יבמ מציגה טכנולוגיות ענן היברידי וכלי פיתוח ושילוב עננים

יבמ חושפת טכנולוגיות חדשות בתחום הענן ההיברידי במטרה לסייע לארגונים המבקשים לאמץ מחשוב ענן ולשלב יישומים קיימים, נתונים ושירותים, לרוחב מגוון מערכות מסורתיות וענן. החברה חושפת גם כלים ומשאבים חדשים, הזמינים בענן, ומאפשרים לקצר את משך הפיתוח של אפליקציות מחשוב קוגניטיבי ושירותים הנשענים על מערכת ווטסון של יבמ.

שורת טכנולוגיות ושירותים חדשים ירחיבו וישפרו את אפשרויות השליטה, הניהול, נראות המערכות, האבטחה והבקרה בסביבה של ענן היברידי, בדומה למה שקיים אצל הלקוחות בענני מחשוב פרטיים ובמערכות מידע מסורתיות. כך, משפרת יבמ את אפשרויות ניוד הנתונים בין סביבות שונות ומפשטת משמעותית את עבודת המפתח הפועל בין סביבות ענן וסביבות מקומיות או פנים-ארגוניות.

על פי הערכות מקובלות בתעשייה, יותר מ- 65% מארגוני טכנולוגיות המידע בחברות גדולות ייפנו עד 2016 אל עולם הענן ההיברידי, תוך האצה משמעותית בקצב השינויים בארגון. יבמ ממקדת יותר ממחצית כוח המפתחים שלה בתחומי הענן לחדשנות בעולם הענן ההיברידי, ובכללם מאות מפתחים הפועלים בטכנולוגיות מבוססות תקני ענן פתוחים.

תשתיות SoftLayer של יבמ, בשילוב עם השירותים החדשים אותם מציגה עתה החברה, מספקות ללקוחות את הסביבה והכלים הנדרשים על מנת לשלב את מכלול הנתונים שלהם, ללא תלות במערכת בה הם מנוהלים, ולהגיב באופן יעיל יותר לשינויים בדינמיקה של השוק. ממשקי תכנות יישומים, המוצעים עתה בסביבת Bluemix של יבמ, מסייעים בבניית ענן היברידי המספק את הכלים הנדרשים ללקוחות לצורך הרחבת עסקיהם אל הענן.

שירותים חדשים לניוד יישומים ומידע, ותמיכה בתקנים פתוחים, מאפשרים העברה נוחה של עומסי עבודה ארגוניים בין סביבות שונות, על מנת לקרב את האפליקציות אל המידע הנדרש להן, או את המידע אל האפליקציות. מכולות הנתונים הארגוניות של יבמ, IBM Enterprise Containers, מסייעות בפיתוח מהיר ובאספקת יישומים באמצעות הרחבת הכיסוי של מכולות לינוקס עם ממשקי תכנות יישומים של Docker, על מנת לספק שליטה, נראות ואבטחה ברמה כלל ארגונית, יחד עם רמה חדשה של אוטומטיזציה. הפתרונות המפותחים בסביבת ענן יוכלו לעבור למערכת הפועלות באתר הלקוח לצורך הפעלתם השוטפת, באופן המאפשר ליהנות מרבים מיתרונות הענן גם בעבודה על נתונים, שאותם לא ניתן להעביר אל הענן, בשל שיקולי רגישות המידע, גודל מאגר הנתונים, או ביצועי המערכת.

יבמ חושפת עתה גם שירותים חדשים המרחיבים את מוטת השליטה של הלקוחות אל הענן הציבורי. מערכת כלים אינטואיטיביים חדשים,  IBMDataWorks, תסייע למצוא מידע אמין, לשפר אותו, להעשירו ולספקו במתכונת מאובטחת. כלי תפעולשיתופימציעים רמה משופרת של נראות, שליטה ובקרה בסביבת הענן היברידי, מתוך סביבת שליטה אחידה אחת.שירותי תזמון ותזמור יישומיםזמינים מעתה כשירות ענן של יבמ ומאפשרים ניהול של הסביבות ההיברידיות. כלים חדשים מאפשרים הגנה על המידע החיוני ביותר ועל יישומים קריטיים, תוך שימוש ביכולות ניתוח אנליטי לרוחב הארגון, בעננים פרטיים וציבוריים, ובמכשירי קצה ניידים.
שירותים חדשים נוספים אותם מציגה יבמ, מאפשרים למפתחים לקשר מהר יותר, באופן אפקטיבי ותוך הקפדה על רמת אבטחה גבוהה בין אפליקציות ובין שירותים, לרוחב סביבות מחשוב מסורתיות, פלטפורמות ענן וכל מכשיר קצה – הכל במתכונת שקופה של טוויית רשת נתונים ושירותים ובעזרת ממשקי תכנות יישומים המאפשרים לבנות בקלות יישומים חדשים.

Watson Zone הוא מרכז מידע חדש של יבמ המציג כלים, יכולות ואינפורמציה על מנת לקשר בין מפתחים, שותפים עסקיים, לקוחות ושירותים קוגניטיביים הזמינים על גבי ווסטון של יבמ. בין השאר, ניתן למצוא שם דוגמאות קוד, משאבי הדרכה ודוגמאות ליישומים ושימושים, המיועדים לספק כיוון והשראה למפתחים חדשים.
יבמ הכריזה גם על זמינות מסחרית, על גבי ענן בלומיקס, של שירות הפקת התובנות האישיות של ווטסון, Watson Personality Insights Service, שפעל עד עתה במסגרת תוכנית ביתא. השירות מאפשר למפתחים לשלב יכולות קוגניטיביות חדשות המסוגלות לזהות מגמות ודפוסים בכמויות גדולות של נתוני מדיה חברתית, ובמערכות ציבוריות אחרות.

שירותים חדשים הזמינים בגרסאות ביתא כוללים המרת דיבור לטקסט, המרת טקסט לדיבור, זיהוי ויזואלי, ניתוח תובנות קונצפטואליות וניתוח אנליטי של חלופות ומחירן. כל השירותים זמינים עתה ללא תשלום, על מנת לסייע למפתחים בבחינת פוטנציאל השימוש בהם.

דילוג לתוכן