יבמ מציגה שרתי x86 חדשים ליישומים ארגוניים: מאובטחים יותר, יעילים יותר ואמינים יותר

יבמ חושפת שרתים חדשים מסדרת M5, מבוססי מעבדי x86, המציעים שורת חידושים בתחומי האבטחה, יעילות משופרת ואמינות הנדרשים להרצת יישומים קריטיים.

 יבמ חושפת שרתים חדשים מסדרת M5, מבוססי מעבדי x86, המציעים שורת חידושים בתחומי האבטחה, יעילות משופרת ואמינות הנדרשים להרצת יישומים קריטיים.
שרתי M5 החדשים משלבים ביצועים גבוהים יחד עם אבטחה מובנית, יעילות ואמינות, ומיועדים לתמוך במגוון רחב של עומסי עבודה ארגוניים, בסביבות הפעלה ועבודה שונות – החל מתשתיות בסיסיות ועד למחשוב ענן, יישומי Big Data וניתוח אנליטי. סל המוצרים החדש כולל דגמים הניתנים להגדרת תצורה גמישה, ומשולבים בארוניות מסד או בתצורת Tower, מערכות צפופות במיוחד, שרתי להב ומערכות משולבות המיועדות לסייע ללקוחות בהתמודדות עם אתגרים עסקיים מורכבים במרכז עיבוד הנתונים ובמשרד.
לדברי עודד רוזנמן, מנהל אזורי (ספרד, פורטוגל, יוון וישראל) של תחום השותפים העסקיים, IBM x86 & PureSystems, "לקוחות נדרשים לתמוך בעומסי עבודה תובעניים יותר, במסגרת תקציבים מוגבלים, ולהתמודד עם התחכום הגובר של גורמים המנסים לתקוף את תשתיות המחשוב שלהם. שרתי M5 החדשים מתוכננים על מנת לתמוך ביישומים ארגוניים אלו ולהציע את רמת האבטחה הגבוהה, היעילות והאמינות הנדרשת להם".
קו שרתי System x M5 החדשים של IBM כולל אתSystem x3650 M5 במארז 2U, המציע רמה גבוהה של גמישות בזכות שני שקעי מעבד. את השרת ניתן להתאים ליישומי Big Data, ניתוח אנליטי ועבודה כתשתית לענן מחשוב. שרת System x3550 M5, גם הוא בעל שני שקעים למעבד, במארז 1U, ומתוכנן למגוון רחב של עומסי עבודה בתחומי תעשיה שונים. שרת System x3500 M5, מותאם לביצועים גבוהים, במארז 5U המשלב את כל הרכיבים ביחידה אחת, ניתן גם להתקנה בתצורת Tower, ומתוכנן להרצת עומסי עבודה קריטיים.
מערכת Flex System x240 M5 החדשה של IBM מותאמת לביצועים גבוהים, וירטואליזציה ויישומים כלל-ארגוניים. NeXtScale nx360 M5 הוא שרת 1U בחצי רוחב, המותאם לסביבות צפופות במיוחד, ומציע גמישות וביצועים גבוהים. במקביל, מציעה IBM מערכת NeXtScale עם קירור מים ישיר, המאפשרת ביצועים גבוהים תוך חיסכון באנרגיה הנדרשת למשימות קירור.
אספקת המערכות החדשות צפויה להתחיל בהמשך השנה, למעט x3500 M5 שיהיה זמין ללקוחות במהלך הרבעון הראשון של 2015.
על מנת לסייע ללקוחות בהקמת סביבות מורכבות תוך שיפור ביצועים וייעול תהליכי הניהול והתפעול, חשפה יבמ גם תשתית ייעודית לניהול אחסון מוגדר תוכנה, בדמות System x להרצת VMware VSAN, המשלבת את תוכנת VMware Virtual SAN בהתקנה מראש על גבי השרת של IBM. פתרון ייעודי אחר, המוצע בחבילה מותקנת ומוגדרת מראש, מיועד לייעל את תהליכי ההרצה של מחסני נתונים על גבי שרת SQL Server 2014 של מיקרוסופט. בנוסף, מציעה יבמ חבילת תשתית לסביבת עבודה שולחנית, על בסיס הכלים של Atlantis Computing ILIO, להרצת יישומי Citrix XenDesktop או VMware Horizon View.
