטכנולוגיות המציבים את הפוטנציאל הגבוה ביותר להשפעה חיובית על עולם העסקים.

 

דילוג לתוכן