יבמ מציעה שירות ענן ראשון בתעשיה של תשתית פיתוח וכלים ליישומים אנליטיים על אפאשי ספארק

יבמ מציגה סביבת פיתוח מבוססת ענן ראשונה מסוגה בתעשייה, המציעה מערך מקיף של כלים בתחום מדעי הנתונים לבניית יישומי ניתוח אנליטי בעלי ביצועים גבוהים, קרוב לזמן אמת. החבילה החדשה,Data Science Experience , משלבת 250 מערכי נתונים, כלים בקוד מקור פתוח ותשתית סביבת עבודה שיתופית – הכל על מנת לסייע למדעני נתונים לחשוף ולשתף תובנות בעלות משמעות עם מפתחים, ולפשט את תהליכי הפיתוח של יישומים המבוססים על תובנות חדשות אלו.
בעזרת השקעה של 300 מיליון דולר בפיתוח סביבת Apache Spark כ"מערכת הפעלה אנליטית" בנתה יבמ את חבילת Data Science Experience החדשה על מנת להגדיל את המהירות והזריזות (agility) של שרתי ספארק, לטובת יותר משני מיליון החברים בקהילת המפתחים ב- R, באמצעות תרומת קוד חדש ל- SparkR, SparkSQL ו- Apache SpaerkML. כתוצאה, יכולים מדעני נתונים העובדים ב- R ליהנות מגישה מהירה יותר לכמויות גדולות יותר של נתונים ולהפיק תובנות רבות יותר בעזרת סביבת הענן של יבמ.
חבילת Data Science Experience מציעה מבנה פתוח ושיתופי המאפשר למדעני נתונים להאיץ ולפשט תהליכי עיבוד, אצירה וניתוח אנליטי של נתונים באמצעות שילוב התוכן, הנתונים, מודלים ומשאבים פתוחים של יבמ ואחרים לרבות H2O, RStudio, Jupyter Notebooks – על גבי אפאשי ספארק, בסביבה אחידה, מאובטחת ומנוהלת.
במקביל למהלך הנוכחי, מצטרפת יבמ גם לקונסורציום R במטרה לקדם את רמת המוכנות של עולם מדעי הנתונים לעבודה במסגרת ארגונים גדולים.
יבמ שילבה כבר את ספארק אל תוך הליבה של שורת פלטפורמות מתוצרתה, ובכללן ווטסון, מערכות מסחר אלקטרוני, מערכות אנליטיות, מערכות ענן ויותר משלושים חבילות ויישומים אחרים בתחומי הניתוח האנליטי, Big Data, מערכות Power משולבות Spark, כלי מודלים של SPSS, ו- IBM Stream Computing. במקביל, פתחה יבמ אשתקד את קוד המקור של טכנולוגיית למידת המכונה שלה, SystemML על מנת לקדם את יכולות למידת המכונה של ספארק.

 

דילוג לתוכן