מערכת Flex System ל- Hyper-V של מיקרוסופט, אותה מציעה יבמ, מאפשרת הקמת תשתית ענן המשלבת את מערכות Flex System של IBM יחד עם סביבת ההפעלה Windows Server 2012 R2, כלי וירטואליזציה Hyper-V ומערכת System Center 2012 R2, באופן המניב חיסכון בעלויות, אמינות גבוהה וביצועים גבוהים במגוון רחב של עומסי עבודה.
הפתרונות החדשים של יבמ מאפשרים להציע ערך מוסף גבוה יותר ללקוחות, בזכות שיתוף פעולה הדוק עם יצרני תוכנה מובילים.
חדשנות בתחום האבטחה
כל שרתי M5 החדשים של IBM משלבים פתרונות אבטחה מובילים מסוגם בתעשייה, המובנים במסגרת המערכת, תהליך הפיתוח שלהם מתנהל במתכונת מאובטחת במיוחד, באופן המאפשר להם לסייע בהתמודדות מול התקפות קוד זדוני ברמת המכונה עצמה. הקושחה (firmware) בנויה במתכונת מאובטחת, נושאת חתימה דיגיטאלית ומאומתת באופן המבטיח כי רק קושחה שאושרה לשימוש תוכל לפעול במסגרת המכונה.
שרתי M5 מוסיפים תמיכה ברמת החומרה בגרסה החדשה ביותר של הפלטפורמה המאובטחת בתקן Trusted Platform Module (TPM 2.0), באופן המאפשר להפעיל אלגוריתמים להצפנה ותמיכה במערכת ההפעלה חלונות. פונקציית ההחזרה לאחור (rollback) המשולבת בקושחה המאובטחת מונעת עדכונים בלתי מורשים של גרסאות קושחה קודמות.
השרתים החדשים מציעים גם הגנת נתונים ברמה כלל-ארגונית, בעזרת אופציה לכוננים בעלי יכולת הצפנה עצמית וכלי ניהול פשוטים, ממוקד שליטה מרכזי, באמצעות כלי ניהול מחזור חיי מפתחות האבטחה של יבמ.
כלים לשיפור היעילות
המומחיות והניסיון אותם רכשה יבמ בתחום ניהול מרכזי עיבוד נתונים לאורך יותר מחמישים השנים האחרונות, שולבו אל תוך השרתים החדשים. תכנון משופר לניהול צריכת זרם ופליטת חום, מאפשר עבודה בטווח טמפרטורות רחב יותר, אזורי קירור כפולים לכל מניפת איוורור, ומעבר של ספקי הכוח בין מצב פעיל למצב המתנה, באופן המאפשר חיסכון משמעותי בעלויות האנרגיה בהשוואה לדורות קודמים רבים של שרתי x86. כך, למשל, מערכת NeXtScale בעלת טכנולוגיית קירור מים מציעה שיפור של עד 40% ביעילות צריכת הזרם במרכז עיבוד נתונים, בהשוואה למערכות מקבילות המבוססות על קירור אוויר.
מבחני ביצועים השוואתיים של קו השרתים החדש מציגים שיפור של עד 131% בהרצת עומסי עבודה בסביבת Java, של עד 61% בעומסי עבודה במערכות וירטואליזציה, ועד 59% ביישומי בסיסי נתונים בהשוואה לדור הקודם של המערכות. שרת x3650 M5 החדש אף רשם שיא עולמי למערכות בעלות שני מעבדים במדד להרצת יישומי מכירות והפצה של SAP, עם שיפור של 66% בהשוואה למערכות מדור קודם.
אמינות משופרת
כל אחד מהשרתים החדשים של יבמ משלב כלי אבחון יזום המבטיחים קלות תחזוקה וחיסכון בעלות העבודה. כל השרתים משלבים רכיבים יתירים הניתנים להחלפה חמה ללא השבתת המערכת, באופן המונע היווצרות נקודת כשל בודדת, ומגובים במערך השירות העולמי של יבמ.

דילוג לתוכן