יבמ מציינת את שנת ה-100 ליסודה בשורת מיזמי התנדבות

בישראל הושק מיזם חינוכי
בשיתוף עמותת "חינוך לפסגות"
בארה"ב היו"ר סם פלמיסאנו לימד ילדים בחטיבת ביניים
יבמ מציינת את שנת המאה שלה בשורת מיזמי אחריות חברתית ותרומה לקהילה, סביב העולם. שנת ההתנדבות של יבמ יצאה לדרך אתמול , 15 ביוני,  בפעילות התנדבות של עובדים מכל רמות הדירוג ותחומי העיסוק בחברה, בעשרות מדינות.
 
בישראל, השיקה יבמ את שנת ההתנדבות, כאשר ארחה בבית יבמ בפתח תקוה ובמעבדת המחקר בחיפה כ-200 תלמידים מהפריפריה, הפעילים במסגרת עמותת "חינוך לפסגות", שהגיעו ליבמ לסדרת פעילויות הכוללת הכרות עם מתקני יבמ במטה בפ"ת ובמעבדת המחקר בחיפה, הרצאות בנושאים טכנולוגיים, התנסות בשימושי מחשב וכן חשיפה לעולם המדע והמחקר והאפשרויות אותן הוא פותח בפני בני נוער.

 
מנכ"ל יבמ ישראל מאיר ניסנסון, שקיבל את פני התלמידים עם פתיחת הפעילות, סיפר על פעילות יבמ וציוני דרך ב-100 שנות פעילותה  וסקר את ההתפתחות בתחום המחשוב. 
 
במסגרת היוזמה המיוחדת משתפת, כאמור, יבמ ישראל פעולה עם עמותת "חינוך לפסגות" העוסקת בטיפוח ילדים ובני נוער בעלי פוטנציאל למצוינות המגיעים מערי הפריפריה בארץ. בקרוב צפויים עוד ביקורים של חניכי העמותה במתקני יבמ ברחבי הארץ.
תוכנית "חינוך לפסגות" מיועדת לתלמידי כיתה ג' עד יב'. התוכנית המסייעת לתלמידים האלה לממש את יכולותיהם, להרחיב אופקים ולפתח מודעות חברתית, בדרך להשתלבות עתידית במוסדות אקדמיים ובחברה.
 
הפעילות החברתית של עובדי יבמ בכל העולם, תקיף השנה יותר מ- 200,000 מתנדבים במסגרת הקהילות והמדינות בהן פועלת החברה. מאז ינואר השנה, תרמו עובדי יבמ, גמלאים של החברה ובני משפחותיהם יותר משני מיליון שעות התנדבות סביב העולם. יותר ממחצית כוח העבודה של יבמ משתתפת כיום בתוכניות התנדבות שונות, המותאמות לכישורי העובדים ולמסגרת הזמן אותה הם בוחרים להעמיד לטובת הקהילה.

 
כך למשל, יו"ר יבמ ומנכ"ל החברה, סמואל פלמיסאנו, היה למורה ליום אחד בחטיבת הביניים בעיר מגוריו, בלטימור. פלמיסאנו לימד את הילדים מעט מהעקרונות המדעיים והמתמטיים שמאחורי ווטסון, מחשב-העל של יבמ, שגבר לא מכבר על אלופי האלופים בשעשועון הידע הטלוויזיוני Jeopardy!.
 
פעילות ההתנדבות והתרומה לקהילה של יבמ מותאמת לצרכים המיוחדים המאפיינים כל אחת מהמדינות בהן היא פועלת. כך, למשל, במקסיקו, משתפים מתנדבים של יבמ ושל ענק הפיננסים סיטי גרופ פעולה בביעור הבערות בשכונות עוני. בניגריה, ילוו מתנדבים של יבמ 100 עסקים קטנים לאורך 100 ימים, וידריכו אותם בתחומים שונים ובניו-זילנד, ידריכו עובדי יבמ קשישים בשימוש בטלפונים סלולאריים.
 

דילוג לתוכן