יבמ מרחיבה את היכולות הקוגניטיביות של ווטסון: רוכשת את AlchemyAPI המפתחת ממשקי תכנות יישומים

יבמ רוכשת את AlchemyAPI, מדנבר קולורדו, המספקת שירותי ממשק תכנות יישומים (API) ניתנים להרחבה ליישומי מחשוב קוגניטיבי, וטכנולוגיות למידה מעמיקה. הרכישה צפויה להאיץ את תהליכי הפיתוח של דור חדש של יישומי מחשוב קוגניטיבי ביבמ. הפרטים הפיננסיים של העסקה לא פורסמו.

הרכישה מרחיבה משמעותית את קהילת המפתחים על גבי ווטסון, מערכת המחשוב הקוגניטיבי של יבמ. 40,000 מפתחים הפועלים כיום בסביבת הפלטפורמה של AlchemyAPI– מצטרפים מעתה לקהילה הנבנית סביב ווטסון.

יבמ תשלב את טכנולוגיית הלמידה המעמיקה של AlchemyAPI אל תוך סביבת הליבה של פלטפורמת ווטסון והיא צפויה לשפר את יכולותיו של ווסטון לעכל נתונים, לתרגל וללמוד את "הזנב הארוך" של נתונים במגוון תחומי עסקים ותעשיות, כמו גם להתמודד עם הצורך לנהל מערכות מושגים מתפתחות ומשתנות.

AlchemyAPI, שנוסדה ב- 2005, פיתחה פלטפורמת למידה מעמיקה המאפשרת ללקוחות, שותפים עסקיים, מפתחים וגופי צד שלישי אחרים לבנות אפליקציות קוגניטיביות, בעלות יכולות מתקדמות לניתוח אנליטי של נתונים דוגמת קטגוריזציה טקסונומית – זיהוי ומיון קבוצות מונחים, זיהוי ישויות ומילות מפתח, ניתוח אנליטי של עמדת המשתמש לגבי נושא מוגדר, וניקוי דפי Web לצורך ניתוחים. פלטפורמת התוכנה של החברה מעבדת מדי חודש מיליארדי קריאות לממשק התכנות שלה, ב- 36 מדינות ובשמונה שפות: אנגלית, צרפתית, גרמנית, איטלקית, פורטוגזית, רוסית, ספרדית ושוודית.

ווטסון, של יבמ, היא מערכת המחשוב הקוגניטיבית הראשונה בעולם הזמינה על בסיס מסחרי, ומציעה יכולות המייצגות עידן חדש במחשוב. המערכת, המסופקת כשירות ענן מחשוב, יודעת לנתח כמויות גדולות במיוחד של נתונים, להבין שאלות מורכבות המוצגות בשפה אנושית מדוברת, ולבנות תשובות מנומקות ומבוססות על עובדות וראיות. ווטסון יודע ללמוד ולפתח את בסיס הידע שלו לאורך זמן, על בסיס אינטראקציות קודמות אותן ניהל.

 

יבמ מספקת את שירותי ווטסון וממשקי תכנות באמצעות "Watson Zone", על גבי ענן הפיתוח Bluemix, המאפשר למפתחים לבנות במהירות, לפרוס ולנהל אפליקציות בסביבה המשלבת ענן ציבורי, פרטי או היברידי. אלפי מפתחים, יזמים וסטודנטים כבר בנו יותר מ- 7,000 אפליקציות העושות שימוש בווטסון.

 

יכולות ממשקי התכנות של AlchemyAPI– ובכללן כלים חדשים לניתוח שפה ושירותי זיהוי ויזואלי, יסופקו באמצעות Bluemix, ויאפשרו למפתחים לבנות במהירות מגוון רחב של יישומים עסקיים. ניתן להירשם להתנסות חינם בשירות החדש באתר: www.bluemix.net

דילוג לתוכן